[Relacja/Galeria] U-2536 1:200

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 512
Rejestracja: śr lut 06 2008, 0:46
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 1

[Relacja/Galeria] U-2536 1:200

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ramm »

Witam

"Okręty podwodne typu XXI to niemieckie okręty podwodne z okresu II wojny światowej, które zostały wprowadzone do służby przez Kriegsmarine tuż przed końcem wojny. Okręty tego typu uważane są za najlepsze okręty podwodne II wojny światowej, ale weszły do służby o wiele za późno, by odegrać znaczącą rolę.

Dla zainteresowanych uzupełnienie w linkach:

http://www.youtube.com/watch?v=pXkpyt5Ym4k

http://www.youtube.com/watch?v=5CIJVaNP ... re=related
"

Tymi słowami, 15 lutego 2009 roku, rozpocząłem relację budowy tego okrętu na pewnym forum, które lubi nazywać się przyjaznym :lol: . Obiecałem tam że nastąpi ciąg dalszy relacji, no to poloneza czas zacząć... ,
...powiedziała rdza do rdzy.

Moim celem jest dobra zabawa podczas budowy, doskonalenie technik sklejania i jak najwierniejsze odwzorowanie oryginalnej jednostki.
Obrazek
Jedyne znane mi zdjęcie U-2536.

Budowę zaczynam od kiosku.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Może się wydawać, że kiosk nie pasuje kolorystycznie do kadłuba, jednak jest to stary model, którego budowy nie dokończyłem. Papier zżółknął i się zestarzał. Buduję, więc nowy model od początku.
Obrazek

Byłbym wdzięczny za wszelakie uwagi dotyczące budowanego modelu.

CDN.
Ostatnio zmieniony czw sty 06 2011, 15:52 przez ramm, łącznie zmieniany 1 raz.
☠Rock Honor Ojczyzna☠
Awatar użytkownika
zygamun
Posty: 71
Rejestracja: sob sty 02 2010, 16:15
Lokalizacja: Zwierzyniec
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zygamun »

Ja udzielam się na tym forum,i nie zaglądam nawet na przyjazne ;-) .Z jakiego wydawnictwa jest model,bo coś zacząłeś relację od środka... :roll:
W budowie: C4P
metal 1:17
Archiwum:wz.34
metal 1:17
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 512
Rejestracja: śr lut 06 2008, 0:46
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ramm »

Aaa racja nie pokazałem podklejonych wręg i zdjęcia okładki. Zapodam w takim razie archiwalne zdjęcia, mojego pierwszego modelu. Jak wspomniałem buduję drugi raz ten sam model.

Obrazek

Wydawnictwo Kartonowy Arsenał. Autor Andrzej Domadzierski, który zaprojektował wiele modeli min. ORP Orzeł, I-19 Otsu Gata, Messerschmitt Bf 109 E-4/N. Model pamiętam był dobrze spasowany, ale posiada kilka błędów, najpoważniejszy to ten dziób w kolorze dna.
Obrazek
Chcę usunąć ten błąd, rozcinając część i podmienić ciemną burtę na szarą. Dosztukuję ją z zapasu koloru, który jest pod kioskiem. Pamiętam że jedna część poszycia była zamieniona stronami. Prawą przyklejało sie na lewą burtę i odwrotnie. Przemaluję pokład na ciemny kolor, bo taki wydaje się mieć U-2536 ze zdjęcia.
☠Rock Honor Ojczyzna☠
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witaj

Ten żółty i szary kolor na kiosku wygląda jak plakatówka. Moim zdaniem niezbyt atrakcyjnie. Reszta zapowiada się fajnie. Co było przyczyną malowania całej góry kiosku? No chyba, że fotki oszukują.

Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 512
Rejestracja: śr lut 06 2008, 0:46
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ramm »

Witam Panowie
niki68 pisze:Witaj

Co było przyczyną malowania całej góry kiosku?
Spowodowane było to zdjęciem, które zamieściłem na początku, z dużym prawdopodobieństwem nie trafiłem z kolorem, ale wyraznie widac że góra kiosku jest ciemna, na bokach napewno znajduje sie czarny pas.
Kolega conus00, który zbudował, kilka lat wcześniej, plastikowy model U-2536 wywnioskował że kiosk miał jeszcze ten żółty pas

"Another two facts supporting this theory are that the little symbol next to number 2536 is Frontreif badge (painted on the school boats when they were ready to leave the school for combat) and U-2536 never went on a single patrol. It was part of the 31. Flottille (training) under the command of Oblt. Ulrich Vöge between Feb 6th 1945 - May 3rd 1945."

Obrazek

Zbudowałem działa p-lotnicze. Kaliber armat to 20mm w skali 1:200 daje nam to średnicę 0,1 mm. Wykonałem je z drutu 0,3mm końcówki luf to krople wikolu.
Obrazek Obrazek Obrazek

niki68 pisze: Ten żółty i szary kolor na kiosku wygląda jak plakatówka. Moim zdaniem niezbyt atrakcyjnie.
Cenię sobie słowa każde krytyki, kiosk się nie podoba, ok zbuduję nowy, czyściejszy ;-)
Z resztą nieprzemyślana budowa i tak zmusiła mnie do zakupu nowej wycinanki.
Chciałem poprawić część nr1 bo ma ona złe kolory
Obrazek Obrazek
Myślałem, że zapas koloru na części 22 wystarczy mi do dorobienia wyciętych elementów. Okazało się że jednak nie.
Obrazek Obrazek Obrazek
Mam jeszcze jeden pomysł skąd by można wziąć jeszcze ten szary kolor, ale aby potwierdzić moją teorię muszę poczekać na przesyłkę z modelem. Gdy będę już go miał dam Wam znać.
☠Rock Honor Ojczyzna☠
jaca09
Posty: 41
Rejestracja: czw maja 19 2005, 13:51
Lokalizacja: Biłgoraj

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaca09 »

Przymierzam się do budowy tego okrętu czy były jakieś problemy ze szkieletem?
www.inter-sell.pl
STRONY INTERNETOWE
SKLEPY INTERNETOWE
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 512
Rejestracja: śr lut 06 2008, 0:46
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ramm »

Jako tako problemy ze szkieletem to nie. Największy problem to się za niego zabrać i wyciąć to wszystko. Przydałby się laserowy szkielet za rozsądną cenę.
Pamiętaj żeby wszystko zeszlifować tak jak jest to zaznaczone na szkielecie. Ja to wszystko ściąłem skalpelem pod kątem niczego nie szlifowałem.

Jaca09 zapodawaj relację na forum! ;-) pokażmy ze Bismarck to nie jedyny okręt Kriegsmarine na Kartonworku
☠Rock Honor Ojczyzna☠
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

ramm pisze: zapodawaj relację na forum (...)Kriegsmarine
Fuj! :neutral:

Nie rozpocząłeś przypadkiem budowy ORP Wicher pr.30 Smiełyj?
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 512
Rejestracja: śr lut 06 2008, 0:46
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ramm »

Wyciąłem i skleiłem szkielet kadłuba, po czym powędrował on na szafę. Chyba ta ilość wręg mnie zniechęciła do dalszej pracy. Temat na obecną chwilę zamknięty.
☠Rock Honor Ojczyzna☠
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 512
Rejestracja: śr lut 06 2008, 0:46
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ramm »

Czy na forum znajdzie się osoba, która potrafi zdecydowanie potwierdzić bądź obalić tezę, że...

.... pod koniec wojny w Rzeszy krucho było z metalami szlachetnymi takimi jak mosiądz czy miedz, dlatego śruby budowane były z żelaza?

Obrazek
☠Rock Honor Ojczyzna☠
ODPOWIEDZ