wybór modelu

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Mephist
Posty: 50
Rejestracja: czw lut 17 2005, 13:03
Lokalizacja: Gdynia / Reda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mephist »

Witam

tak jak mówił Triger ja też odradze podklejanie. na co i czym byś nie podkleił struktura nie bedzie na tyle dobra zeby dobrze uformować części. Najlepiej pójdź jeszcze raz do kumpla (albo innego :P ) i wydrukuj jeszcze raz na grubszym materiale (pojdź do papierniczego i zapytaj) brystol może być tutaj zbyt gruby.

Co do sprawy gwiazdek - oznaczają one zalecenie podklejenia kartonem/brystolem danej części. Niestety nie jestem Ci w stanie poweidzieć jakiej grubości ponieważ każdy wydawca (a nawet ten sam w różnych modelach) stosuje inne oznaczenia. raz * oznacza 0,5 a w innym przypadku 1 mm. spróbuj poszukać na stronie z której ściągałeś, jestem pewien że znajduje się tam taka informacja

Pozdrawiam
Triger
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 11 2006, 13:59
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Triger »

lewleon pisze:jak bym miał możliwość to może i bym wydrukował jeszcze raz ale drukarki nie mam, dopiero planuje zakup(korzystałem z grzeczności kumpla i już trochę głupio mi będzie prosić o to jeszcze raz) jakim klejem można podkleić to do kartonu tak żeby ten karton nie pofalował??
No i niech ktoś powie na jaki karton mam to przykleić i co oznaczają te gwiazdki przy niektórych częściach?? proszę o pomoc
Żeby sie nie deformował użyj kleju na rozpuszczalniku - hermol, butapren, pronikol itp.
Gwiazdki pewnie oznaczają konieczność podklejenia na tekturę ale w instrukcji będzie jakiej grubości.
Ostatni model
Spitfire mk Vb
lewleon

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lewleon »

na stronie z której ściągnąłem ten model nie ma informacji na jakim kartonie i jakiej grubości należy to wydrukować a potem na jaki karton podkleić (w instrukcji do modelu to też nie jest opisane jak ktoś chce to może sobie sprawdzić:
http://www.modele-kartonowe.com/fokker/index.html
papier o gramaturze 160-180 to zwykły papier z bloku technicznego?
KrzysiekP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KrzysiekP »

Papier z bloku technicznego jest trochę grubszy ale dokładnej gramatury Ci nie podam chyba miały koło 250g natomiast ja drukowałem ostatnio model elektrowozu ze strony PKP na papierze 120g i dobrze to wychodzi.
ODPOWIEDZ