*[Relacja/Czołg] Pzkpfw V Panther - GPM

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

Wybaczcie że jeszcze pociągne OT. Zrobiłem to samo co Enzo (jak tylko go nabyłem) i było lepiej, ale dalej jak dla mnie zbyt niedokładnie.
Awatar użytkownika
HANS87
Posty: 84
Rejestracja: czw paź 04 2007, 21:20
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: HANS87 »

Hmm Grabciu wydaję mi się że cena nie jest aż tak kosmiczna żeby nie można go było kupić, może Twój cyrkiel ma jakąś wadę??? W każdym razie zaryzykuję jeżeli okaże się że miałeś rację może go ktoś odkupi na allegro :D

Do dnia dzisiejszego w sumie cały czas był poświęcony na dokończenie gąsienicy która czeka już tylko na pomalowanie, gotowy grzebień przykleję dopiero po pomalowaniu jej od frontu.

W międzyczasie aby nie zwariować do końca skleiłem Fryca dołączonego do wycinanki, wiem że nie powinienem na wstępie narzekać, ale instrukcja potrzebna do jego złożenia pozostawia wiele do życzenia. Całe jedno zdjęcie wielkości 3cmx3cm marnej zresztą jakości Zmusiło mnie do przerobienia czapki pancerniaka na czapkę polową i lornetka musiała powstać wg. własnego projektu co chyba wyszło jej na dobre. Do figurki dołączyłem mapę operacyjną aby załoga nie zgubiła się w lesie. Całość została wysmarowana pastelami bo na mundurze miała okropne czerwone wstawki. A oto efekty:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie licząc płaskich dłoni figurka mi osobiście się podoba i jestem z niej zadowolony, mankamentem klejenia był strasznie rozwarstwiający się papier przy tak cienkich i poskręcanych częściach, ale dało się to przeżyć.

A teraz rzut oka na gąsienice, tak jak mówiłem gotowa tylko do pomalowania, ząbki przykleję dopiero jak pomaluję całość. Nowe fotki wkrótce.

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam i czekam na opinie :D
-------------------------------------------------------
ONLY SKYDIVERS KNOW WHY THE BIRDS SING
-------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
HANS87
Posty: 84
Rejestracja: czw paź 04 2007, 21:20
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: HANS87 »

Witam Witam
Tej nocy udało się ostatecznie ukończyć i zamontować tworzone równo 3 miesiące i tydzień gąsienice, zbiegiem okoliczności wszystko się udało zmontować na przypadające na dzisiaj moje 21 urodziny :razz:
Gąski zakładało się bez problemów, są całkowicie ruchome, a i nawet udało się je połączyć drutem zamiast kleju.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co poniektórych może razić oświetlenie zdjęć, ale nic nie jestem w stanie zrobić poza galerią na zewnątrz, gdyż do mojego mieszkania przez cały dzień nie wpada prawie ani jeden promień naturalnego światła i wszystko jest robione przy sztucznym oświetleniu.
-------------------------------------------------------
ONLY SKYDIVERS KNOW WHY THE BIRDS SING
-------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
HANS87
Posty: 84
Rejestracja: czw paź 04 2007, 21:20
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: HANS87 »

Witam po krótkiej przerwie
Do chwili obecnej udało się zamontować kołpaki, i brakujące 150 nitów w podwoziu w sumie to już jest komplet.
Zrobiłem także zapasowe gąski na kadłub i wieszaki. Postanowiłem je przerobić na podstawie zdjęć ponieważ one jak i wszystkie zaczepy, mocowania i część ekwipunku są standardowo płaskie :twisted:
Przykleiłem także błotniki gdyż podwozie jest już kompletne, gdzieniegdzie metodą suchego pędzla wtarłem "ślady zużycia" na kołach jezdnych

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A dzisiaj jeszcze udało się zrobić brakujący wentylatorek (ten po lewej)
I wstawiam fotkę gąsek widzianych od tyłu
Obrazek
Obrazek
-------------------------------------------------------
ONLY SKYDIVERS KNOW WHY THE BIRDS SING
-------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
HANS87
Posty: 84
Rejestracja: czw paź 04 2007, 21:20
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: HANS87 »

Witam
W ostatnich dniach prawdziwa batalia rozegrała się nad uwypukleniem wieszaków. Efekt jest średni, pomalowałem tak jak umiałem i zadowolony nie jestem efekty obejrzyjcie sami. Wykonany został też długi beczkowy przedmiot z boku kadłuba którego przeznaczenia nie znam, nakleiłem włazy (na uchwytach schnie farba więc efekt końcowy następnym razem) i dla relaksu łopata. Zapraszam do galerii

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
-------------------------------------------------------
ONLY SKYDIVERS KNOW WHY THE BIRDS SING
-------------------------------------------------------
Akhenaton
Posty: 20
Rejestracja: pt wrz 08 2006, 11:22
Lokalizacja: Baczyn / Rzeszów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Akhenaton »

Ów beczkowaty przedmiot służył do przewozu wyciora do armaty.
Magua
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 30 2008, 13:07
Lokalizacja: Białystok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Magua »

Witam
może odniosę się do sprawy która była już robiona pewien czas temu, a mianowićie sprężynek, ale również z nimi się męczyłem ;)

polecam skręcać je na drobnej igle, mniej więcej 2 do 3 razy grubszej niż szpilka, co do drucika to świetnie do tego nadaje się drut z kołozeszytów ;)
Pozdrawiam
Live everyday as if it was your whole life...
Awatar użytkownika
HANS87
Posty: 84
Rejestracja: czw paź 04 2007, 21:20
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: HANS87 »

Witam wszystkich po dwumiesięcznej przerwie, wynik tej przerwy jest dość mizerny kleiłem bardzo powoooli.
Efektem jest sklejenie wyposażenia kadłuba, włazy, wizjery, bryła wieży i jakieś, małe duperelka które się na niej znajdują. Ekwipunek starałem się zrobić jak najbardziej plastyczny i to na trochę zajęło mój czas. Efekt zobaczcie sami.
p.s. Magua dzięki za radę co do zwijania sprężynek, przy okazji sprawdzę Twój pomysł.

Obrazek[/url]
Obrazek[/url]
Obrazek[/url]
Obrazek[/url]
Obrazek[/url]
Obrazek[/url]
Obrazek[/url]
-------------------------------------------------------
ONLY SKYDIVERS KNOW WHY THE BIRDS SING
-------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
HANS87
Posty: 84
Rejestracja: czw paź 04 2007, 21:20
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: HANS87 »

Zapraszam do obejrzenia galerii końcowej Pantery.
Model kleiłem 9 miesięcy, w czym miałem 2 miesiące przerwy i 3,5 miesiąca klejenia samych gąsienic składanych wg. projektu QN-ia.
Zrezygnowałem z budowy fartuchów przeciw-odłamkowych ponieważ nie chcę zasłaniać gąsienic nad którymi się napracowałem. :twisted:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dziękuję wszystkim obserwatorom i osobom które kibicowały w budowie tego czołgu.
Pozdrawiam Damian
-------------------------------------------------------
ONLY SKYDIVERS KNOW WHY THE BIRDS SING
-------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1079
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 140

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Gratulacje z ukończenia tego niełatwego modelu. Wyszedł Ci bardzo dobrze, zważywszy na jego niedociągnięcia.
ODPOWIEDZ