[RELACJA] ORP Burza z MM'a (wydanie z 2002 roku)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

misiek
Posty: 69
Rejestracja: pn lip 21 2008, 22:02
Lokalizacja: piechowice
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: misiek »

Oto obiecane fotki - tylko nie zapisał mi tej foty którą miałem pokazać , więc jej nie ma , ale na pokład spojrzeć możesz i zobaczysz co i jak ;)
I jeszcze taka mała podpowiedź : jak będziesz wycinał burty , wycinaj je z tym czarnym paskiem co jest pod spodem ( jest to rozrysowane tak jakby ten pasek był osobną częścią - ja nie zwróciłem na to uwagi i burtę wyciąłem bez niego , przez co powstała mi spora dziura )

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Słupki relingu strasznie grube.
Szkoda, że jak już malowałeś dno nie przyłożyłeś się troszkę bardziej do niego. Zwłaszcza, że to raptem kilka oklejek o niezbyt skomplikowanych kształtach
pzdr
Kemot
misiek
Posty: 69
Rejestracja: pn lip 21 2008, 22:02
Lokalizacja: piechowice
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: misiek »

słupki zrobiłem ze szpilek , ponieważ nie miałem żadnego cieńszego drutu. Jeśli chodzi o malowanie , to dopiero się uczę , nie mam jeszcze żadnego doświadczenia... z efektu mimo wszystko jestem zadowolony , bo na żywo ładnie wygląda
pozdrawiam
misiek
Posty: 69
Rejestracja: pn lip 21 2008, 22:02
Lokalizacja: piechowice
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: misiek »

Witam !
Nie wiem jak to się stało, że przegapiłem wstawienie galerii tutaj, dlatego też czynię to teraz ;)
Model jest gotowy, zapraszam do obejrzenia oraz przeczytania treści zamieszczonej pod zdjęciami,

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Kilka słów wyjaśniających :
Model chciałem skleić z wycinanki bez waloryzacji i cel osiągnąłem, uplastyczniłem tylko co niektóre elementy ( np. drabinki )

Pomimo, że model nie jest jakoś mocno zdetalizowany to jednak prezentuje się całkiem dobrze

Z wykonania jestem średnio zadowolony, wiele rzeczy mogłem zrobić lepiej :oops: :oops:

Model postawiłem na makiecie ponieważ część denna nie wyglądała za dobrze ( co widać na wcześniejszych zdjęciach ) , kiedy próbowałem to naprawić miałem zamontowaną już nadbudówkę dziobową i manewrowanie modelem było bardzo trudne, postanowiłem więc pozbyć się części dennej. Jako że model przedstawia okręt muzeum, dlatego też taki pomysł na dioramkę.

Zdjęcia zrobiłem czarno-białe, ponieważ bardziej mi się podobają ( mają swój urok ) , na końcu zamieściłem 2 kolorowe aby pokazać, że model nie wygląda fatalnie ;) ;D

Kolorowa taśma widoczna na przedostatnim zdjęciu w prawym dolnym roku jest zamontowana tymczasowo, jak będę w mieście zakupię listewki ozdobne i zrobię ramkę ;)

Pozdrawiam:)
Gromek
Posty: 41
Rejestracja: czw gru 23 2010, 18:08
Lokalizacja: Mrągowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gromek »

Widzę kolejny polski destrojer powstaje. Fajnie.Zasiadam i popatrzę,jako budowniczy Błyskawicy. Popracuj trochę nad dokładniejszym wycinaniem elementów oraz retuszem. Ogólnie jest dobrze.Czekam na dalsze postępy.Pozdro
Klasa:Modelarz
Skill:okrętowiec
Level:1 (przedszkole modelarskie)
Ukończone HMS Penelope ORP Błyskawica(1:200) ORP Garland (1:400)

--------
W stoczni: przebudowa ;)
ijon
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 12 2011, 16:35
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ijon »

Model rzeczywiście prezentuje całkiem nieźle. ale ja jednak muszę się przyczepić do dwóch rzeczy:
- najbardziej w oczy rzucają się lufy - są zdecydowanie za grube
- poza tym relingi - słupki można było zrobić z drutu 0,3-0,4mm i wyglądałyby o niebo lepiej. Poza tym wydaje mi się że na Burzy były relingi potrójne.

Poza tym twoja Burza, to jedna z najlepiej wykonanych jakie widzialem

Pozdrawiam
misiek
Posty: 69
Rejestracja: pn lip 21 2008, 22:02
Lokalizacja: piechowice
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: misiek »

Witam,

lufy rzeczywiście są za grube... Wspomniało mi o tym już kilku modelarzy. Zwijałem je prosto z wycinanki, możliwe, że za słabo je zwinąłem ( choć ciaśniej nie potrafię :P ) już nie będę tego zmieniać, bo jeszcze coś spapram ;)
Jeśli chodzi o słupki - chciałem je powymieniać... cały kłopot polegał na tym, że zanim przykleiłem pokład do szkieletu, to najpierw zrobiłem na nim reling i od spodu pozalewałem go Super Glue. Gdy chciałem je poodrywać, zaczął niszczyć mi się pokład, więc zostawiłem to w spokoju.
Oczywiście na Burzy reling był potrójny, lecz póki co nie jestem w stanie wykonać potrójnego relingu w tej skali, muszę jeszcze troszkę poćwiczyć ;)

Nie jest to moja ostatnia Burza ;) W planach mam jeszcze tą z lat 80-tych ( waloryzowaną ) oraz Burzę sprzed modernizacji ( stan na rok 1943 )

Bardzo się cieszę, że Wam się podoba,
Dziękuję za odpowiedzi :)
Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ