[R/G] Katedra we Fromborku*

budowle, modelowanie przestrzeni i wnętrz.
Broń, figurki oraz modele SF

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
mottomek
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 04 2012, 11:12
Lokalizacja: teraz Wa-wa

[R/G] Katedra we Fromborku*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mottomek »

Witam

Chciałbym się przywitać tym postem i pokazać efekt mojego tygodnia. Szybki projekt "szkolny" - pracowaliśmy nad nim z synem i byliśmy dumni jak pawie, przynajmniej na początku.

Projekt wykonywany był wyłącznie na podstawie zdjęć z internetu i tylko zdjęć. Brak jakiejkolwiek informacji odnośnie wymiarów i rozmiarów tej bądź co bądź ładnej katedry(w oryginale).

Obrazek
widok ogólny od przodu

Obrazek
widok ogólny od tyłu

Obrazek
wnętrze


kilka etapów przed zadaszeniem

Obrazek
przed zadaszeniem
Obrazek
kolejna z przymiarek

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bazylika_a ... _Fromborku
a tak wygląda oryginał
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Witaj
Model "szkolny" czy to znaczy że to pierwszy w życiu model? Jeśli tak to gratuluję, zrobienie modelu na podstawie zdjęć to wyczyn :) Można mu zarzucić sporo niedokładności, ale ogólnie ujdzie. Przy okazji, jakie są wymiary tego modelu?
Czy będziesz kontynuował jego budowę?
Pozdrawiam
Pozdrawiam kartoniarzy.
mottomek
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 04 2012, 11:12
Lokalizacja: teraz Wa-wa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mottomek »

Witam


Dziękuję za dobre słowo.

Szkolny, czytaj do szkoły - projekt związany z architekturą gotycką. Kontynuowali nie bedziemy bo syn przekazał do jako eksponat stojący.

Prawde mówiąc to jest pierwszy model architektoniczny, jakakolwiek budowla wykonana (stąd i z krótkiego terminu te niedoskonałości i braki [ tydzień ] - posypuje głowę popiołem). Wcześniej, tak ze sto lat temu :) bawiłem sie kartonem pojazdy jeżdzące i latające, ale to w czasach kiedy na rynku był tylko MM. Ale tam wszysko jest gotowe, tutaj nie miałem nawet wymiarów, także skala to w dużym przypuszczeniu 1:150. ktokolwiek ma jakieś dane na ten temat to jestem bardzo ciekawy wielkości oryginału.

Wymiary w cm: model 28 x 60, podstawa 40 x 70

mam nadzieję rzucić się jeszcze na coś ciekawego ale teraz już spokojniej, z wiąkszym zapasem czasu i materiałów o obiekcie

pozdrawiam
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

SketchUp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Witam ponownie.
Jest taki program "Google SketchUp" który pomoże w projektowaniu modeli ze zdjęć, sam właśnie zacząłem w nim eksperymenty, spróbuj.
Pozdrawiam
Pozdrawiam kartoniarzy.
ODPOWIEDZ