[RELACJA] MM BISMARCK 1:300

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

tak się tylko zastanawiam od jakiego modelu są te cześci poszycia w tle pierwszego zdjęcia z oklejonym dnem...
SZERYF
Posty: 40
Rejestracja: czw lip 16 2009, 0:08
Lokalizacja: CHORZÓW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZERYF »

jak już wspominałem poszukałem innych modeli i próbowałem załatać te dziury tamte druki ze skanów pochodzą z

Obrazek


Niestety kolor był także inny więc w ostateczności sam stworzyłem elementy które przykleiłem:)

W sumie to wpadłem na chyba dobry pomysł -- jeżeli jest to skala 1:200 a mój model 1:300 to teoretycznie części poszycia powinny być większe czyli mógłbym oszukać i wkleić je do mojego modelu wtedy byłoby ok co o tym myślicie ?? różnica 1- 2mm dużo by pomogła.

Pozrywałbym wszystko i wkleił taką wersję eksperymentował ktoś tak?

albo może lepiej poprostu nakleić je na tą konstrukcję skoro są większe te części będzie sztywniejszy szkielet:)


Pytanie do specjalistów którą droga podążyć:

1) zostawić tak szkielet i nałożyć szpachlę i go pomalować
2) zerwać okleinę i nałożyć nową z większego modelu
3) nałożyć okleinę z większego modelu na obecny szkielet

proszę o w miarę szybkie wypowiedzi bo wyjeżdzam jutro a wracam w niedzielę więc dziś bym juz coś zaczął i kontynuował od poniedziałku
OBYM SKLEIŁ BISMARCKA DO KOŃCA KOŃCA
Awatar użytkownika
19zbyniu95
Posty: 453
Rejestracja: wt kwie 28 2009, 17:52
Lokalizacja: Tychy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 19zbyniu95 »

Ja mam jedno zastrzeżenie:
Mój Bismarck nie miał gruszki (zgrubienia) na dziobie, chociaż również był z MM. Skąd ona się tam wzięła :) ?

A tak to poszycie ładnie ci wyszło, jak na nowicjusza. :cool: .

/edit

rozwiązanie nr.3 napewno nie (bez zerwania poszycia?), nr.2 tak ale musiałbyś je odpowiednio dopasowac, a nr.1 też tak ale było by sporo pyłu przy szlifowaniu (tak tylko mówię :))
Pozdrawiam
Zbyszek G.

Ukończone: Ju-87 Stuka, Ba-6, Mi-24D Hind, Bn2t+t

Na warsztacie:
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Czekam na dalsze efekty tego ....... sam nie wiem jak to nazwać. Na tym forum nie było jeszcze takiego przeszczepiania części w modelach wydanych w dwóch różnych skalach. Jedyne co może z tego wyjść ...(wstawić odpowiednie słowo)......
7 strona bezsensownego klepania z Twojej strony i rady kolegów do których w ogóle się nie stosujesz, osobiście mogę Ci doradzić jedno, .......
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

SZERYF pisze:chyba odejdę od klasycznego sklejania tego modelu bo widzę że są z MM małe problemiki będę sięgał do innych wydawnictw i tuningował tego Bismarcka zobaczymy co wyjdzie będzie lepsza zabawa:)
Nie sposob sie z kolega nie zgodzic w tym ustepie. Ja juz sie wysmienicie bawie a to dopiero przeciez poczatek. Czekam z niecierpliwoscia na dalszy ciag relacji. :tuptup:
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Tomasz D. pisze:Czekam na dalsze efekty tego ....... sam nie wiem jak to nazwać.
Kit Bashing lub Kitbashing - pojecie ukute przez modelarzy plastikowych ale 100% pasujace do opisywanego przypadku.
SZERYF
Posty: 40
Rejestracja: czw lip 16 2009, 0:08
Lokalizacja: CHORZÓW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZERYF »

hm.. prawdę pisząc ta gruszka to chyba wypadek przy pracy tak dopasował się szkielet:) szukałem na prawdziwych archiwalnych fotkach Bismarcka w necie i ciężko stwierdzić czy była tam gruszka czy nie, napewno w modelach w necie jej tam nie ma:) znów zostanę ostro "skrychlany" ale ona się mi tam spodobała i moim skromnym zdaniem pasuje:)

a jeśli jej tam nie ma to chyba juz nie mogę mówić o modelu a raczej o paramodelu :) pomyślę co z tą gruszką zrobić .

Szczerze mówiąc to mi najlepiej pasuje opcja nr 1 bo pobawię się w podkłady i malowanie - a później zaatakuję swoje auto bo też mu zaczynają na nadkolach żery wychodzić heheheh

Niepotrzebnie wchodziłem na prawdziwe fotki Bismarcka bo teraz mnie kusi Photoshop i poprawienie wyglądu okrycia górnego hm... jest to opcja na 1 dzień a co mi tam pobawię się okryciem górnym zobaczymy co wyjdzie to plan na dziś a w poniedziałek jak wrócę montaż dalszych elementów

Rozwalę was serdecznie heheh bawię się z tym okleina w paincie hehhehe spoko nawet wychodzi za 20 - 30 min będzie próbka:)
OBYM SKLEIŁ BISMARCKA DO KOŃCA KOŃCA
ronin1203
Posty: 10
Rejestracja: wt lut 03 2009, 10:35
Lokalizacja: Katowice/Mysłowice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ronin1203 »

hm.. prawdę pisząc ta gruszka to chyba wypadek przy pracy tak dopasował się szkielet:) szukałem na prawdziwych archiwalnych fotkach Bismarcka w necie i ciężko stwierdzić czy była tam gruszka czy nie,
My też nie wiemy do końca czy ta gruszka tam jest czy nie :?: :?:

powodzenia przy szpachlowaniu samochodu
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

że zacytuje siebie
Łosiu pisze:tak się tylko zastanawiam od jakiego modelu są te cześci poszycia w tle pierwszego zdjęcia z oklejonym dnem...
Od tego Bismarcka??
SZERYF
Posty: 40
Rejestracja: czw lip 16 2009, 0:08
Lokalizacja: CHORZÓW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SZERYF »

no juz jestem tak wyglądają oryginalne części z MM

Obrazek

a tak kawałek jednej z nich obrobiony w paincie połączony z innym bismarckiem ogólnie tuning:) oraz z wykorzystanymi innymi teksturami- tak w paincie wszystko robione:)

Obrazek


Skala nie jest zachowana!!!!!!!!!!!!!!!!! i jak tak teraz na to patrze to po wrzuceniu na forum przez inny serwer nie wygląda to zafajnie po wydrukowaniu jest lepiej no nic jak obrobię wszystkie części i zamontuje to wam pokażę będzie wtedy lepiej widać bo tu nie ma porównania



Można tu jakoś zamieścić pliki do ściągnięcia bo nawet fajnie mi to wyszło i może komuś się to sprzyda??
OBYM SKLEIŁ BISMARCKA DO KOŃCA KOŃCA
ODPOWIEDZ