Nurnberg 10-11/93 Pytanie

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
skubat18
Posty: 43
Rejestracja: pt gru 03 2010, 17:26
Lokalizacja: Tarnow

Nurnberg 10-11/93 Pytanie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skubat18 »

Witam usiłuje ww okręt i potrzebuje pomocy w kwestii olinowania i relingów chcę zrobić w miarę dobrze.Posiadam kilkanaście innych modeli okrętów więc mógłbym skopiować relingi tylko nie wiem z którego okrętu były by najbardziej zbliżone kto spotkał się z tym modelem to wie o co chodzi.. :evil: :sciana:
Coś się klei pomału...
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

.Posiadam kilkanaście innych modeli okrętów więc mógłbym skopiować relingi tylko nie wiem z którego okrętu były by najbardziej zbliżone kto spotkał się z tym modelem to wie o co chodzi..
Obawiam się że z twojej wypowiedzi ciężko wykoncypować o co chodzi oprócz tego, że poszukujesz informacji na temat rozmieszczenia relingów.

Czy te kilkanaście innych modeli okrętów masz sklejone czy nie sklejone ?

Co masz na myśli pisząc o kopiowaniu relingów ? Robienie takich samych na Nurnbergu jak na innych okrętach ?

Na każdym okręcie relingi są w innych miejscach i różnią się ilością linek / rurek, odległością słupków itp.

Najprościej poszukać jakichś planów, zdjęć. Możesz też poszukać zdjęć modeli z wykonanymi już relingami i na tym się wzorować. Na przykład tu http://www.konradus.com/forum/read.php? ... ply_142534 relacja z budowy Konigsberg'a - to był chyba krążownik tego samego typu co Nurnberg.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
skubat18
Posty: 43
Rejestracja: pt gru 03 2010, 17:26
Lokalizacja: Tarnow

Nurnberg 10-11/93

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skubat18 »

Dzięki za wyczerpującą odp. Tempest te modele mam nie sklejone,a jeśli chodzi o kopiowanie to miałem na myśli skan elementów np z konigsberga, zerknę na konradusa i zobaczymy.Dzięki
Coś się klei pomału...
Max46
Posty: 16
Rejestracja: pn gru 19 2011, 16:28
Lokalizacja: Hel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Max46 »

Nurnbergbył to zmodyfikowany typ Leipzig. Tak że wzorowanie się na Konigsbergu mija się z celem - to był inny typ. Tego MM-a z Nurnbergiem nie widziałem , ale jeżeli chcesz zrobić model z dość wiernie odtworzonym olinowaniem to skorzystaj z rady Tempesta i zaopatrz sie w jakieś plany i zdjęcia (olinowanie na krążownikach - przynajmniej na tych niemieckich to istna pajęczyna) , bo bez tego ani rusz. Co do relingów to na tym zdjęciu widać jaki na Nurnbergu zastosowano :
http://wwiiarchives.net/servlet/photo/1801/0
...a olinowanie to jak widzisz - gąszcz linek.
Pozdrawiam - Marek - Max

W budowie : Fuchu Maru
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga
http://maxhel.blogspot.com/
skubat18
Posty: 43
Rejestracja: pt gru 03 2010, 17:26
Lokalizacja: Tarnow

Nurnberg 10-11/93 MM 1;200

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skubat18 »

Faktycznie jest tego cały gąszcz i zobaczymy co wyjdzie, jest to mój 1 okręt robiony od podstaw więc będę się starał jak wyczytałem na innych forach opracowanie tego jest na zasadzie masz łeb i h... to kombinuj Max jak chcesz mogę podesłać ci skan tego ustrojstwa daj znać
Coś się klei pomału...
ODPOWIEDZ