Jakiś new panzer w 1:15 ..:)

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BALROG »

Ja nie musze wyrażać swojej opini bo ty ja znasz :razz:
Oby tak dalej :twisted:
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Hello :)
Upsss , chyba kopytko do naciągowego koła gotowe , teraz kombinacja , jak rozwiązać układ formy coby toto wyszło jak należy kurde . na fotkach spawanie ;-) i gotowe koło matka - jutro zalewanie formy ......
Barlog :szampan: .....
Pozdrawiam -Andrzej

Obrazek

Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Witam po chwilowym postoju :).
Małe cuś niecuś tylko wydłubałem , a mianowicie koła podtrzymujące , ale za to oba ... Najwyraźniej na zdjęciach muzealnych wydaje się że były odlewane z widoczną doskonale fakturą odlewu , więc .........
Na zdjęciach odlane juz podtrzymujące kółeczka i i rownież odlane z żywicy , napinające koło ....
Pozdrawiam -Andrzej

Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BALROG »

No własnie chwilowym na tlenie sie nie odzywasz pojawiasz sie i znikasz na forum tez nie pokazujesz sie ostatnio !!!!
Normalnie zaczynałem sie martwić :twisted:
Ale jak już sie pokazujesz to jak zwykle klasa :D
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Witam ponownie wszystkich :) ..
Po dłuuuuugiej przerwie zaczynam kończyć to com zaczął . W międzyczasie po Tygrysie , popełniłem takie cuś z pierwszej fotki ... Na drugiej komplet resorów - oczywiście do modelu z tego wątku :) . Dalej męczę zawieszenie kółek nośnych .. Hmm , strasznie toto jest skomplikowane , dobrze że jest sporo dokumentacji.. ;-)
Pozdrawiam -Andrzej
Obrazek

Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Jakoś nie mam weny twórczej do zawiechy na razie .. Póki co stworzyłem ogniwo matkę akurat do tego typa co mi się robi powolutku ;-) coby zrobić pierwszą foremkę..Na fotkach awers oraz rewers tego zardzewiałka ...
Pozdrawiam -Andrzej

Obrazek

Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Jacek Bula
Posty: 278
Rejestracja: pn paź 13 2008, 19:01
Lokalizacja: Małkinia Górna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacek Bula »

Piękny Half Track, jak dobrz kojarzę to M-16. Moje gratulacje :spoko:
Odnośnie danego modelu co na warsztacie masz, świetnie wychodzi, warte poświęcenia czasu na studiowanie, bo wiele można się nauczyć. Pozdrawiam, kibicuje i śledze z uwagą poczynania.
Zetor
Posty: 36
Rejestracja: śr lis 21 2007, 13:16
Lokalizacja: Ciechanów (Las Vegas Północnego Mazowsza)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zetor »

Witam :D

Andrzeju Twoich i Jacka modeli nie trzeba komentować - mistrzostwo świata i okolic bez dwóch zdań!! :)

Miałbym taką małą prośbę do Mistrza - czy mógłbyś po skończeniu formy wstawić małą fotorelacyjkę jak takową wykonać?? Byłaby ona dla mnie nieocenioną pomocą w przygotowaniu formy do gąski 7TP :oczko:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, Andrzej
jaroslawzzz
Posty: 20
Rejestracja: pt paź 27 2006, 13:52
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaroslawzzz »

Każdy tutorial Mistrza wart tyle zlota ile ważą jego modele :D

Link do nagrania video o wykonywaniu spawów jest u mnie na honorowym miejscu.
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Hmm , cóż w takim razie dla Zetora i innych potrzebujących podaję jeszcze raz sposób w jaki wykonuję formy do ogniwek . Prawdę mówiąc z uwagi na dość skomplikowaną konstrukcję ogniw nie ukrywam że w miarę porządnie zrobiona forma jest dosyć trudna do wykonania . Trzeba trochę wyobraźnię wysilić coby gotowe odlewy były łatwe do oczyszczenia chociazby :), nie mówiąc o sposobie robienia otworów w odlewach na druty do łączenia ogniw. Aaa , z tej jednej sztuki co na zdjęciu wyżej zrobiłem pojedynczą formę , z której odlałem kilkanaście ogniwek .Wybrałem 5 cacanych odlewów i z nich zrobiłem po poprawieniu dodatkowe wzorce , kto by się tam bawił w pojednyncze odlewanie kurde :shock:
1 .. Plastelina, kawałek szybki lub cuś w tym rodzaju - twardy plastyk może być , kawałek polistyrenu ok 1 mm, wazelina lub również cuś w tym rodzaju :), suwmiara, pędzelek do wazelinowania,równe kawałeczki drutu które rzecz jasna pasuje do otworów w ogniwach wzornikach, silikon z utwardzaczem, połówka od jajca niespodzianki (tzn połowa jajca ze środka jajca ) :D i oczywiście żmudnie wydziabane ogniwka wzorce :)
Obrazek
2.. Z plasteliny ugniatamy plaskaty kawałek i wyrównujemy szybką powierzchnię. Smarujemy wazeliną i delikatnie wtryniamy ogniwka , w tym przypadku tylko 3 sztuki, kombinując żeby jak namniej ogniwka wlazło w plastelinę , a jak najwięcej wystawało ponad , oczywiście trzeba uważać na późniejszcze łączenie obu połówek formy.
Obrazek

3..Jak się udało zrobić to co wyżej jak należy, delikatnie wsuwamy druciki (PROSTE!) w otwory ogniwek , z polistyrenu wycinamy pasek około 3 mm wyższy niż najwyższy punkt na ogniwach ( oszczędność drogiego jak cholera w mojej skali silikonu ). Z tegoż paska formujemy ramkę (zapalniczka , kawałek czegoś płaskiego i superglut) i wciskamy w plastelinę dookoła ogniwek , zostawiająć zapas na kołki prowadzące i ciut dłuższe niż drutki w ogniwkach..
Obrazek

4..Teraz dosuwamy druty do krawędzi ramki (3 w jedną stronę i drugie 3 w drugą )Chodzi o to żeby później po śladach na foremce było je widać do wyciągnięcia :).Robimy np końcem markowego pędzelka otwory na kołki prowadzące (nie zapomnieć bo będą jaja ) Lejemy silikon , nie za dużo....................

Obrazek

5..I wsadzamy do pompki próżniowej coby silikon wlazł w każdą dziurę :). Nie za dużo, bo toto bąbluje, się podnosi i może się wylać z ramki skubaniec jeden :). Zamiast używać pompy, można pędzelkiem starać się wpychać silion w drobniejsze zakamarki ( w benzynie lakowej można spoko umyć pędzelek po tej operacji )

Obrazek

5..Po dopełnieniu do pełna ramki silikonem , nakładamy kawałek tekturki , szybka na to i ciężarek , coby było równo i ładnie :)

Obrazek

6.. Zostawiamy toto do jutra żeby ładnie silikon się utwardził i idziemy luli :) . Jutro cdn o ile połówka ładnie się utwardzi . Czasem można się machnąć z utwardzaczem i kilka dni trzeba czekać na efekt kurde . Tak to jest jak się na oko dozuje chemię:) .

To na razie by było na tyle . Mam nadzieję że jak dotąd wiadomo o co chodzi ...przynajmniej z grubsza ..

Andrzej
Ostatnio zmieniony pt lis 01 2013, 9:20 przez bigtank, łącznie zmieniany 3 razy.
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
ODPOWIEDZ