Kompresor + areograf

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Impact
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 20 2009, 19:17

Kompresor + areograf

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Impact »

Witam,
Nie mam żadnego doświadczenia z areografami więc moje pytanie brzmi:
co sądzicie na temat tego areografu z kompresorem?
http://allegro.pl/kompresor-na-akumulat ... 40205.html
Czy taki zestaw wystarczy mi w zupełności do malowania modeli ? Dodam tylko że nie sklejam modeli na wielką skalę. Jeden lub dwa w roku.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
arczi690
Posty: 28
Rejestracja: czw gru 04 2008, 13:39
Lokalizacja: Śląsk

Witaj

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arczi690 »

Witaj, jeśli mało będziesz nim malować to lepiej kupić dobry spray. Ale jeśli wolisz mieć ten pistolet to na twoim miejscu zainwestował bym w dobry aerograf + duża butla z gazem pędnym dla niego. Ten kompresorek może i cichy ale pewnie daje słabe ciśnienie. Chociaż gdzieś tam wyczytałem, że wszystkie te butle do aerografów są strasznie szkodliwe i niebezpieczne... nie wiem, korzystałem z nich ponad 10 lat i nic się nie stało.

pozdrawiam:)
orfeusz1988
Posty: 67
Rejestracja: pt lip 29 2011, 12:45
Lokalizacja: Słupsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: orfeusz1988 »

Nie jestem znawcą tematu ale kompresor jest do niczego, nadaje się do pompowania kół w rowerze, do malowania musi być kompresor ze zbiornikiem, żeby mieć zapas powietrza. W zbiorniku powinno być większe ciśnienie niż na wyjściu przy aerografie, po to żeby mieć stały i równy strumień powietrza.
Awatar użytkownika
GrzesiekJ
Posty: 26
Rejestracja: sob wrz 02 2006, 15:47
Lokalizacja: Warszawa/Białystok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GrzesiekJ »

Aerograf jest całkiem ok, mam podobny i uważam, że stosunek ceny do możliwości jest bardzo dobry. Wystarczy trochę się pobawić w osiowe ustawienie dyszy i maluje się naprawdę bardzo fajnie. Oczywiście nie jest to Iwata za pół kilo czy kilo złotych. Natomiast co do kompresora to zgodzę się z przedmówcą. Polecam taki: http://allegro.pl/kompresor-do-aerograf ... 01223.html
Mam taki i bardzo sobie chwalę. Spokojnie można go odpalić w domu w niedzielny wieczór, a sąsiedzi tego nie usłyszą. Oczywiście zajmuje trochę miejsca, ale zawsze znajdzie się jakaś szafa na jego przechowywanie.
Pozdrawiam
Grzesiek Jermołaj
Impact
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 20 2009, 19:17

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Impact »

ok dzięki za odpowiedź chyba się właśnie skłonie ku temu co podałeś... lepiej wydać troszkę więcej a być zadowolonym ze sprzętu... pozdrawiam
ODPOWIEDZ