[Pytanie do sklejaczy żaglowców] Element zdobnicze żaglowców

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SZKUTNIK
Posty: 82
Rejestracja: pn kwie 24 2006, 9:56
Lokalizacja: OLSZTYN
x 1

[Pytanie do sklejaczy żaglowców] Element zdobnicze żaglowców

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZKUTNIK »

Ahoj!
Mam kolejne pytanie, tym razem skierowane do miłośników starych żaglowców. W ostatnim okresie na rynku modeli kartonowych pojawiło się wiele dodatków do modeli... nie kartonowych jak lufy dział, omasztowanie, łańcuchy kotwiczne czy drobne elementy na blachach fototrawionych. I tu moje pytanie. Co sądzicie o dodatkach zdobniczych dla żaglowców (galion, płaskorzeźby, ornamenty itp). Czy warto wykonać coś takiego - odlew z plastiku, z żywicy (jako dodatek do modelu kartonowego), czy też lepiej pozostać przy doskonałych rysunkach (malunkach) jakie proponuje nam na przykład wydawnictwo Shipyard w swoich wycinankach.
Czekam na Wasz odzew
Pozdrawiam SZKUTNIK


Na pochylni: HMT "OLYMPIC" (1:200)
Na desce kreślarskiej: SAR 3000 (1:50) - DAR POMORZA (1:100) - OCEANIA (1:100) - WILHELM GUSTLOFF (1:200)
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Gdybym kiedykolwiek kleił żaglowiec byłby to Soleil Royal Albo Royal Sovereign - niestety odstraszają mnie od nich zdobienia. Nie wyobrażam sobie ich klejenia z narysowanymi rzeźbami.
Kiedyś można było kupić do Soleila sam zestaw zdobień z metalu, identyczny z tym z zestawu z drewnianym modelem (ten najlepszy z rynku, nie pamiętam jakiej firmy) ale odstraszyła mnie cena.
Gdyby więc na wschodzie wydano wreszcie ten model w kartonie (jak się zapowiada), nie wyobrażałbym sobie wykonanie go ze zdobieniami 2D. W takich modelach to tylko 3D!! Wiem że niektórzy sami potrafią zrobić takie cuda z drewna, żywicy, modeliny, kartonu i wikolu, ale ja nie. Chętnie bym zakupił taki zestaw o ile by był full opcja (a nie uproszczony jak w wielu zestawach do sklejania) i nie kosztował majątek :)

Jest jedno ale.

Bo właśnie o koszty chodzi. To niestety musi kosztować i wszystko zależy od tego jaki pułap osiągnie. A od tego będzie zależeć powodzenie tego biznesu.
sławomir kromer
Posty: 739
Rejestracja: wt maja 25 2010, 18:42
Lokalizacja: Pabianice
x 230

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sławomir kromer »

popatrz sobie na to i sam sobie odpowiedz
http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f ... &start=700
MiSza
Posty: 90
Rejestracja: czw cze 17 2004, 11:34
Lokalizacja: Inowrocław
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MiSza »

A jest na co patrzeć.
Starszyna
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 01 2005, 19:00
Lokalizacja: Toruń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Starszyna »

wejdź sobie na forum koga net.pl tam się wszystkiego dowiesz.
Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani :]
ODPOWIEDZ