O wszystkim i o niczym

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Herne

Post autor: Herne »

Ja też się dołożę - choć uważam że porównywanie wydawnictw jest jak najbardziej na miejscu i stwierdzenie że jakiś model od Hala jest najlepszy nie ogranicza człowieka w żaden sposób.

Choć sam gustuję w żaglowcach, których wydawnictw jest niewiele - praktycznie tylko Shipyard, MM no i czasami GPM czy Fly, to z Halem i jego cenami nie mam problemu (choć mógłby zacząć wydawać i żaglowce).

Ja też uważam, że każdy model mógłby być tańszy, nawet ten z MM, ale jeśli wszystkie miałyby mieć podobny poziom i cenę, to już wolę mieć wybór.

I jeszcze jedno, generalnie modelarze (i ja także) mają problem z ceną bo większość jest głównie zbieraczami - kupno na raz 5 modeli to spory wydatek. Jeśli każdy będzie kupował jeden model dopiero gdy sklei poprzedni, tematu nie będzie, bo wydatek nawet rzędu 75 PLN na pół roku-rok to wydatek żaden.

I modele z Shipyardu do tanich również nie należą, a mimo to niektóre z nich mają już trzecię reedycję, a pozostałe licytowane są do niebotycznych cen na Allegro. Więc chyba mimo wszystko warto stawiać na jakość.
LCVP

Post autor: LCVP »

Marku bardzo podoba mi się twoja wypowiedź i podpisuje się pod nią dwoma rękami.
staszkov

Post autor: staszkov »

tad pisze:Max Factor -
odnośnie wysokiej ceny za T-34 - po prostu poczekaj trochę i dostaniesz równie dobrego w niższej cenie. Coś mi wróble ćwierkają, że będzie...
TAD
Chyba już wiem w jakim wydawnictwie się "ulyngnie" ten wróbel :-?
Awatar użytkownika
Vercyn
Posty: 132
Rejestracja: ndz mar 19 2006, 20:26
Lokalizacja: Iława

Post autor: Vercyn »

A dziś kupiłem Karasia z MM i jest OK!............. :lol:
Awatar użytkownika
piotter
Posty: 203
Rejestracja: ndz lis 20 2005, 14:42

Post autor: piotter »

Cześć.

Święte słowa Marku !
Parę twierdzeń z którymi się też zgadzam padło i u innych.

Teraz jednak tylko chciałem dać wyraz memu zdziwieniu. Nie pierwszy raz zdumiewają mnie słowa i postawa - szczególnie niektórych starszych i bardziej doświadczonych modelarzy.

Przecież MODELARSTWO ma tyle różnych twarzy, odcieni - czy jak to tam nazwać. Skąd to zacietrzewienie ?

Tu KAŻDY znajdzie coś dla siebie.

Większość modelarzy których znam ( stanowczo za mało :)) jednak na szczęście skleja, a nie dyskutuje "na forumach".

A w takich dyskusjach przemawia do mnie najbardziej argument głosowania własnymi pieniędzmi.

Pozdrawiam wszystkich.
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...
ESP
Posty: 136
Rejestracja: pt sty 14 2005, 12:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ESP »

Marku :)
jak zwykle wkładasz kil bambusowy w mrowisko :)

Ja sie z Toba jak zwykle nie zgodze :)
Mozna dyskutowac nad wyzszoscia jednego wydawnictwa nad innym - i mozna rowniez stwierdzic ze jedno wydawnictwo jest lepsze od drugiego :)
a dlaczego? z bardzo zyciowego powodu - wole komus napychac kieszen swoimi ciezko wypracowanymi zlociszami wiedzac ze ten czlowiek zrobil wszystko abym mial radoche (pot i lzy tez czasami - vide SBD czy F14) a nie odwalal wszystko aby szybciej, aby taniej. Pozatym jako ze moja lepsz polowa zaslubiona dosyc niedawno pracuje w marketingu jestem uczulony na wszelkie formy manipulacjami faktow, kryptoreklama i innymi smaczkami "black-marketowymi".
Dlatego tez szczerze nie lubie jezeli ktos w ocenie modelu czolgu od Hala podrzuca plotke ze jedno z wydawnictw zaraz wyda swoja wersje tego pojazdu (niestety to wydawnictwo znajac je oprocz niskiej ceny i kopiowania tematow znow cos spartaczy - tak jak to bylo w przypadku 109k4/109f4, ki43II/ki43I - zaraz ktos powie ze to rozne modele hehehe - ale tematyka jakby baaardzo zblizona). Po prostu nie lubie dzieki temu tego wydawnictwa - po prostu :)
Dlatego z wielka przyjemnoscia jak co kilka miesiecy wejede na strone wydawnictwa Halinski i dokupie kolejne pozycje do mojej ciagle rosnacej kupki modeli. :)

Z pozdrowieniami!
Konrad
ESP
Posty: 136
Rejestracja: pt sty 14 2005, 12:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ESP »

mialem na mysli kij bambusowy - niech jakis mod poprawi prosze i wywali ten post :)
aesacus
Posty: 8
Rejestracja: wt cze 07 2005, 12:45

Post autor: aesacus »

Analizując wydane modele przez Wydawnictwo Haliński, ma ono największy procent skopiowanych tematów od innych wydawnictw, więc kto tu kogo kopiuje
Awatar użytkownika
Marek P.
Posty: 285
Rejestracja: ndz cze 01 2003, 11:59
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Marek P. »

Bo modele są do sklejania, a nie do mielenia ozorem ;-)
Po 30 latach kontaktu z modelami kartonowymi stwierdzam, że dla mnie jest to zabawa, a nie powód do odwiedzin u psychiatry. Robię modele gdyż się świetnie przy tym bawię. Pociąga mnie rozwiązywanie problemów konstrukcyjnych, przemyślenie każdej konstrukcji, którą opracowuję czy sklejam. To jest świetna zabawa. Moje zmartwienie przy modelu występuje wtedy gdy coś nie wygląda tak jak uważam powinno wyglądać. Czasem potrzebuję tygodni by "przegryźć" się przez problem... Dlatego modelarstwo rozwija i wzbogaca moją wiedzę i umiejętności.
Ale brać się za ocenę modeli i wydawnictw? Model ocenia się sklejając i to też pozostaje do indywidualnej oceny bo każdy skleja inaczej i można tupać nóżkami, ale tego problemu się nie przeskoczy choćby się wprowadziło i ustawę by wszyscy kleili jednakowo.
... Więc może dość subiektywnego oceniania i wylewania żalu i pretensji do garbatego, że ma proste dzieci.
Chciałbym wejść do działu O NOWOŚCIACH WYDAWNICZYCH i przeczytać co nowego zostało wydane lub co się ukaże w najbliższym czasie. Nie interesują mnie problemy emocjonalne i psychiczne nastawienie do wydawnictw. Tak jak nie interesują mnie sny opowiadane przez innych. Każdy ma swoje sny i swoje zdanie o czymś. Chciałbym sam mieć możliwość oceny modelu i nikt nie musi dbać o mój portfel. O mój portfel niech dba moja żona.
Obrazek
Raduss
Posty: 128
Rejestracja: wt cze 14 2005, 21:18

Post autor: Raduss »

ESP a ja po prostu nie rozumiem jak można tak po prostu nie lubić wydawnictwa. ;-)
A gdyby te wydawnictwo wydałoby interesujący Ciebie model,i okazałoby się ,że opracowanie i druk jest genialny,to oczywiście go nie kupisz?
Zablokowany