*[Relacja/Samolot] Bf-110 G-2

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1263
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

No coraz lepiej to wygląda, dobrze, że bierzesz uwagi do siebie i wyciągasz wnioski.
Słoiczek starcza na dość długo, kosztuje około 11zł, więc nawet jakby tylko na dwa modele, to i tak nie jest to istotny wydatek.
Zmień nożyk na AK3, ma krótsze ostrze i precyzyjniej się nim wycina, jakby to powiedzieć, łatwiej się prowadzi. Mam też ten co Ty, AK1 chyba, mnie w ogóle nie podeszła praca nim. A niby z nazwy to bardziej profesjonalny sprzęt niż AK3. Teraz się wala w skrzynce narzędziowej do Heli RC i służy do otwierania torebek z częściami :haha:
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
sokol363
Posty: 110
Rejestracja: wt sty 05 2010, 19:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sokol363 »

Mam AK-4, i nie zmienię bo kupiłem go kilka tygodni temu:) ale ostrza już zamówiłem KB4-S/5. Teraz jestem poprostu skazany na to:(
Do Fw mam zamiar kupić każdą farbkę osobno bo chwilowo muszę mieszać ehh;/
Hek!
...jestem wrogiem?
czy wroga bogiem...
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Postaraj się dobrać farbki jak najbardziej zbliżone do kolorów wycinanki. Generalnie nie jest możliwym dobranie farbek identycznych z kolorami wycinanki, bo to co jest wydrukowane zawsze będzie się różniło od wzorników na podstawie których robionę są farbki (w wypadku samolotów niemieckich jest to wzornik RLM). Ja zawsze idę do sklepu modelarskiego z wycinanką i dobieram farbki te co potrzeba, dodatkowo dokupując jeszcze kilka zbliżonych odcieni do poszczególnych barw, żeby móc mieszać i dorabiać tak, żeby kolor był jak najbardziej zbliżony do wycinankowego. Dodatkowo dobrze jest zaopatrzyć się w standardowe kolory rozjaśniająco-ściemniające, takie jak biały, czarny, kilka odcieni szarości i brązów. Niestety, żeby efekt był miły dla oka, trzeba trochę zainwestować.
A, dzięki koledze Kroolo, usprawniłem literkę "Ć" na mojej klawiaturze
Teraz już działa.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
sokol363
Posty: 110
Rejestracja: wt sty 05 2010, 19:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sokol363 »

No obecnie mam kilka tylko:(
Dzisiaj mam zamiar zrobić chłodnice i może pare innych dupereli, ten mój niebieski postaram się rozjaśnić trochę bo faktycznie zbyt duża różnica jest między częścią a farbą.
Hek!
...jestem wrogiem?
czy wroga bogiem...
Awatar użytkownika
sokol363
Posty: 110
Rejestracja: wt sty 05 2010, 19:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sokol363 »

A oto kolejna odsłona. Wdać jak Kropelka działą na papier robiąc plamę w miejscu styku. Mam nadzieję ze pokrycie go werniksem zapobiegnie temu:)
Laszliku. 35zł kosztuje puszka 400ml lakieru błyszczącego (w sprayu) w sklepie plastycznym. Troszkę taniej:)
Dzisiaj wykonałem lewą chłodnicę i wlot powietrza do prawego silnika. Niby mało ale pochłaniające zajęcie. Poza tym "dzisiaj" to miało znaczyć około 6 godzin a nie cały dzień. Teraz zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam.
Hek!
...jestem wrogiem?
czy wroga bogiem...
Awatar użytkownika
Rafal N.
Posty: 311
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 16:38
Lokalizacja: Szczecin
x 1
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal N. »

sokol363 kolega Laszlik zwrócił uwagę co do tła fotografowanych elementów a ja zwracam uwagę na ich kadrowanie i wagę. 1 fotka, za duże tło w stosunku do pstrykanego elementu- waga 123 kb.

Ta sama fotka tylko wykadrowana przeze mnie. Nic nie traci na uroku, element tak samo widoczny. Waga zdjęcia 48 kb.

Obrazek

To tak na przyszłość...

Pozdrawiam
Rafał N.
Awatar użytkownika
sokol363
Posty: 110
Rejestracja: wt sty 05 2010, 19:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sokol363 »

Nie lubię się bawić w obrabianie obrazów. Chciałem zrobić to zdjęcie z bliska ale niestety miałem w pokoju złe oświetlenie i bardzo ten element zaczął się świecić.
Hek!
...jestem wrogiem?
czy wroga bogiem...
Awatar użytkownika
SmokHaosu
Posty: 61
Rejestracja: sob maja 26 2007, 21:54

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SmokHaosu »

Panowie, normalnie należy wam się jakieś dofinansowanie z ministerstwa edukacji. :D
Awatar użytkownika
sokol363
Posty: 110
Rejestracja: wt sty 05 2010, 19:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sokol363 »

Wnioskuję, że Twoja ironiczna opinia była ukierunkowana na mnie:P
Przydałoby się bo modele drożeją :(
Hek!
...jestem wrogiem?
czy wroga bogiem...
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Nie sokol, myślę, że Smokowi chodziło o to, że powinieneś polubić obrabianie fotografii :D
W sumie, nic trudnego :D
Trudniej mesera skleić, niż fotkę obrobić :D
Bierz się do roboty... :D
ODPOWIEDZ