Jak drukować modele z internetu?*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

Awatar użytkownika
przecinas
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 01 2007, 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: przecinas »

Ja swego czasu drukowałem na papierze Yellow One. Jest to papier fotograficzny matowy gramatura 190g. Trochę drogi, bo 50 arkuszy A4 kosztuje trzydzieści parę złotych, ale efekt jest naprawdę zaskakujący, a mam tylko Epsona C45! Polecam ten papierek:)
mr.jaro
Posty: 557
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

Gwoli uzupelnienia: w danych technicznych kazdej drukarki powinna byc podana dopuszczalna grubosc medium (zwykle w gramach na metr kwadratowy), jaka drukarka jest w stanie "strawic". Wystarczy zasiegnac informacji przed zakupem sprzetu.

I tak na przyklad "fotodrukarki" powinny byc przystosowane do druku na papierach o wiekszej grubosci, co umozliwia ich wykorzystanie rowniez do druku modeli kartonowych.

Takze niektore "normalne" (czyli nie przeznaczone do obrobki specjalnych papierow zdjeciowych) drukarki czesto sa w stanie poradzic sobie z nieco grubszym i sztywniejszym medium, ale permanentne wykorzystywanie tego marginesu moze doprowadzic do przyspieszonego zuzycia mechanizmu transportu papieru. W takim przypadku stwierdzenie, ze drukarka "drukuje na wszystkim" szybko moze okazac sie krotkowzroczne. Odrobina ostroznosci w doborze odpowiedniej drukarki nie powinna zaszkodzic.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
Marvin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marvin »

Na jakim papierze najlepiej drukować. Chodzi mi o gramaturę i czy lepiej pozostać przy matowym czy moze lepiej papier kredowy ktoś juz probował?
Chodar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Chodar »

Ja mam Lexmarka i drukuję bez żadnych problemów na zwykłym bloku technicznym i to w dodatku nie jakimś specjalistycznym tylko takim kupionym w Tesco. Wychodzi jakość bardzo dobra... A łamiący się papier to wina drukarki...Jeśli papier wchodzi i wychodzi po tej samej stronie drukarki to normalne że musi przejść przez parę rolek... I to jest powód łamania...W Lexmarkach papier wchodzi z góry a wychodzi z przodu i nie mam takiego problemu. A co do kosztów... To mi nie chce się potem jeszcze modelu malować tak że ten wydruk w kolorze to jak dla mnie dobre rozwiązanie... A zużycie tuszu zależy od szorstkości papieru - te bloki z Tesco są dosyć gładkie czyli niwelują ten problem
Awatar użytkownika
Roderyk
Posty: 88
Rejestracja: sob gru 04 2004, 11:47
Lokalizacja: Mrągowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roderyk »

Chodar czy możesz podać dokładniej jaką drukarkę posiadasz?
Chodar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Chodar »

Mam urządzenie wielofunkcyjne Lexmark X3330 i jak do tej pory nie mogę na nie narzekać.
ODPOWIEDZ