Fokker E V (MM 7/98)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Bardzo ciekawa praca. Będę podglądał od czasu do czasu. :D
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Pimp
Posty: 25
Rejestracja: czw maja 19 2005, 12:19
Lokalizacja: Kraina podziemnej pomarańczy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pimp »

OSTOJA pisze:Bardzo ciekawa praca. Będę podglądał od czasu do czasu. :D
Chyba najcenniejsza informacja w dzisiejszym dniu na forum, aż dech mi zaparło.
PS. od ponad tygodnia nie zaglądam do lodówki :lol:
Awatar użytkownika
Ceva
Posty: 111
Rejestracja: ndz gru 05 2004, 16:40
Lokalizacja: Sierpc
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ceva »

Pimp pisze:od ponad tygodnia nie zaglądam do lodówki :lol:
To może zajrzyj, bo Polak głodny to zły :mrgreen: :haha: :haha: :haha:
Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

Było smaszno i jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały.
Peliczaple stały smutnocholijne,
A zbłąkinie rykoświstąkały...

GUZZISTI
Awatar użytkownika
zxcvbnm1971
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 13 2006, 23:31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zxcvbnm1971 »

Bardzo przepraszam za OT, ale:
Pimp pisze: Sob Lip 15 2006, 21:38 Temat: poszukuje sponsora:
http://master-models.orq.pl/ to jakis koszmar stworzony przez dzieci neostrady

Pozdro for all
pimp...

Czw Paź 12 2006, 14:27 Temat: Poszukiwane plany. Prośba o pomoc do podwodniaków...:
.......

Wto Paź 17 2006, 16:21 Temat: [Konkurs] Suzuki GSX1300RX - wątek dla dyskusji offtopicznyc:
ALi G, nie przejmuj się Piterem bo to gość u którego chęć pouczania innych jest kwadratem wartości modelarskiej; o ile za taką wartość uznać można kilka rozpoczętych i nie dokończonych modeli haha...

Wto Paź 31 2006, 15:59 Temat: Jak malować modele?? Poczatkujący:
dobra najeżdżajcie na mnie ile chcecie przecież robie błędy w postach i jestem debilem bo sie zapytałem ile kosztuje farbka .

jasne że jesteś, przecież cenę farbki sprawdzisz w każdym internetowym ...

Pią Lis 24 2006, 20:24 Temat: zgryzliwi tetrycy:
Galwani, akurat w sprawie którą poruszasz wyjście jest proste

www.fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

jak się stąd wyniesiesz to dla ...

Pią Lis 24 2006, 21:26 Temat: zgryzliwi tetrycy:
ps. przejzalem twoje wpisy... stosunek wpisow 'puczajacych' do typowo modelarskich jest porazajacy... z przewaga oczywiscie tych pirwszych... sam zbyt wiele relacji nie mam... dlatego wlasnie nikogo n ...

Czw Sty 25 2007, 17:53 Temat: ORP "Błyskawica" 1:300 - królik doświadczalny:
9 strona relacji i dalej podniecamy się szkieletem, czy przy 10 stronie jest szansa zobaczyć chociaż lewą burtę ? Laughing...

Nie Lut 18 2007, 10:40 Temat: [IN-BOX] Sd.kfz. 250/3 GREIF Tamiya 1:35:
zxcvbnm1971 ja mam takie pytanie do ciebie, TY potrafisz robić cokolwiek innego oprócz wstawiania fotek ramek z plastikami ? np potrafisz kleić takie modele ?...

Pią Lip 10 2009, 14:36 Temat: Twoja fiozofia modelarstwa:
.........bleblebleblebleblebleble..........
filozof z koziej wólki się odezwał co to nawet tematu postu nie potrafi zrozumieć, tak w ogóle to sam do wymyśliłeś ? Laughing...

Sro Lip 29 2009, 17:58 Temat: [RELACJA] MM BISMARCK 1:300:
Trzeba przyznać że od czasów kocurka takiego bełkotu tutaj na forum nie było, chyba ktoś po łbie dostanie profilaktycznie Laughing...

Sro Lip 29 2009, 20:26 Temat: [RELACJA] MM BISMARCK 1:300:
Po tym co zobaczyłem dotychczas wiem że mogę się spodziewać wszystkiego (nawet najgorszego) i nic już nie jest w stanie mnie zaskoczyć...

Czw Sie 06 2009, 16:58 Temat: [RELACJA] MM BISMARCK 1:300:
zbigniewie dziewięćdziesiąty piąty czyżbyś jakąś swoją relację założył że wiesz co to jest relacja ? tego co tutaj mamy nie można nazwać relacją a innych określeń na tą farsę jest multum; zakładając s ...

Pon Paź 12 2009, 19:54 Temat: Re: [relacja?] fiat621 poż:
Krojeniem kartonu mam zamiar zajmować się w pracy na dłuuugich dyżurach
i co dalej ? dyżury się skróciły ? czasu chyba nie brakuje sądząc po ilościach bzdur pisanych w innych postach.
żarło, żarło i ...

Pon Paź 12 2009, 20:09 Temat: [relacja?] fiat621 poż:
że są Polacy szanujący nasz język, przeszkadzają im ortografy i potrafią zwrócić uwagę językowym flejom. (kiedyś chciałem być nauczycielem języka polskiego kazanie ).

(co w przyszłości pokarzę)
...

Nie Paź 18 2009, 20:59 Temat: Radziecki Czołg Średni T-24 - 1:25:Renova Model [relacja]
Jeszcze tu nie byłem. Powodzenia.

Szanowny kolega ma zamiar odwiedzić wszystkie wątki na tym forum by dokonać w nich równie idiotycznych wpisów ? nie wiem jak inni ale ja mam już obawy przed otwarc ...

Sob Paź 31 2009, 22:09 Temat: Fokker E V (MM 7/98):
Bardzo ciekawa praca. Będę podglądał od czasu do czasu. Very Happy
Chyba najcenniejsza informacja w dzisiejszym dniu na forum, aż dech mi zaparło.
PS. od ponad tygodnia nie zaglądam do lodówki Laughing
A do kolegi to się już nawet "wymyślony przyjaciel" przestał odzywać, że nic innego nie jest w stanie stworzyć?
Obrazek
"Trochę więcej wiedzy oświeci naszą drogę" Yoda
Awatar użytkownika
Pawel
Posty: 373
Rejestracja: sob cze 21 2003, 22:14
Lokalizacja: Oleśnica /Bournemouth UK
x 13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Ostoja dziękuję za zainteresowanie.

Obecnie walczę z podwoziem po całym tygodniu prób wreszcie znalazłem na nie sposób. Ale o tym wkrótce (mam nadzieje). Na razie efekt testowego tłoczenia osłony silnika. Użyłem dwóch kolorów szpachli i teraz mam problem, bo nie widzę dobrze krzywizn. Kilka razy papierem ściernym tu i tam i powinno być ok.

Obrazek
"Orły nie wchodzą na górę po schodach...."
J-311
Awatar użytkownika
Pawel
Posty: 373
Rejestracja: sob cze 21 2003, 22:14
Lokalizacja: Oleśnica /Bournemouth UK
x 13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Robi się podwozie. Ale zanim je przykleję trzeba dokończyć kadłub. Na razie udało mi się przykleić fragment pokrywy. Dorobiłem we własnym zakresie zegar wskaźnika paliwa i jego owiewkę. W modelu ten element został pominięty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Orły nie wchodzą na górę po schodach...."
J-311
Awatar użytkownika
Pawel
Posty: 373
Rejestracja: sob cze 21 2003, 22:14
Lokalizacja: Oleśnica /Bournemouth UK
x 13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Cały czas cos robię przy modelu ale wszystko jest na razie w proszku. Żeby nie wrzucac wszystkiego naraz pokażę, co udało mi się zrobić ze skrzydłem.



Malowanie skrzydła to dopiero zagadka. Wszystkie dotychczasowe schematy malowania wydają się błednę, bo skrzydło nie było ani tak ciemne, ani jednolicie pomalowane i wszystko wskazuje na to, że nie jednokolorowe. Żeby nie powtarzać tutaj argumentów polecam lekturę tej relacji. Każdy może sam wyrobić sobie zdanie.

http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=12&t=3052&start=15

Obrazek

Tutaj widać dwa podobne ujęcia tego samego samolotu. Na górnym zdjęciu widać charakterystyczne smugi ale nie widać różnicy kolorów. Natomiast na dolnym zdjęciu widać, że lewa końcówka płata jest wyraźnie ciemniejsza od reszty skrzydła. Dowodzi to tego, że różnice kolorów były bardzo subtelne i nie na każdym zdjęciu to widać. Zresztą podział kolorów na zdjęciu skrzydła modelu w skali szarości też się zlewa, co widac na zdjęciu pare linijek niżej.

http://aces.safarikovi.org/victories/ob ... er_e_v.jpg schemat malowania z ciemnozielonym jednolitym skrzydłem.

Od siebie dodam tylko, że skrzydło Fokkera pomalowane od spodu na ciemnozielony kolor jest nieracjonalne biorąc pod uwagę to, że drukowane płótno Lozenge na kadłubie pełniło funkcję kamuflażu, a malowanie tak dużej powierzchni jak spód skrzydła na ciemno raczej przeczy idei kamuflażu (pomijając ekstrawagancje pilotów w jednostkach liniowych). Oraz niekonsekwentne, bo przecież Fokkery Dr I były malowane od spodu na jasnoniebiesko. Żeby daleko nie szukać.
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=145&i=6&t=6

Skrzydło Fokkera nie było pomalowane jednolicie ale w charakterystyczne dla Fokkera smugi po pędzlu. Wyzwaniem okazało się zrobienie czegoś podobnego na modelu. Najpierw próbowałem na komputerze ale nie wyglądało to naturalnie (za mało chaotycznie). Próbowałem namalować to pędzlem z miernym rezultatem. Wreszcie wpadłem na pomysł, żeby zrobić to ołówkiem na kartce papieru. Potem zeskanować, nałożyć siatkę modelu. Pobawić się trochę balansem kolorów. Myślę, że nie wyszło najgorzej.

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia powyżej pokazują tylko próbny wydruk czy wszystko się schodzi jak powinno. W weekend mam nadzieję to skleić. Jeszcze przymiarka jak to wygląda razem.

Obrazek
Tyle szachownic razem co za piękny widok : )
"Orły nie wchodzą na górę po schodach...."
J-311
Awatar użytkownika
jjb89
Posty: 84
Rejestracja: wt maja 06 2008, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jjb89 »

Hej, bardzo podoba mi się twój model, fajny pomysł z 'ręcznym' malowaniem, ale czy skrzydło nie wydaję Ci się trochę za jasne, (takie kredkowe) porównując z kadłubem. Mam nadzieje, że się nie obrazisz, ale spróbowałem sobie na twoim pliku i wyszło mi takie coś:
Obrazek
pzdr.
stillman
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 20 2004, 19:36
Lokalizacja: WMG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stillman »

Myślę, że to kwestia skali smug.
Są nieproporcjonalnie duże względem powierzchni płata.
showtek12
Posty: 1
Rejestracja: sob lip 24 2010, 17:07

Re: Fokker E V (MM 7/98)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: showtek12 »

:D
ODPOWIEDZ