[R] Mała, pękata pszczoła czyli wyścigówka GEE BEE R1.

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

Nareszcie udało mi się zrobić zdjęcia do galerii końcowej.
Korzystając z okazji jaką była mała wycieczka krajoznawcza zabrałem model ze sobą i porobiłem kilka fotek.
Na początek jednak kilka słów na temat.
To był mój pierwszy model który modyfikowałem tak bardzo.
Kombinowałem przy samolocie zarówno w projekcie jak i w budowie. :D:D
Muszę tutaj potwierdzić spostrzeżenia forumowiczów z relacji Heinricha Kosmali, że papier fotograficzny nie nadaje się do modeli i osobiście więcej go nie użyję. :D Przede wszystkim jest strasznie podatny na zabrudzenia.
Praca przy modelu była bardzo ciekawa choć czasem nużąca, a to z powodu braku umiejętności.
Silnik wyszedł mi dobrze, wnętrze może być, a kadłub fatalnie ( zawaliłem kwestię łączenia segmentów ).
Kiedyś może powrócę do tego modelu i może uda mi się skleić go lepiej.


Samolot jest "cywilem", a dokładnie "wyścigówką" i w dodatku bardzo dziwny i pokraczny więc pewnie mało interesujący dla większości modelarzy. :) Ja też wolę wojskowe maszyny ale ten mnie przyciągną swoją dziwnością.
W związku z tym dokładam do mojej małej kolekcji "dziwadeł" kolejne "dziwadło".


Małą pękatą pszczołę uznaję oficjalnie za ukończoną.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


KONIEC.
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 148
Rejestracja: czw lis 27 2003, 10:43
Lokalizacja: Pabianice/PLL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Jak na walke z papierem blyszczacym to odniosles sukces. Zdecydowanie prostsze jest polakierowanie takiego modelu na wysoki polysk po sklejeniu z normalnego papieru.
Na zdjeciach plenerowych Twoj scigacz prezentuje sie wysmienicie!!!
A ja wlasnie lubie cywile:).
Pozdrawiam
MarcinS
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

cyrylus pisze:Samolot jest "cywilem", a dokładnie "wyścigówką" i w dodatku bardzo dziwny i pokraczny więc pewnie mało interesujący dla większości modelarzy. :)
Mam na ten temat zupełnie inne zdanie; ten samolot jest „prześliczny“, absolutnie niepowtarzalny!

Gratulacje z okazji ukończenia modelu, wyszedł Ci zupełnie nieźle, żeby wprost nie powiedzieć dobrze.
Jeżeli chodzi o papier fotograficzny to zgadzam się z Tobą w zupełności, też takiego eksperymentu już nie powtórzę.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Gratulacje, pomimo trudności prezentuje się całkiem, całkiem, no i ten otwarty luk wejściowy z widocznym wnętrzem. :D
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

Dzięki serdeczne.

W papierze foto skusiła mnie ta biel. :D:D Ale gra nie warta świeczki. Co do połysku to też bez sensu bo model polakierowałem lakierem w sprayu. :D:D

Samolot oczywiście jest bardzo ładny i niepowtarzalny jednak to nie zmienia faktu że jest dziwny. Ale w tym cały jego urok. Takie właśnie lubię. :D

A te drzwi włazu to nawet są ruchome. ;-)
ODPOWIEDZ