Samoloty II wojny światowej - nowa kolekcja Deagostini

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
ribik
Posty: 34
Rejestracja: pn cze 23 2003, 15:38
x 1

Samoloty II wojny światowej - nowa kolekcja Deagostini

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ribik »

Od kilku dni w kioskach można spotkać nową serię wydawnictwa Deagostini - Samoloty II wojny światowej - metalowe modele kolekcjonerskie w skali 1/72 - wyglądem całkiem nieźle się prezentują, przez plastik opakowania ciężko zajrzeć do wnętrza kabiny, podział blach przypomina raczej modele matchboxa + zeszyt z informacjami.
Co o tym sądzicie, w sumie można skompletować niezłą kolekcję, pytanie tylko czy warto i nie chodzi mi bynajmniej o koszt zakupu

link poniżej
http://www.kolekcjasamoloty.pl/index.php
Wacek
Posty: 69
Rejestracja: pn cze 21 2004, 21:03
Lokalizacja: Skoczów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wacek »

Kliknij na link Prenumerata a dowiesz się więcej.
Mnie osobiście nie podobają sie czarne linie podziału blach na Spicie.
Awatar użytkownika
witek015
Posty: 41
Rejestracja: wt kwie 04 2006, 20:42
Lokalizacja: Toruń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: witek015 »

Witam,
Nabyłem ten 1 numer. Samolot nawet fajny choć traci przez czarne kolory podziałów blach. Widać przesunięcia kolorów względem faktury powierzchni. A sama gazetka dodawana do modelu(bo tak powinno się pisać) nie przedstawia wielkiej wartości merytorycznej. Gazeta to raptem 8 stronicowa broszurka plus pokazane 4 różne malowania Spita i bardzo schematyczne pokazanie co się gdzie znajdowało( np.rury wydechowe, silnik, uzbrojenie,anteny).
Pozdrawiam,
Wiktor
Awatar użytkownika
Schmmitt
Posty: 28
Rejestracja: sob wrz 17 2005, 21:41
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Schmmitt »

Ja jestem zdania że nie warto zbieralem kiedyś coś z deagostini , miałem prenumerate , kiedy chciałem zakączyć to mi przysłali list " Że im przykro " i tak im było przykro że wysłali mi rachunek 120zł za nie zapłacone numery - a za wszystkie zapłaciłem .

To tyle do prunemeraty , pierwszy numer będzie kosztował 10 zł a już następny 25 zł aż dojdzie do 30 zł .
_Grzecho_
Posty: 324
Rejestracja: pn cze 06 2005, 21:09
Lokalizacja: Parczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _Grzecho_ »

Ja miałem też takie problemy jak Schmmitt. Gdy zrezygnowałem z kolekcji zaraz przyszło do zapłaty cos ok. 150 zł. Nie zapłaciłem, wysłyłałem im maile, listy, nadal chciali zapłaty (tylko za co :?: ). Grozili mi sądem, aż po kilku miesiącach odpuscili.

Nigdy już nie zamówie prenumeraty. Jak będe chciał, to kupię w kiosku.
Na tą kolekcje moż się skusze :D

Pozdrawiam
dr Manfred
Posty: 420
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

Witam serdecznie !

Mój wujo zbierał kiedyś kolekcję "Wozy bojowe" tego wydawnictwa.
Z pozoru wyglądało to ciekawie. Segregator podzielony tematycznie na czołgi, działa samobieżne, itp..., ale przy bliższym spojrzeniu mozna było wyłapać wiele błędów zarówno w tekście jak i w ilustracjach.

Potem gdy ceny kolejnych dostaw z wkładkami zaczęły się zwiekszać, wujo postanowił zrezygnować z tego i ...nie było to takie proste !

Uważam, że te kolekcje to nabijanie ludzi w butelkę! Nie są to porządne monografie tylko obrazki dla dzieci, żeby umiały potem odróznić PZL Wilgę od MIG'a-21 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Szkoda na to kasy :!:
Awatar użytkownika
Schmmitt
Posty: 28
Rejestracja: sob wrz 17 2005, 21:41
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Schmmitt »

Może dla jekiegoś ciecia może się to okazać ciekawe , ale śerednio wprawy modelaż może sobę zrobić taki model sam zrobić - większa satysfakcja .
Awatar użytkownika
witek015
Posty: 41
Rejestracja: wt kwie 04 2006, 20:42
Lokalizacja: Toruń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: witek015 »

Dokładnie dr Manfred.
W pełni popieram Twoje słowa.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

A ja wbrew waszym opinią zamówiłem sobie prenumeratę, walnę sobie na pustej ścianie gablotę i poustawiam te 50 latadeł bo za klejeniem samolotów nie przepadam (bądź nie jestem średniej wprawy modelażem), a co dopiero mówić o sklejeniu ich w takiej ilości :lol: . Przynajmniej żona jest zadowolona że jej pustkę na ścianie zapełnie ;-)
dr Manfred
Posty: 420
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

Tomaszu D. w pewnym sensie Ciebie rozumiem, bo sam zastanawiałem się czy nie zacząć kolekcjonować GOTOWYCH modeli pojazdów pancernych w skali 1:72 firmy Dragon :)
Czasu na sklejanie mam mało, a cena takiego gotowego modelu jest identyczna jak cena zestawu Dragona + farby.

Ale... nie zmieniajmy tematu wątku :!:

Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony śr sie 30 2006, 20:51 przez dr Manfred, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ