czołg Renault FT-17 (minimodel)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2275
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 146

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

No, straszny problem będzie z uzyskaniem wycinanki w innej skali, na przykład trzeba będzie kupić takową od GPM-u w skali 1:25 :haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
dr Manfred
Posty: 421
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

...albo z ModelCard'u ;)
Rafael
Posty: 149
Rejestracja: pt mar 07 2003, 23:30
Lokalizacja: Lodz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafael »

Albo z Malego Modelarza. Na Allegro i w niejednym antykwariacie na pewno sie znajdzie...
Pozdrowienia

Rafael

Samoloty IIWW, a czasem inne "ciekawoski" :)
webik
Posty: 13
Rejestracja: pt kwie 30 2010, 12:38
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: webik »

No i faktycznie są, choć pod nazwą "RENAULT R 17", więc nie mogłem wcześnie ich znaleźć, gdyż tego nie wiedziałem - ciekaw jestem czy są jakieś różnice, bo np. spotkałem Fiata 3000, który choć bardzo podobny, to ma inny tył.

Obrazek Obrazek
oba są dostępne na stronie >> www.gpm.pl

Jeśli może ktoś wie jakie są różnice między R-17 a FT-17, albo może przesłać skany tych cczołgów, to chętnie bym porównał :)
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2275
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 146

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Wstyd mojemu miastu rodzinnemu przynosisz człeku... jest takie coś jak GOOGLE i WIKIPEDIA, te dwa nowoczesne bóstwa znają odpowiedź na 90% Twoich pytań :haha:
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
Konieczko
Posty: 44
Rejestracja: wt kwie 22 2008, 18:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konieczko »

Te twoje bóstwo, jak się ostatnio dowiedziałem od prof. z UAM'u znajduje poniżej 3% stron internetowych. A więc tak nie ufaj googlom. Jak czegoś tam niema to nie znaczy że nie ma tego w ogóle. A przecież w wikipedii są często błedy. :lol:
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2275
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 146

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

No właśnie a Tobie nie chce sie przeszukać nawet tych 3%......
Z 2 strony ja w tych 3 % znalazłem odpowiedź na pytanie, więc nie widzę powodu dla którego Ty nie miałbyś tego dokonać SAM.
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
webik
Posty: 13
Rejestracja: pt kwie 30 2010, 12:38
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: webik »

Jak wcześniej pisałem "(...) zastanawiam się nawet nad tym, czy w przyszłości nie zrobić go w większej skali, chociaż z pozyskaniem planów lub większej i lepszej wycinanki może być problemem.", no i znalazłem (dzięki wujkowi Google) wszystkie trzy wycinanki - MM, MC oraz GPM - różnice między nimi są ogromne. Co do ich jakości, to w mojej, nieprofesjonalnej ocenie kolejnść jest taka, jak wymieniłem wycinanki - od najgorszej do najlepszej, choć o tej ostatniej jeden z modelarzy, który na prawdę bardzo szczegółowo robi ten model (relacja TU), pisze:
"(...) po modelu który ma błąd już w samej nazwie nie można się nic dobrego spodziewać (...)"
a "(...) jakie są różnice między R 17 a FT-17 (...)" ?
Obrazek
otóż różnice są takie jak na fotkach powyżej - ZNAJDŹ RÓŻNICE MIĘDZY OBRAZKAMI

Nie wiem czy jest sens spierać się na temat skuteczności wyszukiwania, czy różnic w nazewnictwie (jedna wycinanka to "Ruskij-Reno"), czasem wystarczy tylko informacja, a nie zjadliwa uwaga. Niepotrzebnie mnoży się tylko posty, które nie wnoszą wiele do samej relacji.

Co do prac, to przybyła wieżyczka (jeszcze nie kompletna) i osłona na klapach silnika. Z tą ostatnią to zupełna porażka. Porównując ten element na wszystkich dostępnych mi wycinankach, na każdej ma inny kształt, a w oryginale wygląda jeszcze inaczej. Niestety zrobiłem ją tak jak jest rozrysowana w realizowanej wycinance, choć teraz zrobiłbym to inaczej.
Obrazek
Oczywiście będę musiał jakoś wyretuszować modelik, ale jeszcze nie do końca wiem jak. Nie wiem czy nie skończy się na malowaniu całości, czego miałem nadzieję uniknąć, ale...
Awatar użytkownika
jjb89
Posty: 84
Rejestracja: wt maja 06 2008, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jjb89 »

Retuszować trzeba było przed sklejeniem elementu, albo chociaż sklejonych pojedynczych elementów, retusz sklejonej całości może być trochę problematyczny.
Co do osłony: oczekiwanie wiernego odwzorowania w darmowej wycinance ( uproszczonej do maksimum ) jest nie na miejscu :D
A moje zdanie jest takie: jak Ci się nie podoba to co zrobił autor, zamiast narzekać ZRÓB SE SAM(lepiej) ;-)
webik
Posty: 13
Rejestracja: pt kwie 30 2010, 12:38
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: webik »

Z tym retuszem to faktycznie lepiej przed sklejaniem - dziękuję za radę (to pierwszy taki model) - skończyło się na malowaniu całości. Na szczęście to dopiero początek i wieżyczka jest oddzielnie - jedyny przyklejony element, to właśnie ta nieszczęsna osłona, która teraz wygląda już lepiej (mam nadzieję), choć trochę defasonuje obudowę silnika, ale jak sugerował przedmówca - nie krytykuję
Obrazek
Niestety po malowaniu akrylem nie widać nitów, przy tej skali nie jest to chyba konieczne, szkoda tylko, że i klap nie widać, ale w końcu nie jest to model wystawowy. Teoretycznie powinienem pomalować jeszcze raz, jednak nie wiem czy ma to sens - w końcu to tylko zabawka :)
ODPOWIEDZ