[RELACJA] Czołg T-55AM SKIF

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
Hurragan76
Posty: 188
Rejestracja: sob wrz 12 2009, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hurragan76 »

(czepiałem się kolorów "piećpiątki" Ślimaka, a nie Twojej. W Twojej, według mnie, są absolutnie właściwe, musisz tylko poprawić pociski w silosie i w uchwytach podręcznych - patrz tank Ślimaka)

Z dedykacją dla Tomo11: 100 lat temu - Hurragan wśród przyszłych żyletek:D
Obrazek

Kat, nawet nie zwróciłem uwagi na silos :oops: Skąd u studenta tak potężna i skrupulatna wiedza "deklowska":?: :spoko: Z samych książek i internetu? - nie możliwe ...gdzie byłeś na przeszkoleniu??? :kiler:
Awatar użytkownika
Ślimak
Posty: 62
Rejestracja: czw lip 29 2004, 7:23
Lokalizacja: Borne Sulinowo (wcześniej Szczecinek i Toruń :) )

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ślimak »

He, he Kat masz rację zwłaszcza co do tych pocisków, dopiero teraz zobaczyłem, że ja też dałem plamę, ale niestety już nie poprawię http://mplastik1.republika.pl/t55cz2.html
A takie coś robię w realu ;)
Majówka z ASG http://pl.youtube.com/watch?v=ti2nEMwScwc
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Prace pomalutku posuwają się do przodu. Dziś mała przerwa a jutro prace będą trwały dalej nad zawieszeniem i tu mam do was pytanie jakim kolorem pomalować gąsienice?

ObrazekObrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Hurragan76, moja wiedza pochodzi tylko i wyłącznie ze źródeł wywiadowczych :cool: internet, książki, gazety, i paru znajomych czołgistów..

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hurragan76
Posty: 188
Rejestracja: sob wrz 12 2009, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hurragan76 »

Pamiętam, że ogniwa gąsienic przychodziły zakonserwowane czymś czarnym, co brudziło i się lepiło - jakaś farba bitumiczna? Ale na gąskach wozów chyba dominował kolor khaki.
Z czasem gąski mieniły się wieloma barwami: metaliczną - tam gdzie gąska miała styczność z podłożem i kołami, czarnym - tam gdzie pozostała farba, rudym - tam gdzie przyrdzewiała i khaki - tam gdzie się petneło podczas podmalowywania sprzętu
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

I pomyśleć że na WKU, gdy przenoszono mnie do rezerwy z powodu braku środków na wyżywienie podchorążych jeden major zaproponował, że gdybym jednak bardzo chciał to mogę załapać się do pancernej w Poznaniu. Odparłem że mi pod pancerzem duszno i tym sposobem ominęła mnie okazja do poznania naszego sprzętu bojowego, nadwyrężenia wątroby i spełnienia zaszczytnego obowiązku. Teraz jak-by-co to tylko do saperów za trał minowy mogę robić :(

Co do tego czołgu to jakim klejem Tomo11 kleiłeś te elementy na - wcześniej pomalowanych - błotnikach ?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Elementy kleje klejem firmy revell (z igłą) :)
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Witam ponownie model właśnie ukończyłem i chciałem wam przedstawić efekty końcowe. Co do modelu nie zgodzę się z nie którymi którzy twierdzili że części modelu nie pasują do siebie i trzeba dużo szpachli i szlifowania, ja nie użyłem ani grama szapachli i nie męczyłem się z pasowaniem części nawet powiem że model sklejało się dość fajnie i przyjemnie. Jedyna porażka modelu do kalkomania która pękała.
Więc krótko powiem model polecam i twierdzę że jest wart swojej ceny.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Wyrzutnik granatow dymnych na wiezy jest przyklejony w zlym miejscu niestety. Chociazby dlatego ze przy probie odpalenia skosi reflektor podczerwieni...
ODPOWIEDZ