HMS King George V 1:200, Military Model

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Balcer
Posty: 119
Rejestracja: ndz sty 18 2004, 22:47
Lokalizacja: Górki Małe, k. Łodzi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Balcer »

Pokład dziurawiłem prawie rok temu; ale z tego, co pamiętam zrobiłem to tam gdzie były zaznaczone miejsca na pokładzie. Na zdjęciach, które mam i na których coś widać też są stosunkowo daleko od krawędzi pokładu, chociaż głowy nie dam.
Trzy palce wody pod kilem.
Awatar użytkownika
Balcer
Posty: 119
Rejestracja: ndz sty 18 2004, 22:47
Lokalizacja: Górki Małe, k. Łodzi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Balcer »

Witam. Dołożyłem drobne elementy na śródokręciu. Brakuje kładki nad katapultą, ale poczekam z nią do czasu zamontowania samolotów, aby wszystko pasowało.

Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
Trzy palce wody pod kilem.
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Fantastycznie to wygląda. Nie mogę oderwać wzroku od pięknie poklejonych tych małych "pudełeczek". Ja mam z tym sporo problemów.
Szkoda, że bębny pozostawiłeś puste.
Pomimo, że z rzadka się tu wpisuję, to stale odwiedzam tą relację.
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Balcer świetna robota :spoko: podobnie jak Kemot też rzadko coś piszę ale oglądam, a teraz to będe jeszcze częściej bo kupiłem sobie Prince Of Wales więc lecę z tym okrętem po bismarck'u :)
Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Awatar użytkownika
irimi
Posty: 291
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 22:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irimi »

Czysto i elegancko. Prima sort!
Cierpliwość łyżką dół wykopie.

"It's not a race, it's a journey..." RUSH, Out of the cradle
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1083
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 147

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Jest na co popatrzeć. Podoba mi się czystość wycinania i retuszu. Niezły kawałek pływadła.
Awatar użytkownika
Balcer
Posty: 119
Rejestracja: ndz sty 18 2004, 22:47
Lokalizacja: Górki Małe, k. Łodzi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Balcer »

Witam. Jestem rad, że się trochę podoba. Wrzucam kilka zdjęć ze stanem obecnym. A co do jakości wykonania to różnie bywa, praktycznie każdą część można zrobić lepiej, z drugiej strony jestem nawet zadowolony z wykonania modelu (zdetronizuje Bismarcka). Brakuje na pewno pewnej waloryzacji, która na forum jest standardem przy robieniu niektórych elementów, postaram się przełamać w następnym modelu ( na dzisiaj będzie to drugie podejście do Lutzowa) i dorobić kilka części.

Obrazek Obrazek Obrazek
Trzy palce wody pod kilem.
Kopciu
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 02 2005, 14:26
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kopciu »

Świetny standard,czysto i precyzyjnie.Klasyka modelarstwa kartonowego,miło sie to ogląda.Duży plus za retusz,szkoda że ja tak nie potrafię.
Graf Spee w stoczni.
Awatar użytkownika
Balcer
Posty: 119
Rejestracja: ndz sty 18 2004, 22:47
Lokalizacja: Górki Małe, k. Łodzi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Balcer »

Spory zastój w stoczni, sklecony został jedynie rufowy dalmierz artylerii głównej.

Obrazek

A co do retuszu to wykonuje go pactrą na bazie nr 42 ( był za jasny) z dodatkiem czarnej i niebieskiej. Bardziej odpowiedni byłby inny odcień, ale pozostały mi po Lutzowie dwa pojemniki więc postanowiłem je wykorzystać. Farbę nakładam w sposób dość prymitywny czyli dużą igłą, którą również kleję.
Trzy palce wody pod kilem.
Awatar użytkownika
Vercyn
Posty: 132
Rejestracja: ndz mar 19 2006, 20:26
Lokalizacja: Iława

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vercyn »

Balcer pisze: ... z drugiej strony jestem nawet zadowolony z wykonania modelu (zdetronizuje Bismarcka). Brakuje na pewno pewnej waloryzacji, która na forum jest standardem ...
Jeśli na myśli Miałeś moje "pływadełko" , bo tak trzeba je nazwać przy Twoim okręcie , ba nawet takie porównanie uważam za niestosowne , bo Ty już na pełnym morzu a zaledwie w suchym doku modelarskim - to napewno już osiągnąłeś ten efekt ( ... trafiony , zatopiny ... ;-) )Naprawdę niezły "kartonik" , miło popatrzeć .

Ps : Co miałeś na myśli pisząc ... pewnej waloryzacji , która na forum jest standardem ... ?
ODPOWIEDZ