*[Relacja/Samolot] MS 406 C1 (Hal)

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

irQ
Posty: 119
Rejestracja: czw gru 09 2004, 5:37
Lokalizacja: EPBC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irQ »

ubzdurales se Marek coś z tą rdzą........ ale nie wejde z Toba w polemike :P

EOT
--
Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

wiem Marku że siedzisz w temacie, więc musze sie z Tobą zgodzic. Osobiście nie wiem czym pokryty był płat w Moranie. Więc to rdza czy nie rdza...jakoś mnie nie rusza. A że brudny ? może do egzemplarz który właśnie wrócił z dłuższego lotu i na pasie było mokro. Poza tym ta imitacja rdzy zostawia jakiś margines błędu, bo nawet jak nam sie coś ubrudzi to już sie tak w oczy nie rzuca.

dzięki :)
Awatar użytkownika
wisa
Posty: 129
Rejestracja: czw kwie 15 2004, 16:49
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wisa »

Tak wygląda na płatowcu po prostu brud... Ot i cała filozofia :) A modelik wychodzi pięknie.
Pozdrawiam
GCBA w montażowni :)
Awatar użytkownika
Marek P.
Posty: 285
Rejestracja: ndz cze 01 2003, 11:59
Lokalizacja: Olecko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek P. »

Dobrze... możemy ustalić, że wszelkie te rude plamki to błoto, bo padało, albo akurat były brudne chmury, akurat spotkałem się z czymś takim jak rudy deszcz w Łodzi i wiem jak wygląda biała koszula po takim "prysznicu" :)
Zabłocone lotnisko odpada bo błoto pryskające spod kół zostawia inne ślady.
Ale rdza odpada w 100% :) Nie byłem orłem z chemii, ale mam na tyle wiedzy, że ani aluminium, ani duraluminium nie rdzewieje! Tym bardziej drewno czy płótno.
Napisałem swoje słowa w nadziei na to, że przenoszenie atrakcyjności wszelakich śladów eksploatacji z pojazdów czy okrętów na samoloty trochę już za daleko zaszło i może zostanie zahamowane. Coś co może ma podnieść atrakcyjność modelu staje się absurdem. I tylko tyle mam na myśli...

Sam model jest świetny. I muszę wykonawcę jeszcze raz pochwalić.
Obrazek
Andrzej S.
Posty: 103
Rejestracja: ndz lut 13 2005, 13:59

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej S. »

Budując model w standarcie jesteśmy zdani na to co wydawca zamieścił w wycinance. Tak jest w wypadku Morana, tak wyglądają elementy przed wycięciem, Grabciu nic tu nie zmienił.
Pozdrawiam
Andrzej S.
Awatar użytkownika
Marek P.
Posty: 285
Rejestracja: ndz cze 01 2003, 11:59
Lokalizacja: Olecko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek P. »

Wiem :) Dlatego bardzo chwalę wykonawcę modelu.

Moje uwagi dotyczą stylu nadawania kamuflażowi przesadnej waloryzacji i nie dotyczą wykonującego, a coraz częściej stosowanej maniery wydawniczej w wyścigu "o zbliżanie modelu do oryginału", bo coraz częściej widać, że te koniki ponoszą :)
Obrazek
Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

czyli wersja ustalona - to zacieki z brudnego deszczu :mrgreen: ale ja i tak tam wole brudzenie Hala niż GPMu bo to bywa uciążliwe (chocby do retuszu). Dziewicza czystośc z Modelika też mi sie nie podoba.

obiecałem zdjęcie tego powyginanego elementu:

Obrazek

róg zaznaczony kółeczkiem bardzo wystawał dla tego ściąłem go olfą a potem lekko pactrą. Gdybym robił to jeszcze raz, zeszlifował bym te rogi pożądnie od środka.
Awatar użytkownika
Marek P.
Posty: 285
Rejestracja: ndz cze 01 2003, 11:59
Lokalizacja: Olecko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek P. »

http://www.ww2incolor.com/gallery/ww2incolor

Na tej stronie jest wiele kolorowych zdjęć samolotów z II wojny światowej (i wiele innych). Szczególnie zwracałem uwagę na samoloty. One na prawdę nie są aż tak "zwaloryzowane" jak ich odpowiedniki w dzisiejszych modelach.

Grabciu: podoba mi się twoja praca. A błędów nie robi ten co nic nie robi. Zawsze jest tak "że teraz zrobiłbym to inaczej" - na tym to polega :)
Obrazek
Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

Marek P. pisze:Zawsze jest tak "że teraz zrobiłbym to inaczej" - na tym to polega :)
wiem Marku, ale napisałem to żeby przyszli modelarze którzy znajdą sie na tym etapie budowy zwrócili na to uwagę. Ja sie tym błędem wcale nie przejmuje, bo i po co :usmiech:

fajna stornka, dzięki za link.
Awatar użytkownika
MB
Posty: 67
Rejestracja: sob wrz 02 2006, 22:21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MB »

Kurcze... Trochę szkoda... Ten jeden fragment nie wygląda za ciekawie... Ale relacji chyba nie przerwiesz? Zostałeś już sam na wybiegu i to dopiero byłaby szkoda. Osobiście mam do tego samolotu wielki sentyment. Był jednym z moich pierwszych modeli ...siąt lat temu (MM rocznik 72) i do tej pory zajmuje honorowe miejsce w skromnej kolekcji. A Twój model jest po prostu piękny, mimo, że wlałeś w niego pół wiadra śliny. Feeeeeee.
ODPOWIEDZ