"Kartonowy Fan" - nowe czasopismo kartonowe

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

"Kartonowy Fan" - nowe czasopismo kartonowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Cześć,
mam przyjemność przedstawić Wam nowe pismo - Kartonowego Fana, w którym działam jako redaktor naczelny. Kartonowy Fan już sie kiedyś ukazywał, ale teraz został reaktywowany w zupełnie nowej szacie graficznej, znacznie bardziej rozbudowany, z zaangażowaniem ludzi znanych z for i z nowymi celami. Wydawcą i właścicielem tytułu jest Answer. Ale po kolei - tak wygląda okładka pisma:

Obrazek

A tutaj KFy pomrukują sobie cicho w towarzystwie najnowszych modeli Answera:

Obrazek

Przygotowaliśmy pismo wyłącznie o modelarstwie kartonowym - nie będzie tu niczego o modelach plastikowych. Od razu trzeba zaznaczyć, że Kartonowy Fan skierowany jest głównie do tych modelarzy, którzy nie mają dostępu do internetu, lub używają go rzadko. Forumowicze znają większość pokazanych tam modeli (np. z mojego kalendarza), oraz znają opisane imprezy. Z drugiej strony tekstów zamieszczonych tam w większości nie będziemy publikować w internecie.

Pierwszy numer zawiera między innymi:
- wywiad z Markiem Pacyńskim - Marek ciekawie przedstawia początki swojej pracy, kwestie wynagrodzenia za projektowanie, uwagi o modelarstwie forumowym i inne,
- relacje z imprez w Porąbce, Przeciszowie i Lublinie (wszystkie pozostałe imprezy wymieniono w skrótowym przeglądzie),
- odpowiedzi wydawcy - w tym informacja o długo oczekiwanej przyczepie do Famo - ale to trzeba sobie przeczytać...,
- dwuczęściowy tekst mojego autorstwa o najważniejszych kwestiach związanych z lakierowaniem modeli,
- dwuczęściowa relacja z budowy Avro 504,
- porównanie modeli Ła-7
- recenzja Ki-43,
- moje gorzkie dumania o tym, jak się traktuje ludzi na forach.

Ponadto modele - 7 TP StuGa, Nieuport 25 M. Daniłowskiego, Ła-7 (przez skromność nie powiem czyj) i cała masa fotek modeli z konkursów. Dodatkiem jest wycinanka z samolotem Boeing P-26 Marka Pacyńskiego i z kamuflażem Krzysztofa Fiołka oraz kalendarz na rok 2007. Całość (miesięcznik z podwójną numeracją) kosztuje 17,99 zł, format A4, skala 1:1, okładki lakierowane, wszystko na kredzie :-). Przyjęty podział pisma to połowa stron kolorowych i połowa czarno-białych.

Udało nam się pozyskać do współpracy znanych modelarzy i projektantów: JaCkyla, StuGa, Marka Pacyńskiego, Łukasza Fuczka, Jacka Garbacza, Macieja Herbuta, Marcina Daniłowskiego, Krzysztofa Okrajka i inne osoby. Pierwszy numer z racji startu jest reprezentowany dość mocno przez mnie, ale w kolejnych tak nie będzie.

Zwracam się tu z prośbą do wszystkich osób, które chciałyby pokazać swoje modele, mają uwagi do pisma, mają pomysły na ciekawe teksty - zgłaszajcie się proszę. Chętnie Wam pomogę i pokieruję, wspólnie podyskutujemy o całości - nie trzeba kochać danego wydawcy, można mieć swoje zdanie, byle umieć je przedstawić w sposób ogólnie przyjęty. Chociaż pismo w pewnym stoniu jest reklamą firmową (zapowiedzi - Fuso, Hurricane i wiele innych), to pokażemy każdy model, który będzie dobrze wykonany i sfotografowany.

Na koniec jeszcze jedna fotka pomrukujących KFów:

Obrazek

Pismo będzie dostępne najdalej od środy, zaś kolejny numer prawdopodobnie w lutym.

TAD
Ostatnio zmieniony czw sty 18 2007, 20:29 przez tad, łącznie zmieniany 1 raz.
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Strona internetowa KFa już jest gotowa, ale trwają prace nad wkomponowaniem jej do strony wydawcy - wkrótce będize dostępna wraz z przykładami z pisma.
TAD
Wacek
Posty: 69
Rejestracja: pn cze 21 2004, 21:03
Lokalizacja: Skoczów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wacek »

Czy nowy KF będzie dostępny w Ruchu?
_Grzecho_
Posty: 324
Rejestracja: pn cze 06 2005, 21:09
Lokalizacja: Parczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _Grzecho_ »

A gazeta bedzie dostepna w kiosku RUCH :?: Pomysł mi sie podoba.
Bartas
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 30 2006, 14:59
Lokalizacja: piła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartas »

jak wyżej - jeśli będzie dostępna w Ruchu to na pewno kupie :)
Raduss
Posty: 128
Rejestracja: wt cze 14 2005, 21:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Raduss »

Długo czekałem na podobne pismo w formie papierowej ;-) i mam nadzieję, że to jest właśnie TO.
Czego oczekuję od periodyku o modelarstwie kartonowym ?
Nie tylko wieści z wystaw i konkursów, gdyż uczestnicy tych impres to mały odsetek modelarzy.
nie tylko zapowiedzi wydawniczych RÓŻNYCH wydawnictw, gdyż to można zobaczyć w necie.
Ale chętnie poczytał bym obiektywnych porównań i ocen modeli tej samej maszyny wydanych w różnych wydawnictwach.
Wspominek jak to było ....., jak wydawnictwo X zaczęło swoją przygodę z tym rynkiem itp
Poczytam chętnie wspominki projektantów modeli kartonowych, również tych z dawnych lat, którzy rysowali modele ręcznie (np. pan Grzelczak, itp). Wywiad ?
Jako wkładka mogą być dodatki do różnych modeli (zbiorniki, uzbrojenia, alternatywne malowanie itp), a nie koniecznie całe modele.
Ja pierwszy numer kupię na 100%, choćby z ciekawości. ;-)
Mam nadzieję ,że będzie dostępny w salonach RUCHu
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Pismo będzie dostępne najdalej od środy, zaś kolejny numer prawdopodobnie w lutym.
Pierwszy numer jest podwójny (1-2/2007), drugi pojawi się w lutym z numerem 3 jak się domyślam. Dlaczego więc ten pierwszy jest podwójny ?

Ile stron ma pismo ? Czy numer podwójny ma większą ilość stron od pojedynczego czy to tylko kwestia numeracji. No i jaka będzie cena numeru pojedynczego ?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
ESP
Posty: 136
Rejestracja: pt sty 14 2005, 12:20
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ESP »

fajnie ze KF wraca ale 18 pln to przegiecie - tyle kosztuje dobry model!
Ciekawe jaki jest model P-26 :)
Wiekszosc tekstow mozna znalezc w sieci - za 18pln to nawet na kilka godzin kafejki internetowej starczy gdzie o wiele wiecej ciekawych rzeczy mozna znalezc...
Pozatym wyglada to na organ promocji Answer'a (porownanie La7 - ciekawe ktory wygra :D - a czemu nie Ki43, T34 lub P47?) - wiec na bezstronne teksty nie ma co liczyc...
zwlaszcza ze osoba <bacznosc!>Redaktora Naczelnego - Wielkiego Bezstronnego Modelarza TAD'a <spocznij!> tego napewno nie gwarantuje...

moim zdaniem pomysl dobry - zwlaszcza zalaczony model - ale ta cena... nawet jak na numer podwojny - wolalbym sam model za polowe ceny (PO CO KREDOWY PAPIER?!)
Patrzac na zawartosc wole nie myslec jak malo tekstow bedzie w numerze pojedynczym...
Kupie pierwszy numer z checi przeczytania wywiadu z Markiem Pacynskim - no i dla modelu P-26

moj maly ranking na podstawie tego co widze:
+ wywiad z Markiem P.
+ model P26 w sali 1:33

- Osoba Redaktora Naczelnego
- wiekszosc tekstow do znalezienia w sieci
- kredowy papier (!)
- brak bezstronnosci (napewno wydawca bedzie unikal krytyki swoich modeli i chwalenia konkurencji)

+/- Kalendarz... po co on komu?
Krzys
Posty: 94
Rejestracja: śr kwie 23 2003, 22:28
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krzys »

Gratuluje i trzymam kciuki!

Na wyroki i piśmie poczekajmy na jego ukazanie się!

18 zł za pismo i model to normalna cena (MXXW wydanie specjalne kosztują 9,99zł)
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Cześć,
Raduss - tak właśnie będzie - nie tylko zapowiedzi (a i tu mamy ciekawe i świeże wiadomości - np. informacja o wielkim pancerniku szykowanym w Gomixie - zapraszam do przeczytania), ale też różnego rodzaju teksty wspominkowe itd. Liczę, że dotrę do osób, które wielu z nas ceni i zna.

Większości tekstów NIE można znaleźć w internecie - napisałem to wyraźnie. Napisałem także, że jest to pismo adresowane do ludzi z poza for, oraz, że w pewnym stopniu jest organem reklamowym - w czym problem, że aż trzeba było po mnie powtarzać?

Nikt nie obiecał obiektywizmu - oceny, prezentacje i recenzje są subiektywne. Mam nadzieję, że na forach wyraźnie pokazałem, że nie ukrywam błędów u nikogo, oraz że mam swoje zdanie. Tego samego oczekujemy od autorów piszących dla nas - swojego zdania, jednak wyrażonego w posób kulturalny.

Nie wypowiadam się na temat co się komu podoba, a co nie - szkoda mi czasu i atłasu na gawędziarzy. Zamiast tego zapraszam do konstruktywnego udziału - można napisać tekst i pokazać, jak co powinno wyglądać - chętnie się nauczymy.

Tempest - każdy numer będzie podwójny, stron jest 32, cena stała. Kolportaż - akurat o to nie popytałem dokładnie - wiem, że bedzie prowadzony przez Ruch, więc pewnie KF dostępny będzie w empikach.
TAD
ODPOWIEDZ