Logo a sprawa polska :-)

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek P.
Posty: 285
Rejestracja: ndz cze 01 2003, 11:59
Lokalizacja: Olecko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek P. »

Obrazek

A tak?

Sorry Marcintosh, ale tworzenie i promocja logo - znaku formowego opiera się o akcję propagandowo-reklamową. Firmy, o których piszesz opierają swoją "widoczność loga" na oferowanym towarze, gdzie logo spełnia tylko rolę znaku identyfikacyjnego. Coś by człowiekowi mówiło logo Ford, Apple itd gdyby nie kojarzyło się z konkretnym towarem? Więc tzw. potentat może pozwolić sobie na logo w w formie kreski.
W przypadku forum modelarskiego nie istnieje coś takiego jak konkretny towar czy usługa więc do czegoś takiego trzeba podejść jak do winiety informacyjnej czy tytułowej - jak w gazecie czy (lub) czasopismie. Nie mam pojęcia czy ktoś zareagowałby na logo forum modelarskiego w formie kulki czy sześcianu. Ja wyszedłem z założenia, że "treść" loga forum musi od razu wskazywać z "czym to się je". Tak by oko zatrzymało się na moment a ręka sięgnęła po treść. Taki cel przyświeca gazetom, a forum jest rodzajem gazety i chyba o to powinno chodzić. :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Marek, nie musisz byc sorry, bo ja sie nie gniewam.
Gazet nie czytam, czasami jedynie kupuje czasopisma, wiec moze jakis przyklad na poparcie tego, co piszesz?
Awatar użytkownika
Marek P.
Posty: 285
Rejestracja: ndz cze 01 2003, 11:59
Lokalizacja: Olecko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek P. »

Zawsze piszę "sorry" jak nie zgadzam się z kimś, co wcale nie stawia mnie po stronie tego, że mam jedynie słuszą rację (to tak na margine by nie pojawiły się komentarze, bo jest kilka takich osobowości co nie przeczyta i nie doczyta, a swoje wie).
Przykładem są winienty (loga) gazet i (lub) czasopism. Wystarczy przejść się do najbliszego miejsca gdzie są one oferowane. Winieta gazety i (lub) czasopisma od razu sugeruje treść. I temu one służą :)
Obrazek
Awatar użytkownika
pszyman
Posty: 227
Rejestracja: sob mar 08 2003, 18:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pszyman »

Marcintosh pisze:Akcent, a wlasciwie akcenty modelarskie znalazlyby sie w banerze. Zauwaz, ze najbardziej rozpoznawalne loga w historii byly zawsze bardzo proste: Apple, IBM, Mercedes, Ford... wystarczy sie rozejrzec wokol, przykladow jest bez liku. Alcatel-Lucent zaplacil niedawno zapewne paredziesiat tysiecy dolarow za swoje nowe logo i co w zamian dostali? Mazniecie pedzlem? ;-) Czyzby nie bylo ich stac na logo z serwerami, centralami, kablami i wtyczkami?
Do mnie to przemawia. Podobają mi się propozycje Marka, jako baner. Faktycznie słuszne uwagi poczynił Marcin i Krzysztof (Stillman). Logo powinno być proste, dobrze jak oparte na pomyśle. Banerów może być kilka, w zależności od okazji. Mogą być one sygnowane logo lub zawierać jego motyw.

Marcin podał kilka przykładów. Alcatel-Lucent ma nowe logo. Jest proste. Znak nieskończoności tworzy inicjały firmy A-L.
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt sty 12 2007, 13:42 przez pszyman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marek P.
Posty: 285
Rejestracja: ndz cze 01 2003, 11:59
Lokalizacja: Olecko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek P. »

Obrazek

Niech będzie LOGO
Obrazek
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Jednak Marek ma rację - w promocję prostej kreski angażuje się ogromne kwoty, znane twarze itp, itd - wtedy ta kreska nabiera znaczenia i związku z produktem. Na forum modelarskim to nie jest możliwe - musi być czytelne przesłanie i odniesienie do zawartości (modele) - w przeciwnym razie prostota zadział na niekorzyść znaku (będzie niezrozumiały).

Marek - bardziej mi się podobały Twoje propozycje wcześniejsze - jedno, najwyzej dwukolorowa - trzy kolory to już jest własnie ta zbędna komplikacja - tak samo jak wyszukany krój napisu. Do mnie przemawiały te niebieskie i szare Twoje bannery z tłem.

Rozumiem już Marcin o co chodzi z tą różnicą pomiędzy logo i bannerem, tylko że Stillman napisał, że ten projekt nie spełnia warunków na żadne z nich - tego nie łapię.
TAD

Wow - Marek - to ostatnie jest jeszcze lepsze! Może już nie wymyślaj więcej, bo trudno się zdecydować :-)
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Obrazek
Awatar użytkownika
piotter
Posty: 203
Rejestracja: ndz lis 20 2005, 14:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotter »

Sądzę jednak, że bez jakiejś formy głosowania się nie obejdzie.

Mam tylko jedną uwagę, czy raczej pytanie ( bo nigdzie to chyba nie zostało wyrażnie zaznaczone) -
czy możemy mieć i logo i baner ?

Mnie też podobają się proste pomysły - te są przeważnie najlepsze. :)

Ostatnie projekty Marka i Marcintosza do mnie przemawiają.

A zdecydować się będzie rzeczywiście trudno...
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Myślę, że nie jesteśmy firmą tak poważną i nadętą jak telewizja n czy ktuś i Nowe logo (bo chyba ku temu płyniemy) nie powinno być smutne.
Może by Marek na chociaż próbę wprowadził kilka kolorków? Na przykład tak jak poniżej, no i do ostatniego projektu też ;-) - wersja na kubki:
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

CUBE :D

Obrazek
ODPOWIEDZ