pytanie o piankową metodę

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

lakol pisze: chyba muszę nowy model zbudowac
Spróbuj bez pianek, szpachli, farb, lakierów, cudów na kiju i chabrów z poligonu. Efekt na pewno będzie dużo lepszy, niż kiepsko wykonany „zrewaloryzowany” statek z armatą.
ZŁO SQUAD
lakol

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lakol »

W ktorejś relacji czytałem ,że pianka wchłania wodę z powietrza przez co się rozrasta , jeżeli szlifował bym równo ze szkieletem piankę ,to po jakim czasie mogę spokojnie nałożyć szpachtlę samochodową, aby cały model się nie zdeformował ? Przy szlifowaniu pianki minimetr poniżej wręgi boję się że za bardzo zeszlifuję wręgę i poszycie nie będzie dobrze pasowało.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

lakol pisze:....... za bardzo zeszlifuję wręgę i poszycie nie będzie dobrze pasowało.
a po co tłoczyć w szkielet piankę skoro na to przyjść ma poszycie z papieru ?
lakol

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lakol »

Szkielet wypełnilem pianką od kwiatów i pokryłem szpachtlą samochodową , po szlifowaniu zauważyłem że minimalnie wręga wystaje ponad szpachtel- szlifowałem z deseczką , czy po przyklejeniu poszycia będzie widać nierówności?
Pozdrawiam!!!
Kuba G.
Posty: 164
Rejestracja: śr cze 09 2004, 22:30
Lokalizacja: TRN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuba G. »

Tylko nie mów, że wypelniałeś szkielet Oazisem!? To był by szczyt bezmyślności. Ten specyfik służy raczej do artystycznego układania kompozycji kwiatowych, a nie do takich modelarskich zastosowań.
Obrazek
My name is Button, James Button...
lakol

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lakol »

nie wiem co to jest oazisem , ale dałem tego tylko milimetr poza obry wręg także jest około mimetra szpachtli, co wedlug mnie w zupełności wystarczy kadłub jest bardzo sztywny :)
lakol

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lakol »

poprzednio na próbę położyłem szpachtlę na piankę monterską i po szlifowaniu efekt był taki sam , myślę że jest to spowodowane różną ścieralnością pianki i kartonu
Awatar użytkownika
-ukash-
Posty: 96
Rejestracja: czw sie 25 2005, 0:43
Lokalizacja: Pruszkow
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -ukash- »

Kuba : Pianka budowlana też nie ma nigdzie napisane że jest do wypełniania kadłubów modeli.

Oczywiście łapie cię tylko za słowo. :)
Fakt, pianka do kwiatów nie jest najlepszym elementem wypełniającym, jako że pod byle pretekstem, wgniata się nie odwracalnie :P
Samo wzięcie jej do ręki powoduje już znieksztalcenia..

Zastanawia mnie jedynie cała ta szarpanina z piankami, jak i tak masz zamiar to pokryć poszyciem. Dlatego przyłaczam się do Grzegorza i proponuje nie wariować. :)

Pozdrawiam
lakol

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lakol »

sklejam wodnika , poszycie jest wzdłuż tak jak przy piotrze z gdańska , nie widziałem tu na forum aby komuś wyszło dobrze to poszycie bez zastosowania szpachtli
Awatar użytkownika
Mazter
Posty: 37
Rejestracja: czw lut 03 2005, 19:22

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mazter »

ja także sklejam wodnika... i ja za piankowałem kadłub pianką montażową a później polałem całość zalewając otwory klejem poliuretanowym dzięki czemu pianka jest sztywniejsza i łatwiej jest naklejać poszycie niż na same wręgi...

tu jest o tym więcej:
http://www.sklejmy.com/viewtopic.php?t=114
Obrazek
ODPOWIEDZ