[Relacja] Projekt ZSRR skala 1:35

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Wicio1d
Posty: 36
Rejestracja: wt lis 20 2007, 22:09
Lokalizacja: Chełm Śląski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wicio1d »

Witam!!

Kolejna odsłona prac.

Model pomalowałem aerkiem, chyba nie wyszło aż tak tragicznie. Zrobiłem washa wnętrza, nie wiem ale mi jakoś nie podchodzi i tak był poprawiany, bo to co było nałożone za pierwszym razem to była wręcz prawie sama farba.

Naturalnie musiałem zrobić błąd, który z resztą powtórzyłem. Przednią szybę zamiast wkleić później zrobiłem to odrazu i dzięki temu widać dość sporo niepomalowanego plastiku. Jakby tego było mało, w czasie ścierania washa niechcący tyknąłem szybkę no i mam "piękny" syfek od strony kierowcy, który próbowałem usunąć ale tylko pogorszyłem sprawę. Nie wiem czy jest sens usuwania tej szyby i wstawienie jakiegoś zamiennika jej. Ale nie mam żadnej zapasowej szyby, jedynie co pozostaje to taki rodzaj szybek jaki sie używa w modelarstwie papierowym czyli w postaci przezroczystej folii np: do bindowania.
Szybki boczne wkleiłem po washu, na szczęście są tylko opalcowane, ale to mały problem.

Chciałem już nakleić kalki i zagruntować model przed washem ale sie wstrzymałem, z uwagi na Wasze opinie. Jeśli okaże się, że model zrobił dobre wrażenie, wieczorem go zagruntuje i zrobię washa.

Oki znów się rozpisałem, a teraz to co zdziałałem:

Wash:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Rzut ogólny:
ObrazekObrazekObrazek.

To na razie tyle, cdn. Zachęcam do komentowania i rady związane z tym co napisałem wyżej by sie przydały.

Pozdrawiam :piwo:
Gondoller
Posty: 19
Rejestracja: ndz lut 12 2006, 2:39
Lokalizacja: Biała Podlaska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gondoller »

zawsze możesz przykurzyć przednią szybę tak jak niektórzy od pustynnych - syf na szybie a tylko srodek czysty tak jak wycieraczki jeżdżą
Wicio1d
Posty: 36
Rejestracja: wt lis 20 2007, 22:09
Lokalizacja: Chełm Śląski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wicio1d »

Dzieki za interesującą poradę, ale także chce przeprosić za moja niedbałość, gdyż od dawna relacja jest zawieszona.
ODPOWIEDZ