*[Relacja/Pojazd] Pokrak na kółkach - Austin Putiłow z GPMu

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

>model Druh Boruch, w którym montowane były seryjnie baterie litowo-jonowe z rdzeniem uranowym, które znalazłem w bunkrach na trasie z Małkini do Cukini< :chytry:

Zaczynam chyba kapować, dlaczego w pobliżu Elbląga jakieś tarcze antyrakietowe chcą montować... :lol:
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Heloł. Wiele wody upłynęło w kranach od ostatniego wpisu, ale długołikendowe lenistwo przyspieszyło nieco prace nad Pokrakiem.

W ostatnim czasie powstało opancerzenie całego pojazdu. Trzeba się było trochę nagimnastykować z nim, zarówno umysłowo, jak i manualnie, ale jakoś to wygląda.
Do pełni szczęścia brakuje jeszcze tylko zamocowania kółek, klapek i nitów. Wielu nitów. Jest z nimi tylko jeden mały problem - w okolicznych aptekach nie posiadają już igieł powyżej 0,9 mm, a krążki z nich powstałe są nieco za małe jak na Pokraka.

Obrazek

A tak wygląda fragment przedniego zawieszenia. Mam nadzieję, że wkrótce zobaczycie całość.

Obrazek
ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Grzesiu, ja osobiście w igły o większych średnicach zaopatruje się w lecznicy weterynaryjnej, nigdy nie robili mi problemów i zawsze udało mi się "wydębić" kilka sztuk; poza tym igły tam stosowane mają metalowe końcówki służące do osadzania na strzykawce więc później bez trudu można wycinać nity nawet przy użyciu odpowiednio spreparowanej do kształtu wycinaka igły i małego młotka. Może masz gdzieś w pobliżu taką lecznicę, spróbować warto.
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

HELOŁ, po bardzo długiej przerwie znowu nadaję :)

Stan Pokraka na chwilę obecną:

Obrazek

Nity, choć pewnie słabo widoczne, są już prawie wszystkie na swoim miejscu. Robione przy pomocy igły 9-tki zaostrzonej ślicznie dzięki radom Wujka. Niebawem nastąpi upragniony koniec tej ciągnącej się o wiele za długo relacji.
ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Nadejszla wielkopomna chwila.

Nastał KONIEC tej nudnej relacji, w której nie pokazałem żadnego jamata ani podwójnego smarka wzmocnionych betonem i szpachlą dla samochodziarzy :haha:

Kilka słów o modelu na zakończenie. Temat bardzo ciekawy. Opracowanie dobre. Autor mógłby tylko zmienić na przyszłość oznaczenia, stosując ogólnie przyjęty system gwiazdek i innych takich, bo czasem można się troszku pomylić. Poza tym nie ma się do czego specjalnie czepiać. Mogę polecić ten model wszystkim, którzy chcą zrobić model pokraczny, a jednocześnie ładny.



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I to by było na tyle. JOŁ :cool:
ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
messer
Posty: 721
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 26

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Gratulejszon, Austin niczego sobie.
A mi po głowie chodzi pomysł skasowania mu tylnych kół i dodania gąsek, dokumentacyja już jest, brakuje tylko czasu na wdrożenie pomysłu w życie. Austin na gąskach jest jeszcze bardziej pokraczny, niż ten na kołach.
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Czyżby:
Obrazek
:chytry:

Na coś takiego musisz znaleźć trochę czasu ;-)
ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
pawel444
Posty: 14
Rejestracja: pt lis 11 2005, 19:09
Lokalizacja: Wieś zwana Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawel444 »

http://i16.photobucket.com/albums/b44/g ... okrak2.jpg Murowane zdjęcie tygodnia. Będzie takie pokraczne. :haha: Gratuluje pięknego modelu. :D
ODPOWIEDZ