Pomocy!!!!

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
ahf74j@wp.pl
Posty: 2
Rejestracja: pn sie 20 2012, 15:48
Lokalizacja: Inowrocław

Pomocy!!!!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ahf74j@wp.pl »

Witam jestem początkującym modelarzem i chciałbym żebyście mi pomogli przy wyborze mojego pierwszego modelu.Bardzo chciałbym skleić model pociągu ale przeglądając internet niemogłem znajść nic prostego a bardzo spodobał mi się ten model http://www.hobby.szeroka5.pl/product_in ... T2-71.html
Lecz niewiem czy sobie z nim poradzę.Czekam na popozycję :D
ahf74j@wp.pl
Posty: 2
Rejestracja: pn sie 20 2012, 15:48
Lokalizacja: Inowrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ahf74j@wp.pl »

A może na początek wybrał bym model EL.200 z wydawnictwa Quest
Robinek9
Posty: 26
Rejestracja: śr sie 01 2012, 22:43
Lokalizacja: Dolnośląskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robinek9 »

Witam,nie jestem pewny czy tu można linki z allegro wklejać,ale na pewno coś znajdziesz.Allegro-kolekcje-modelarstwo-modele kartonowe-kolej.Ażeby od reki nie stracić pieniędzy za zakup modelu to gdy masz oryginał,zrób sobie kopie i spróbuj ją skleić-trening czyni mistrza :)
Awatar użytkownika
wlodi
Posty: 94
Rejestracja: wt lut 14 2012, 12:55
Lokalizacja: Severodvinsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wlodi »

Witaj na forum.
Co do Twojego pytania to jesli chodzi o klejenie modeli kartonowych to spróbuj skleić coś łatwiejszego. Wiem że modele doświadczonych modelarzy zapierają dech w piersiach ale nie kieruj się ich wygladem bo to jak wyglądają Ich modele jest wynikiem doświadczenia, wieloletniej praktyki i często dochodzili do perfekcji poprostu metodą prób i błędów. A i Ty chcąc zajmować się modelarstwem nie obronisz się przed tą nauką. Modele lokomotyw należą do jednych z trudniejszych w modelarstwie. Na samym początku takiego efektu jak modele kolejek z forum nie uzyskasz (no ale mogę się mylić). Co do modelu: jeśli zależy Ci tak bardzo na kolejce to zainwestuj może w jakiś prosty model plastikowy i pomaluj np.farbami Pactra. Możesz mieć model jaki chcesz i nie zrazisz się do modelarstw kartonowego na początku gdyby model jednak przerósł Twoje umiejętności. Polecam Ci na początek prosty model np. samolotu z II wojny światowej lub okręt podwodny. Ogólnie model który nie zawiera wielu części i nie ma skomplikowanej konstrukcji. Jeśli zaczniesz od modelu łatwego napewno nie zawiedziesz się swoją pracą. Kilka rad jeśli chodzi o forum to różne pytania zadawaj w dziale ...a tu każdemu można przywalić czyli Hyde Park. Ten dział jest głównie po to by przedstawić swoją pracę lub prowadzić relację jak i prezentować pomysły związane z modelami kartonowymi. Pamiętaj by zanim zadasz pytanie na forum sprawdzić czy takie pytanie nie padło lub taki temat nie został już założony. Na początek zapoznaj się z ABC modelarstwa. Jeśli czegoś nie znajdziesz na łamach forum to pamiętaj o google. W sieci znajdziesz dużo wskazówek co i jak wykonać. To tyle odemnie. Życzę powodzenia i czekamy na pierwsze modele.
POZDRAWIAM
Martinez
Awatar użytkownika
wlodi
Posty: 94
Rejestracja: wt lut 14 2012, 12:55
Lokalizacja: Severodvinsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wlodi »

Jeszcze jedna mała rada. Jeśli masz w domu drukarkę atramentową poszukaj jakiegoś modelu darmowego modelu w sieci i wydrukuj na bloku technicznym. Zaoszczędzisz pieniądze i zawsze możesz wykonać daną część od nowa gdyby za pierwszym razem nie wyszło. I pamiętaj że na początek wystarczy dobry nożyk,klej,linijka i nożyczki. Resztą narzędzi modelarskich na razie głowy sobie nie zaprzątaj. Krytykę starszych modelarzy (nie chodzi mi o wiek) przyjmuj z podniesionym czołem i niech to będzie dla Ciebie motywacją do dalszej pracy. Ja zawsze służę pomocą.
P.S. Pisze to w drugim poscie bo poprzedni wyslal mi sie dwa razy.
POZDRAWIAM
Martinez
TikTak
Posty: 101
Rejestracja: pn maja 14 2012, 11:41
Lokalizacja: Łańcut
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TikTak »

No czemu aż tak dramatycznie: "Pomocy!!!" :lol: ?
Jeden z kolegów to miał faktycznie problem, kiedy model przykleił mu się do stołu. No to wtedy rozumiem, sytuacja straszna.
Sklejaj co Ci się najbardziej podoba. Jak wyjdzie - tak wyjdzie.
Grunt, aby mieć frajdę z pracy.
Awatar użytkownika
piotrira
Posty: 18
Rejestracja: wt mar 11 2008, 22:03
Lokalizacja: Waterford

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrira »

Witam
zaglądnij tu [url http://www.kartonowki.pl/[/url]
ODPOWIEDZ