Brama Auschwitz- wymiary*

budowle, modelowanie przestrzeni i wnętrz.
Broń, figurki oraz modele SF

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kartoniak
Posty: 81
Rejestracja: śr lut 15 2006, 14:38
Lokalizacja: Radom

Brama Auschwitz- wymiary*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kartoniak »

Witam mam bardzo wielką prośbę do forumowiczów bardzo pilnie potrzebne są mi dość dokładne wymiary bramy głównej Auschwitz m.in. szlaban (długość i wysokość na jakiej był opuszczony), napis (długość liter oraz długość całego napisu, szerokość napisu), szerokość bramy między jednym ogrodzeniem z drutów kolczastych a drugim, wysokość całej bramy oraz wysokość na jakiej znajduje się napis, wysokość ogrodzenia z drutem kolczastym oraz wysokość bramy. Wymiary nie muszą być tak dokładne jak podałem zadowolę się z każdych.
Obrazek

Z góry dziękuję
Sprawa dość PILNA!!!
Nieważne gdzie się jest, ale ważne by się było.

Strzelecki Oddział Kawaleryjski "BELINIAK"

Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ
Awatar użytkownika
stary
Posty: 328
Rejestracja: sob gru 10 2005, 21:34
x 6

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stary »

Być może będzie ktoś miał takie wymiary ale jeżeli nie to postaraj się odszukać jakieś zdjęcie tej bramy z przechodzącym pod nią człowiekiem.
Ważne żeby to było zdjęcie od frontu a nie ze skosu.
Zakładając że średni wzrost człowieka to 170cm do 180cm bardzo łatwo już można złapać przybliżone wymiary a przede wszystkim proporcje całej bramy.
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

Obrazek

obstawiam ze pan z lewej strony, z brązowa kurtka zarzucona na ramie, odrobine pochylony mialby wlasnie 170cm wzrostu i jest na rowni z bramą... reszta to pro-forma (no byloby troche liczenia, ale w porownaniu z tym co niektorzy prezentuja na forum, takie obliczenia to chyba pikus - ja humanista wiec gorzej ogarniam klimaty matematyczne ;) )
szukanie w góglu obecnie jest o tyle utrudnione, ze mase zdjęc na pierwszych stronach pochodzi z roznych portali na ktorych pisali o 'slawnej' kradziezy napisu :/
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
ESP
Posty: 136
Rejestracja: pt sty 14 2005, 12:20
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ESP »

Znalazłem dwa ciekawe zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Na pierwszym widać że szlaban zawieszony jest na wysokości klamki w drzwiach po lewej stronie. Na drugim zdjęciu widać że te drzwi są standardowych wymiarów czyli mają 2m wysokości (facet stojący obok może mieć ~ 175cm) więc aby złapac pierwszy wymiar marsz do jakichkolwiek drzwi w Twoim mieszkaniu i zmierz na jakiej wysokości masz klamkę ;)
ODPOWIEDZ