[N] ŚzK 025 Pfeilschleuder 1:25

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

ODPOWIEDZ
ŚzK
Posty: 6
Rejestracja: wt gru 18 2012, 11:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

[N] ŚzK 025 Pfeilschleuder 1:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ŚzK »

Zapowiadany wcześniej model średniowiecznej machiny bojowej. Model średnio trudny w budowie. 4 strony części, kilka rysunków, dwie strony opisu - po polsku i angielsku.

Obrazek


Przy okazji mała tylko informacja o numerze specjalnym w którym powstający właśnie w rodzimym mieście wydawnictwa nowoczesny dworzec autobusowy. Model bardzo uproszczony, dobry dla początkujących modelarzy. Skala 1:500 - 4 strony części.



Obrazek
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 512
Rejestracja: śr lut 06 2008, 0:46
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ramm »

Cześć Tauron. Dworzec mnie zaskoczył. :cool: Kto jest jego autorem? Małe MANy są dołączone do wycinanki?
☠Rock Honor Ojczyzna☠
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 148
Rejestracja: czw lis 27 2003, 10:43
Lokalizacja: Pabianice/PLL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Pomysł wydania dworca jest dla mnie super! Czy może to początek tematów związanych z modernistyczną architekturą- często pudełkowo-papierowa w formie.
Pozdrawiam
MarcinS
ŚzK
Posty: 6
Rejestracja: wt gru 18 2012, 11:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ŚzK »

Siema Ramm,

dworzec sam skleciłem, a many jak najbardziej w zestawie. A skoro już o dworcu - to jest wersja mocno uproszczona, dosłownie może z 10 części nie licząc autobusów i filarków, na dniach kończę wersję nieco rozwiniętą w skali 1:25. Niestety z racji objętości będzie się "nieco" różniła ceną.

Co do początku serii, no cóż może i temat byłby ciekawy, ale grono odbiorców znikome. Ale nie zaszkodzi dogadywać się z właścicielami ciekawych obiektów, bo może, podobnie jak w tym przypadku, być to ciekawy sposób na ich promowanie. Głównie przed otwarciem, kiedy jeszcze można przeznaczyć na ten cel trochę grosza.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

na dniach kończę wersję nieco rozwiniętą w skali 1:25
:shock:

Jakie ten model będzie miał wymiary ? Pewnie jakieś 4 X 1,5 metra ?

Czy udało Ci się załatwić jakieś plany czy model powstaje na podstawie własnych pomiarów i zdjęć ?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 148
Rejestracja: czw lis 27 2003, 10:43
Lokalizacja: Pabianice/PLL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Śzk,
Co do początku serii, no cóż może i temat byłby ciekawy, ale grono odbiorców znikome. Ale nie zaszkodzi dogadywać się z właścicielami ciekawych obiektów, bo może, podobnie jak w tym przypadku, być to ciekawy sposób na ich promowanie. Głównie przed otwarciem, kiedy jeszcze można przeznaczyć na ten cel trochę grosza
Ja myślałem raczej o modelach klasyków architektury modernistycznej (nie koniecznie bardzo współczesnej) na przykład taki Dom nad Wodospadem http://bryla.gazetadom.pl/bryla/1,85298 ... padem.html czy Petersdorff Department Store.
Raczej stawiał bym na funkcję edukacyjną wycinanki nie komercyjną. Co do kwestii odbiorców tematu mogło by nie być tak źle
Pozdrawiam
MarcinS
ODPOWIEDZ