E-2C Hawkeye [A.Haliński&W.Bączkowski]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

PiiotreekGDA
Posty: 77
Rejestracja: sob sty 07 2012, 4:11
Lokalizacja: Gdańsk

E-2C Hawkeye [A.Haliński&W.Bączkowski]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PiiotreekGDA »

Witam.

W oczekiwaniu na wyschnięcie kleju postanowiłem coś tutaj skrobnąć :) Jest to moja druga relacja i pewnie wielu z was powie że wybrałem model zbyt trudny jak na moje umiejętności ;) Nie ma żadnej ukończonej relacji w/w modelu ,więc chciałbym być pierwszy który ją ukończy ;) Wnioskując po nieukończonych relacjach wiem też że niektórzy modelarze go po prostu nie kończą,również mam w planach go ukończyć .Zobaczymy jak to się odbiję na rzeczywistości. :razz: Karton na którym jest wydrukowane wszystko jest straszny :shock: taki dyskomfort czuję biorąc go dłoni że to normalnie porażka :evil: Robię wg znikomej instrukcji która się znajduję w gazetce.Jako iż nie mam tak dobrze oświetlonego pokoju i tak dużo białego moim tłem do zdjęć jest parapet :)
Możecie się przyczepić do tego że wręgi kleiłem w każdym możliwym miejscu,ale to dlatego że zapomniałem jednej rzeczy zrobić i musiałem temu sztywność nadać.Dopiero po tym znalazłem wikol,więc wikolem też to potraktowałem :)

Nie wiem jak się stało że wykałaczka którą kleiłem go akurat dorwała się do szkieletu.Efekt widać na pierwszej wrędze :D Dużych strat nie ma :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak narazie to na tyle :) Nie wiem dlaczego tak narzekają nie którzy na ten model :) Całkiem przyjemnie się klei.Ale to dopiero początek więc przekonam się wkrótce ;)

Pozdrawiam :cool:
wookie pisze:Ale nie ustawaj w samodoskonaleniu sie w jakże trudnej materii modelarskiej kartonowej.
Święte słowa :) Amen.

Ukończony :A6M2 "ZERO"
Na warsztacie: E-2C Hawkeye
PS. Na innych forach można mnie spotkać pod nickiem Tupek
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

Re: E-2C Hawkeye [A.Haliński&W.Bączkowski]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

PiiotreekGDA pisze:Nie ma żadnej ukończonej relacji w/w modelu ,więc chciałbym być pierwszy który ją ukończy ;) Wnioskując po nieukończonych relacjach wiem też że niektórzy modelarze go po prostu nie kończą,również mam w planach go ukończyć:
W zasadzie nawet nie wiem jak to skomentować... Chyba nie trzeba, to mówi samo za siebie...
PiiotreekGDA pisze:Możecie się przyczepić do tego że wręgi kleiłem w każdym możliwym miejscu,ale to dlatego że zapomniałem jednej rzeczy zrobić i musiałem temu sztywność nadać.Dopiero po tym znalazłem wikol,więc wikolem też to potraktowałem :)
Można jaśniej?
PiiotreekGDA pisze:Nie wiem jak się stało że wykałaczka którą kleiłem go akurat dorwała się do szkieletu.Efekt widać na pierwszej wrędze :D Dużych strat nie ma :)
Napewno sama tam wskoczyła, żeby zrobić Ci na złość, tak jak ten młotek co się sam nie chciał zrobić.

A co na to Rozum i Serce?
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
wookie
Posty: 75
Rejestracja: śr sty 06 2010, 10:10
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wookie »

Laszlik,

Daj spokój, szkoda energii.
Kiedyś mówiono "zejdź z dachu, nie niszcz gontów" :haha:
A Serce i Rozum się przeprowadzili do "pomarańczy" :haha:
Pozdrawiam,
Wookie
PiiotreekGDA
Posty: 77
Rejestracja: sob sty 07 2012, 4:11
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PiiotreekGDA »

Więc Laszliku
laszlik pisze:Można jaśniej?


Chodziło o to że kleiłem tam gdzie to było tylko możliwe.W każdej szparce.
laszlik pisze:Napewno sama tam wskoczyła, żeby zrobić Ci na złość, tak jak ten młotek co się sam nie chciał zrobić.
O boże.Jak zwykle trzeba trochę fantazji.To jest raczej oczywiste że musiałem dotknąć no nie ?! A tak ładnie powiem.Czas się nauczyć mój drogi czytania z zrozumieniem.Bo widać tego nie umiesz.Napisałem wyraźnie "szybko zjeżdżać ten materiał pilnikiem " nawet ci to wyróżniłem żebyś zobaczył.Czy ja komuś kurwa kazałem robić go za mnie ?!

I jak zwykle temat bez awantury to temat stracony że tak się wyrażę.Dziwi mnie to że żaden moderator,nawet który nie powinien się wychylać w nie swoim dziale nie zareagował.To forum jest już kompletnie pozbawione jakiegokolwiek regulaminu ?Ja jednak dalej podtrzymuję stanowisko swoje co do szanowania kogokolwiek na tym forum.
wookie pisze:Ale nie ustawaj w samodoskonaleniu sie w jakże trudnej materii modelarskiej kartonowej.
Święte słowa :) Amen.

Ukończony :A6M2 "ZERO"
Na warsztacie: E-2C Hawkeye
PS. Na innych forach można mnie spotkać pod nickiem Tupek
Awatar użytkownika
Hastur
Posty: 421
Rejestracja: ndz sie 29 2010, 23:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 47

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hastur »

Klej Piotrek i nie wdawaj się w dyskusje...

Jak będą dalsze efekty twojej pracy to wszyscy będą komentować powstający model, a nie składnię postów, którą swoją drogą powinieneś poprawić.

Ja tam życzę powodzenia...
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Kolego, kaleczysz język polski w swoich zdaniach niebywale, a innym mówisz, że nie umieją czytać ze zrozumieniem i że mają jakieś "dziwne" pretensje. Przyjrzyj się raz jeszcze temu co napisałeś, poproś rodziców o przeczytanie może wyjaśnią ci co jest źle. A sam model no cóż, może i będzie skończony, ale jak będzie ten finał wyglądać to strach się bać. No i myślę, że Hawkeye nie za bardzo się będzie potem mieścić na parapecie. Białe tło łatwo uzyskać, takiej wielkości jakiej chcesz, wystarczy trochę kartek z bloku. Jednakże fotografowanie białego szkieletu na białym tle to średni pomysł.
Obrazek
PiiotreekGDA
Posty: 77
Rejestracja: sob sty 07 2012, 4:11
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PiiotreekGDA »

Hastur dziękuje ;) A co do składni to wiem. Klej+zmęczenie tak na mnie właśnie oddziałuję.Przynajmniej się cieszę że jakichś rażących błędów ortograficznych nie popełniam :)
wookie pisze:Ale nie ustawaj w samodoskonaleniu sie w jakże trudnej materii modelarskiej kartonowej.
Święte słowa :) Amen.

Ukończony :A6M2 "ZERO"
Na warsztacie: E-2C Hawkeye
PS. Na innych forach można mnie spotkać pod nickiem Tupek
PiiotreekGDA
Posty: 77
Rejestracja: sob sty 07 2012, 4:11
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PiiotreekGDA »

Camilllo Parapety to mam tylko białe :/ Nie mam tak dobrze oświetlonej części do domu aby było zdjęcie wyraźne (w miarę).Przykład zrobienia zdjęcia gdzieś indziej w domu pokazuje doskonale Mitsubishi mój. Strasznej jakości zdjęcie. Może masz jakiś pomysł na to tło ? Ja nie mam żadnego.Od razu mówię że flash też nie działa co jest właśnie główną przyczyną
fotografowania na parapecie.Po za tym właśnie też miejsca takowego nie mam.
Pozdrawiam.
wookie pisze:Ale nie ustawaj w samodoskonaleniu sie w jakże trudnej materii modelarskiej kartonowej.
Święte słowa :) Amen.

Ukończony :A6M2 "ZERO"
Na warsztacie: E-2C Hawkeye
PS. Na innych forach można mnie spotkać pod nickiem Tupek
Awatar użytkownika
McTavish
Posty: 23
Rejestracja: ndz kwie 08 2012, 16:04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: McTavish »

Co do fotografowania to proponuję w słoneczny dzień wyjść z domu i do słońca zrobić zdjęcia. Jakość będzie znacznie lepsza.

Życzę powodzenia w budowie.
PiiotreekGDA
Posty: 77
Rejestracja: sob sty 07 2012, 4:11
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PiiotreekGDA »

McTavish akurat te słoneczne dni się skończyły.
Mam aparat który ma zaledwie 3.2 mpx (w telefonie komórkowym) więc szału nie robi. Staram się robić zdjęcia w trybie fotografowania dokumentów i dlatego to jeszcze jakoś wychodzi.

Pozdrawiam.
wookie pisze:Ale nie ustawaj w samodoskonaleniu sie w jakże trudnej materii modelarskiej kartonowej.
Święte słowa :) Amen.

Ukończony :A6M2 "ZERO"
Na warsztacie: E-2C Hawkeye
PS. Na innych forach można mnie spotkać pod nickiem Tupek
ODPOWIEDZ