Raf Air Sea Rescue Launch /AIRFIX 05281/ - pytania

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Selivan
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 20 2007, 9:57

Raf Air Sea Rescue Launch /AIRFIX 05281/ - pytania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Selivan »

Witam. W marcu skoncze 17 lat. Mam na imie Kuba. Jak byłem mały to skleilem kilka modeli, postanowilem do tego powrocic. Poprosilem ojca zeby kupił mi jakis model, no i kupił.
Oto on:
Obrazek

Nie zawiera on farb, a chcialbym go zrobić ładnie, jest napisane jakich farb potrzebuje. Są to farby Humbrol, numery: 21, 24, 27, 33, 34, 53, 55, 70.
Niestety nie mam zadnych farb Humbrol, ale ze starych modeli z dziecinstwa zostaly mi 4 pudelka farb.
Oto one:
Obrazek

Podaje firme / numer farby, zaczynam od lewej.
1. Heller / 85 (chyba, ta 5 jest zamazana wiec moze to byc tez 3 lub 8)
2. Heller / 87
3. Revell Color / MATT 66
4. Revell Color / SM 371

Chciałbym zacząc składanie jak najszybciej, najlepiej dzisiaj. A potrezbuje farb zoltych i czerwonych do pomalowania malych czesci. Moge zastąpic farby modelarskie jakimis zwyklymi ktorymi np dzieci maluja w szkole? Jesli nie to moze mi ktos dac link do dobrego internetowego sklepu modelarskiego gdzie moglbym kupić potrzebne mi farby? I podstawowe pytanie: Czy te farby ktore mam moga zastąpić któreś z wymaganych?

Pozdrawiam ....
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

na www.martola.com.pl możesz kupić farby

jest tez strona pozwalająca dobrać zamienniki farb np http://www.martola.com.pl/farby/zamienn ... =1&lang=pl
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Selivan
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 20 2007, 9:57

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Selivan »

A czy moge zastąpić farby modelarskie plakatowymi? gdybym mial kupic farby musialbym wydac jeszcze 50zl i do tego czekalbym do czwartku pewnie... a ja chciałbym ruszyc z robotą dzisiaj ...

I mam jeszcze 1 ptanie, co to jest ta kalkomania lub dekalkomania? Jestem poczatkujący i nie wiem niestety...
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Farba plakatowa nie będzie pokrywała plastiku. A kalkomania to taka cienka błona z nadrukiem np znaków, liter którą wkłada się na chwilę do wody i jak zacznie odchodzic od papierka przykleja się ją na model.

Szukajcie a znajdziecie... np to http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopi ... +kalkomani
Ostatnio zmieniony sob sty 20 2007, 14:54 przez Tempest, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

nie - nie możesz zastąpić farb modelarskich farbami plakatowymi bo są to farby wodne i nie ma możliwości pomalowania nimi np plastiku. Do modeli stosuje się farby olejne (np Humbroll) bądź akrylowe (Pactra itp.).

W moim podpisie znajduje się link do relacji z SH-60 . Jest zrobiona właśnie dla początkujących. Tam się też dowiesz co to kalkomania i jak ją nakładać.

Pozdrawiam

P.S. pośpiech to najgorsza cecha u modelarza .. pamiętaj o tym.
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
ODPOWIEDZ