[relacja/gale]Cerkiew zmartwychwstania Chrystusa 1:150 Orieł

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Liściu
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 02 2009, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

[relacja/gale]Cerkiew zmartwychwstania Chrystusa 1:150 Orieł

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liściu »

Witam!

Już dość dawno nie sklejałem żadnej budowli więc zacząłem budowę Cerkwi zmartwychwstania Chrystusa w Forosie. Model dość "atrakcyjny" , ponieważ posiada stronę elementów z złoconymi dodatkami, np. złocenia witraży, czy zwieńczeń wieżyczek. Jak narazie wykonałem główną część budynku wokół, którego znajduje się szkielet pod zewnętrzne ściany. Jak na razie nie wszystko wyszło jak chciałem ale to moja wina bo użyłem grubszej tektury niż zalecił autor.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony pn kwie 11 2011, 10:46 przez Liściu, łącznie zmieniany 2 razy.
Liściu
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 02 2009, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liściu »

Witam!

Strasznie ostatnio mało czasu na sklejanie dlatego wolno mi to idzie. Od ostatniej części relacji dorobiłem schodki z przodu i z tyłu, przednią wieżę oraz część głównej wieży( tej środkowej) a także pare dachów.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Liściu
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 02 2009, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liściu »

Witam!

Do egzaminów czasu coraz mniej więc na sklejanie taż mało :( ale udało się ukończyć model. Podsumowując wg. mnie model nie należy do zbyt prostych, szczególnie wykonując złote zwieńczenia wież czy ich kopuły. Najgorzej wyszła mi kopuła z tyłu budynku która po sklejeniu nie zgadzała się z długością części łączącą ją ze ścianą.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
Plus zabawa zdjęciami:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
chochlik
Posty: 361
Rejestracja: czw lip 24 2008, 12:11
Lokalizacja: Tychy
x 57

Model

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chochlik »

Kopuły zdecydowanie nie są Twoją mocną stroną, model zdecydowanie lepiej prezentuje się w małej rozdzielczości, bo na zbliżeniach, fatalnie.
Pozdrawiam kartoniarzy.
Awatar użytkownika
Renzan
Posty: 81
Rejestracja: śr cze 01 2005, 10:26
Lokalizacja: Kraków, Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Renzan »

Witam,
fajny modelik, sympatycznie wygląda. Szkoda, że ta kopuła z tyłu taka byle-jaka. Wydaje mi się, że po prostu poświęciłeś temu elementowi za mało czasu. Spróbuj sklejać takie części każdy listek po kawałeczku, tak aby uzyskać ładne łączenie każdego listka. Dla wzmocnienia można posłużyć się sklejkami z papieru wklejanymi od spodu. Papier powinien się ładnie ułożyć, a związany klejem zapobiegnie rozpadaniu się całości. Trochę cierpliwości i będzie git :spoko:
Pozdrawiam.
W budowie: BAC Lightning
Laserożernym szkieletożercom mówimy twarde i stanowcze raczej nie.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Gratuluję, model oryginalny, ciekawie wygląda i pomimo tych paru niedociągnięć podoba mi się. Główna kopuła jest z tyłu cerkwi więc nie będzie się tak rzucać w oczy :D Może trochę zbyt widoczne jest to, że każda 'wieżyczka' trochę jakby inny pion trzyma a może to tylko złudzenie.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
ODPOWIEDZ