*[Relacja/Okręt] Schleswig Holsteine GPM

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Balcer
Posty: 119
Rejestracja: ndz sty 18 2004, 22:47
Lokalizacja: Górki Małe, k. Łodzi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Balcer »

Witam. Jak dla mnie powinieneś pokazaną część rozciąć na paski i dokleić ukośnie do linii przerywanych na nadbudówce. Mniej więcej tak (oczywiście prościej):

Obrazek
Trzy palce wody pod kilem.
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Na arkuszu wyraźnie jest zaznaczone, że trzeba to porozcinać (cz 2g - obok narysowane nożyczki). Należy to przykleić jak żaluzję, na styk lekko pod kątem. Daj mejla.
asdek
Posty: 41
Rejestracja: sob maja 27 2006, 21:58
Lokalizacja: Ostróda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: asdek »

Zrobie tak jak proponuje Balcer. Efekt za parę dni. Jeszcze można pogrilować.
asdek
Posty: 41
Rejestracja: sob maja 27 2006, 21:58
Lokalizacja: Ostróda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: asdek »

Zaluzje zrobione pokazane na zdjęciu, moje pierwsze
Obrazek
model powoli sie zapełnia zdjęcia, na razie z modelem niema problemów. Wynikłe niedociągnięcia wynikły z błędów na początku prac.
Obrazek
Jutro postaram się wstawić lepsze zdjęcia.
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Nie będę ściemniał, żaluzje są kiepskie. Nie mam tego modelu, ale jeśli ich przyklejanie jest opcjonalne to lepiej je sobie darować.

Albo... trochę więcej precyzji. Ja przyłapuje takie żaluzje delikatnie (na klej w sztyfcie), robię korektę ich ustawienia. Następnie przyłapuje (najlepiej od dołu) na stałe klejem (wikol).

Przydałoby się nieco lepiej doświetlac modele przy robieniu fotografii.
pzdr
Kemot
asdek
Posty: 41
Rejestracja: sob maja 27 2006, 21:58
Lokalizacja: Ostróda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: asdek »

Dzięki za radę.
Niestety muszą być, białe plamy na modelu, nastepne napewno będą lepsze. Klejone super glue, faktycznie korekta na ten klej jest niemożliwa. BCG też byłoby chyba lepsze
asdek
Posty: 41
Rejestracja: sob maja 27 2006, 21:58
Lokalizacja: Ostróda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: asdek »

Okręt powoli zaczyna nabierać kształtów, został sklejony komin. Stoi postawiony na sucho, od jutra bedziemy walczyć z elementami chyba wiezy dowodzenia. Umieszczone są na drucikach, wykonać ja nalezy z drutu 1mm. Niewiem czy drut kleić, lutować czy wszystko wyciąć z kartonu 500g i pomalować na czarno. Parę zdjęć z postępu prac
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Klejenie takich detali jak zaluzje od razu na SuperGlue to chyba nie najlepszy pomysł. Wątpie, aby za pierwszym razem udało sie ustawić prawidłowo element. Może przyłap żaluzje (bardzo delikatnie) jakimś innym klejem a potem wpuść w spoinę odrobine SuperGlue. Powinno pięknie trzymać.

Co do Twojej rozterki na temat elementów z drutu... Jakbyś pokazał zdjęcie tego elementu to możnaby spróbować coś doradzić. W przeciwnym wypadku tylko ktoś kto posiada to opracowanie w swoich zbiorach jest w stanie rozszyfrować o jakie druty Ci chodzi.
pzdr
Kemot
asdek
Posty: 41
Rejestracja: sob maja 27 2006, 21:58
Lokalizacja: Ostróda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: asdek »

Klejenie cały czas do przodu, pogoda się poprawiłą i słoneczko ładnie oświetliło model. Parę zdjęć ze stanu obecnego narazie wszystko postawiome na sucho. Czekam na relingi, po obklejeniu nadbudóki wszystko zostanie przyklejone na swoje miejsce.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I druty o których pisałem wcześniej wycięte z tektury 1mm, znajdują sie miedzy pomostami z przodu nadbudówki, jeszcze się zastanawiam czy nie robić z drutu
Obrazek
asdek
Posty: 41
Rejestracja: sob maja 27 2006, 21:58
Lokalizacja: Ostróda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: asdek »

Mimo braku czasu, prace jesienne na działce, okręt nabiera kształtu i powoli acz nieubłaganie prace w stoczni mają się ku końcowi.
parę fotek.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ