Początkujący modelarz!

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

tofman
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 22 2012, 17:09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Początkujący modelarz!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tofman »

Cześć, chciałbym posklejać (mój pierwszy) jakiś kartonowy model najlepiej statku żaglowego i właśnie nie wiem jaki.Prosił bym o podanie jakiegoś łatwego do wykonania modelu żaglowca w cenie do 40zł i jakie przybory mi będą potrzebne.Chciał bym spróbować swoich sił w modelarstwie ;)


Jak już mówicie że żaglowce są trudne do wykonania to obojętnie jaki model ale statek albo okręt.
Ostatnio zmieniony czw mar 22 2012, 19:50 przez tofman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3196
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Mój pierwszy model też był modelem żaglowca (Santa Maria z MM rok 1976) i niestety nie udało mi się go ukończyć. Po sklejeniu szkieletu i przyklejeniu pokładu nie dałem rady z burtami. Nie wiem więc czy model żaglowca jest odpowiedni na pierwszy model. Te wszystkie maszty, żagle że o linach nie wspomnę są bardzo pracochłonne i najczęściej skomplikowane. No może jakaś koga elbląska z MM, ma tylko 1 maszt ale burty z pojedynczych pasków co pewnie jest też trudne do sklejenia. Ja proponuję zacząc od jakiejś motorówki albo nieskomplikowanego kutra na przykład z wydawnictwa jsc.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

To taka przypadłość początkujących? Wybrałeś kolego praktycznie najtrudniejszą opcję na początek, model żaglowca z kartonu, jeśli nie chcesz na samym wejściu się zniechęcić do modelarstwa to lepiej zacznij od łatwych rzeczy, jakiś samolot np. Orlik ma proste modele dla początkujących, albo MM. Za 40 zł kupisz kilka modeli i będziesz mógł je "męczyć" do woli i nauczysz się podstaw.
PS Ja zacząłem przygodę z modelarstwem kartonowym od Błyskawicy z MM :), co prawda nie żaglowiec ale jednak przegiąłem :). Oczywiście była to moja klęska :).
Ostatnio zmieniony czw mar 22 2012, 21:39 przez Camilllo, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Garniec13
Posty: 42
Rejestracja: ndz lut 06 2011, 9:35
Lokalizacja: Rybnik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Garniec13 »

Na stronie startowej jest link do CardPlane tam są modele dostępne zadarmo proste i piękne zarazem akurat na początek.
Nigdy nie jest za późno aby wszystko zacząć od początku.
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

Ja kiedyś skleiłem "Piotr z Gdańska" z MM. Z tego co pamiętam to dość łatwy.
Ale koledzy mają rację , poćwicz na prostych.
W poniższym linku znajdziesz kilka darmowych modeli do pobrania ( są tam pływające machiny ).

http://www.renova-model.com.pl/index.php?f=free

P.S. Brawo za dobrze napisany post. :)
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

Popróbuj linki z tej strony - może coś ci się spodoba.

Wśród nich są cztery fajne proste jachciki

Coś w tym stylu:
ObrazekObrazek

Wydają mi się idealne na start jeśli koniecznie chcesz coś z żaglami.

Powodzenia :)
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
mario555
Posty: 147
Rejestracja: czw sie 16 2007, 8:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mario555 »

Polecam zaopatrzyć się w nożyk Olfa AK-3 i jakąś matę do cięcia. Maty po 12 zł bywają w rossmanie, ak-3 znajdziesz np. w castoramie. Odpuść od razu zestawy typu 3 skalpele + 50 końcówek za 7zł, szkoda tych 7 zł :-)
Manufaktura Modelarska
Akcesoria do modeli kolejowych 1:25, 1:45 http://www.mariomodelario.eu
Nity, śruby, nakrętki, wydruki 3D
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

A widzisz! Przybory jeszcze!
To tak jak mario555 napisał: Mata albo coś płaskiego, gładkiego i twardego po czym możesz ciąć. Jeśli nie skalpel to może być nóż do tapet ( z odłamywanym ostrzem ), na początek da radę. Nożyczki do papieru - wygodne w trzymaniu. Klej na przykład "Szewski" ( nie brudzi ) lub podobny. Pęseta i jakiś patyczek do nakładania kleju.

Jeśli masz blisko sklep modelarski to najlepiej tam się udać i spytać. Na pewno coś doradzą.
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

Re: Początkujący modelarz!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

tofman pisze:Cześć, chciałbym posklejać (mój pierwszy) jakiś kartonowy model najlepiej statku żaglowego i właśnie nie wiem jaki.Prosił bym o podanie jakiegoś łatwego do wykonania modelu żaglowca w cenie do 40zł i jakie przybory mi będą potrzebne.Chciał bym spróbować swoich sił w modelarstwie ;)


Jak już mówicie że żaglowce są trudne do wykonania to obojętnie jaki model ale statek albo okręt.
Witamy na forum!

Od siebie życzę powodzenia w nowym hobby.
Co do sprzętu. Jeśli zamiast noża AK-3 Olfy kupisz typowy nóż do tapet (z ostrzem segmentowym 9mm) to kieruj się w stronę tych, których korpus wykonany jest z metalu. Tanie, plastikowe łatwo "zajeździć" zwłasza na grubej tekturze.

P.s.
Można mieć 15lat i pisać poprawnie po polsku? Można.
Można odróżniać statek od okrętu? Można.

Jeszcze raz: powodzenia.
Awatar użytkownika
wlodi
Posty: 94
Rejestracja: wt lut 14 2012, 12:55
Lokalizacja: Severodvinsk

Witajcie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wlodi »

Ja przy okazji na początku chciałbym wszystkich pozdrowić,gdyż również jestem nowy na forum, choć modelarstwem zajmuje sie kilka lat.
A jesli chodzi o pierwszy model to rzeczywiście ,,poleciałeś'' z tym żaglowcem;) Ja na pierwszy model proponuję Ci okręt podwodny USS Los Angeles wydawnictwa Answer. Dość prosty model i fajnie wygląda. Pamiętaj że prosty model nie znaczy gorszy. A jeśli uparłeś sie na ten żaglowiec to polecam Cutty Sark ze strony Creative Park. Prosty i fajnie wygląda no i darmowy, tylko wydrukować na brystolu musisz.

Catty Sark
http://cp.c-ij.com/en/contents/2027/cut ... index.html

Obrazek


Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ