[relacja/galeria]Katedra w Ulm,Schreiber-Bogen 1:300

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Liściu
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 02 2009, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

[relacja/galeria]Katedra w Ulm,Schreiber-Bogen 1:300

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liściu »

Witam!
Po ostatnich kilku figurkach przyszła kolej na jakiąś budowlę. Padło na katedrę w Ulm wydaną przez wydawnictwo Schreiber Bogen w skali 1:300. Model będzie miał 48 cm długości, 21 cm szerokości i 54 cm wysokości. Jako ciwkawostkę mogę powiedzieć, że ta katedra jest najwyższą chrześcijańską budowlą sakralną na świecie (161,53 m). Na razie zrobiłem jakby podstawę kościoła. Oprócz tego, że model nie jest przewidziany ze szkieletem musiałem zrobić go samemu i jak widać na zdjęciach pozbierałem wszystkie resztki kartonu i powklejałem w myślę najważniejsze miejsca. Narazie tylko w jednym miajscu coś się nie zgadza ale to chyba wina za dużej "wręgi".
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony wt wrz 13 2011, 16:08 przez Liściu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 512
Rejestracja: śr lut 06 2008, 0:46
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ramm »

Ulm miasto wybitnego kompozytora Johanna Gambolputty de von Ausfern -schplenden -schlitter -crasscrenbon -fried -digger -dangle -dungle -burstein -von -knacker -thrasher -apple -banger -horowitz -ticolensic -grander -knotty -spelltinkle -grandlich -grumblemeyer -spelterwasser -kürstlich -himbleeisen -bahnwagen -gutenabend -bitte -eine -nürnburger -bratwustle -gerspurten -mit -zweimache -luber -hundsfut -gumberaber -shönendanker -kalbsfleisch -mittler -raucher von Hautkopfta
☠Rock Honor Ojczyzna☠
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Będzie wywiad z członkiem rodziny Johanna Gambolputty de von Ausfern -schplenden -schlitter -crasscrenbon -fried -digger -dangle -dungle -burstein -von -knacker -thrasher -apple -banger -horowitz -ticolensic -grander -knotty -spelltinkle -grandlich -grumblemeyer -spelterwasser -kürstlich -himbleeisen -bahnwagen -gutenabend -bitte -eine -nürnburger -bratwustle -gerspurten -mit -zweimache -luber -hundsfut -gumberaber -shönendanker -kalbsfleisch -mittler -raucher von Hautkopfta?
Obrazek
Liściu
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 02 2009, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liściu »

Witam!
Korzystając z ostatnich dni wakacji prace poszły do przodu. Teraz powinno pójść z górki.
Jak narazie prawie wszystko do siebie pasuje idealnie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
PS. w Ulm urodził się też Albert Einstein w 1879r.
Liściu
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 02 2009, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liściu »

Witam!
Ostatnio skleiłem prawie cały tył katedry. Teraz z pewnością prace trochę będą szły wolniej gdyż rozpocząłem naukę w liceum i z tego co słyszałem w pierwszym dniu będzie ciężko z wolnym czasem.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Przepraszam za niewyraźne zdjęcia-nastepnym razm będą lepsze.
Liściu
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 02 2009, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liściu »

Witam!
Ostatnio troszkę wolniej ale powoli dobrnąłem do końca. Myślę, że wyszło całkiem przyzwoicie. Podsumowując model dość prosty, z tym że dorobimy szkielet. Wszystko pasowało, nie mam więc do modelu rzadnych zastrzeżeń i jak każdy model wydawnictwa schreiber-bogen także i ten polecam.
Oto galeria końcowa:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ