[Galeria]Radziecki czołg pływający T-40, Orlik

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
_KaroL_
Posty: 248
Rejestracja: pn lip 17 2006, 14:38
x 15

[Galeria]Radziecki czołg pływający T-40, Orlik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _KaroL_ »

Witam,
Model klejony odpoczynkowo, w większości standard. Wyjątkiem karabiny, i reflektory + śruby i nity. Nie bardzo wiedziałem gdzie mają być nity, a gdzie śruby sugerowałem się kilkoma zdjęciami i trochę logiką. Dodatkowo eksperymentowałem z odlewaniem śrub , co jak widać niezbyt wyszło- śruby są trochę za wysokie.
Przytwierdzony na stałe do podstawki coby się układ jezdny nie rozjechał.
Gąsienice cięte laserem, niesamowicie trudne do posklejania- żaden klej nie rusza nadpalonej laserem powierzchni, cyjanopan, ze względu na strukturę papieru wnika do środka, nie łapie. musiałem męczyć się z klejem do styropainu.
Co do malowania, to starałem się zachować oryginalne, ale na krawędziach wyglądało to trochę beznadziejnie, więc zaszalałem. Wyszło malowanie wiosenne :D
Ogólny efekt wydaje się być dobry, prawda?

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Pozdrawiam!
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3196
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Ogólnie wygląda nieźle ale bandaże kół oraz gąsienice wyglądają jakby wóz wyjechał z fabryki a farba na kadłubie jakby walczył przez całą zimę (co byłoby chyba wyczynem bo czytałem gdzieś że na froncie wschodnim radzieckie wozy bojowe walczyły przeciętnie przez 2 tygodnie. Wyjątkiem był Rudy 102 :D)

Jeśli chodzi o klejenie laserowo ciętych gąsienic to zęby w gąskach do Pantery przyklejałem wikolem i łapał bez problemów, same ogniwa łączyłem klejem Mikro Kristal Klear.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
cotlet
Posty: 68
Rejestracja: pt mar 11 2011, 16:14
Lokalizacja: Brooklyn

Re: [Galeria]Radziecki czołg pływający T-40, Orlik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cotlet »

_KaroL_ pisze:Witam,
Model klejony odpoczynkowo, w większości standard.
Standardem bym tego nie nazwał. Praktycznie go pomalowałeś ... i szczerze mówiąc wygląda to lepiej niż oryginalny drukowany kamuflaż ;-)

Trudno się nie zgodzić z uwagami Tempesta - brak konsekwencji brudzenia modelu kłuje w oczy.
Czołem,
Tomek
_KaroL_
Posty: 248
Rejestracja: pn lip 17 2006, 14:38
x 15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _KaroL_ »

Wiem że brudzenia nie ma, nie miałem za bardzo na nie pomysłu. Spróbuję to naprawić na święta, jak będę w domu.
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang
ODPOWIEDZ