Humbrol- zamienniki*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
Del

Humbrol- zamienniki*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Del »

Witam
Jeśli ktoś dysponuje paletą zamienników barw Humbrola to proszę o podanie kodów Pactry dla następujących kodów Humbrola:

Humbrol 33
Humbrol 05
Humbrol 22
Humbrol 19

Pozdrawiam
Bartas
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 30 2006, 14:59
Lokalizacja: piła

Re: Humbrol - zamienniki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartas »

Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Hu33=A46 , Hu22=A2 , Hu19=A7
zaś kolor Hu05 nie ma przypisanego odpowiednika.
Z opisu wynika, że jest to "Dark Ad Grey" lub "iron grey" co oznacza ciemny szary lub szary stalowy i odpowiada odpowiednio kolorom RAL7011=Rev71=H22. Na oko najbardziej pasuje A36 ale to moje oko. Myślę że dużego odstępstwa nie będzie...To taki szary, który bardzo delikatnie wpada w niebiesko-stalowy, ale tak naprawde delikatnie...
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Del

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Del »

Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie ale żeby nie robić kolejnego bezsensownego tematu to zadam je tutaj:
Czy model można malować farbami akrylowymi i emaliami? Chodzi o to czy jeśli pomaluję coś akrylem to później mogę to dodatkowo pokryć emalią?
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Po całkowitym wyschnięciu nie powinno być problemu. Ale dobrze zawsze zrobić sobie próbę.
Inna sprawa to po co zamalowywać coś co wcześniej malowało się. Może odrazu lepiej malować tym czym trzeba...?
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Del

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Del »

Chodzi o to, że większy element maluję emalią a później mniejsze detale maluję akrylem.

P.S - Czy emalie Humbrola należy rozcieńczać? Jeśli tak to czym i w jakich mniej więcej proporcjach? Takie samo pytanie do farbek Pactry.
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Humbrol rozcięcza się poprzez dodanie rozpuszczalnika np: tej samej firmy lub innego do emalii, zaś do pactry dodaje sie rozpuszczalnika A0 Thinner. Wada to to że jest w takim samym opakowaniu jak farba więc wychodzi drogo. Można zmniejszyć koszty rozcieńczając farbę alkoholem 40-45% lub w ostateczności wodą.
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
ODPOWIEDZ