Problem- malowanie modelu

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
atomek
Posty: 12
Rejestracja: pn sty 25 2010, 13:52

Problem- malowanie modelu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomek »

witam
mam problem, chce pomalować model z polistyrenu farbami humbrola mam też podkład "humbrola" o nr 1 ale przy malowaniu powierzchnia nie jest dokładnie pokryta i wygląda to szkaradnie, maluje cienkimi warstwami, pędzlem. czy te farby w ogóle nadają się do malowania polistyrenu?? czy też pędzlem się nie da malować??

prosze o jakieś porady...
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3227
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 100

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

czy te farby w ogóle nadają się do malowania polistyrenu
Te farby zostały specjalnie stworzone do malowania polistyrenu.

Aby farba dobrze pokrywała muszą być spełnione warunki:

1. Odtłuszczenie powierzchni - umyć jakimś wacikiem albo namoczoną szmatką z dodatkiem płynu do mycia naczyń

2. Dobrze rozmieszana farba - najlepiej użyć jakiegoś mieszadła elektrycznego - na przykład miniwiertarka albo spieniacz do śmietanki z ikei z obcięta końcówką (wrzuć do opcji szukaj hasło spieniacz* to znajdziesz link do tego ustrojstwa), albo wrzucić do puszeczki z farbą kulkę z łożyska i przez kilka minut poćwicz mięśnie potrząsając energicznie puszką)

3. Malowanie właściwie rozcieńczoną farba czyli taką która nie jest ani za gęsta ani za rzadka. To trzeba dobrać eXperymantalnie. Nie ma na to wzorasa.

4. Pędzlem da się malować. Poszukaj w galerii prywatnej użytkownika Wujek Andrzej zdjęcie shermana albo kliknij tu album_page.php?pic_id=1202. Z tego co pamiętam to ten model był malowany pędzlem.
Ostatnio zmieniony ndz sty 09 2011, 11:30 przez Tempest, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
atomek
Posty: 12
Rejestracja: pn sty 25 2010, 13:52

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomek »

witam ponownie
jak już doświadczyłem Humbrol to farba z nie najwyższej półki...zastanawiam się nad zmianą na inną firme. Czytałem w necie o różnych farbach ale im więcej czytałem tym bardziej nie mogłem się zdecydować na jaką :roll: tu mam pytanie jaką farbe wybrać do malowania pędzlem emalie czy akryle?? zastanawiałem się nad model master co o tym sądzicie??
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

atomek pisze:...jak już doświadczyłem Humbrol to farba z nie najwyższej półki...
Skoro Tobie się nie udało nie oznacza to że wina leży po stronie farby. Jeśli nie potrafisz malować (a z tego co piszesz nie potrafisz) to zmiana farby nic Ci nie da.
atomek
Posty: 12
Rejestracja: pn sty 25 2010, 13:52

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomek »

pewnie że nie umiem :oops: może źle to opisałem kupiłem kolor czerwony i czarny...jak już wyczytałem czerwony słabo kryje ale z nim nie było najgorzej wszystko fajnie ale czarny po wymieszaniu i malowaniu zrobił się chropowaty :x także może i pech... no ale czytałem że model master jest lepszą farbą?

chce spróbować innych farb może bardziej mi przypadną a raczej ja im do gustu ;-)
Awatar użytkownika
grzesioj
Posty: 19
Rejestracja: śr sty 12 2011, 9:15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzesioj »

atomek pisze:czy te farby w ogóle nadają się do malowania polistyrenu?? czy też pędzlem się nie da malować??

:haha: :haha: :haha: . Oto modele malowane pędzlem z zastosowaniem farb Humbrola. Skala - 1:72.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie są to może dzieła sztuki, ale trening czyni mistrza.

pozdrawiam
Grzesiek
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Heh , akurat nie wiem jak innym , ale mnie akurat humbrolkami bardzo fajnie się malowało pędzelkiem (wilbrami zresztą też, jeżeli ktoś pamięta takie cuś ) . To akryle nie lubią za bardzo pędzlowania . Przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń ;-) . Po prostu jak sądzę trzeba porządnie takiego humbrolka wymieszać i tyle . Najlepiej wsadzić kuleczkę od łożyska , lub jakąś niewielką nakrętkę i porządnie przed malowaniem wytelepać ...
Grzesiój :) , jak na tę skalę to modeliki są wyborne ....
Andrzej
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
atomek
Posty: 12
Rejestracja: pn sty 25 2010, 13:52

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomek »

faktycznie była to nie dokładnie wymieszana farbka po wyschnięciu zostawiała chropowaty osad :oops: wymieszałem i kupiłem lepsze pędzle i teraz jest wszystko w porządku :)

brak doświadczenia. Moja wina :oops:
Awatar użytkownika
grzesioj
Posty: 19
Rejestracja: śr sty 12 2011, 9:15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzesioj »

bigtank pisze:...jak na tę skalę to modeliki są wyborne ....
A gdzież mi tam do Twoich umiejętności :oops: ...

pozdrawiam
Grzesiek
SZAD
Posty: 197
Rejestracja: ndz maja 24 2009, 10:04
Lokalizacja: Kraków-Bielany
x 10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZAD »

atomek pisze:faktycznie była to nie dokładnie wymieszana farbka po wyschnięciu zostawiała chropowaty osad :oops: wymieszałem i kupiłem lepsze pędzle i teraz jest wszystko w porządku :)
Pokaż jak wyszło to "w porządku"

SZAD
ODPOWIEDZ