Imitacja: śnieg, piach*

budowle, modelowanie przestrzeni i wnętrz.
Broń, figurki oraz modele SF

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

ODPOWIEDZ
clamz

Imitacja: śnieg, piach*

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: clamz »

Witam

Jak pewnie wszyscy sie domyśliliście, jestem poczatkującym że aż strach, i mam na koncie tylko plastikowe WZ 34(i kartonowe lamborghini(tera se przypomniałem). No więc tak:mam problem, bo nie wiem jak zrobić śnieg(lub piach,jeśli prostszy).A potrzebny mi,ponieważ niedługo dostanę model przeznaczony na dioramę,i chcę się przygotować(aha,od razu mówię że jescze nie wiem co to będzie).myślałem już żeby zrobić z gipsu pomalowanego,ale nie wiem jak wtedy zrobić fakturkę.No więc jak mam to zrobić?????
Ostatnio zmieniony pt lis 24 2006, 12:13 przez clamz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jacekkarolczak
Posty: 165
Rejestracja: ndz paź 17 2004, 17:09
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacekkarolczak »

dobra to tak serio :
- piasek najlepiej zrobic z piasku- weź taki z piaskownicy, nie chrzań że nie masz w okolicy - piasek jest wszędzie :-) i przesiej go przez sitko do mąki. teren zrób z czego ci pasi : gips, styropian, masa papierowa. Posmaruj teren wikolem i posyp piachem. poczekaj ze dwie godziny aż sie przyklei. syp więcej żeby nie było łysych placków. potem weź wikol rozcieńcz wodą do konsystencji mleka i spryskiwaczem np. od Mr Muscle albo innego syfu do okien opylaj tym mleczkiem piasek z wierzchu. to przyklei reszte ziarenek. to co ci zostało przy przesiewaniu na sitku - malutkie kamyczki i grubszy piach nasyp na wierzch - tylko nie wszędzie i możliwie nieregularnie. po prostu syp z góry. a potem znowy mleczkiem z wikolu. z 4 razy. potem już tylko malowanie. zależy co to ma byc jak pustynia to piaskowym, jak europa to ciemny brąz - też ze spryskiwacza, no chyba że masz aerograf :-)
dorób sobie ze cztery odcienie koloru bazowego i od najciemniejszego do najjaśniejszego - te ostatnie to już tzw. suchym pędzlem. i tyle
Crawling rulez
Awatar użytkownika
Kstek
Posty: 88
Rejestracja: ndz lip 17 2005, 10:05
Lokalizacja: Nowy Sącz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kstek »

Może trochę spóźniona odpowiedź ale w końcu odpowiedź. Jest kilka sposobów na śnieg:
1. Można kupić gotową posypkę (nie wiem ile kosztuje)
2. Można kupić kilka torebek sody oczyszczonej i ją przykleić ją podobnie jak opisał to Clamz z piaskiem
3. Można użyć sztucznego śniegu le efekt raczej krótkotrwały
4. Można również pomalować ziarenka piasku na biało.
5. Można wymyślić coś innego.
Ja próbowałem metody z użyciem sody oczyszczonej i jestem zadowolony, efekt można zobaczyć TUTAJ. Jeszcze jedno sodę na końcu trzeba polakierować.
Pozdrawiam Kstek
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
ODPOWIEDZ