[IN-BOX]E-100 1/72

"In-Box" oraz nowości i zapowiedzi modeli plastikowych.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Roobert
Posty: 209
Rejestracja: wt lut 17 2004, 16:23
Lokalizacja: Resko
x 1

[IN-BOX]E-100 1/72

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roobert »

Jakiś czas temu kupiłem ten czołg bo chciałem mieć w swojej kolekcji coś nietypowego. Wybór padł na E-100 Dragona. Nie będę pisał o danych technicznych bo to można znaleźć w internecie. powiem tylko, że symbol 100 oznaczał wagę ponad 100 ton. Gdzieś przeczytałem, że około 140 ton.

Obrazek
Do rzeczy.
Po otwarciu "normalnej" wielkości pudełka ukazuje się instrukcja. Dziwne, ale nie ma w niej nawet wzmianki o danych technicznych czołgu (nawet hipotetycznych).
Obrazek
Instrukcja jest czytelna i bez problemu przeprowadza nas przez kolejne etapy montażu. Schemat malowania umożliwia wykonanie 2 wersji:
-Brama Brandenburska w Berlinie, 1945,
-Berlin, 1945
Jest możliwość pomalowania po swojemu bo są 3 komplety cyfr (0-9) oraz 4 rodzaje krzyży, a nawet radzieckie oznaczenia.
Obrazek

Elementy plastikowe są doskonale odlane. nawet po dokładnym przejrzeniu nie zauważyłem nadlewek. Zdziwiłem się jak zobaczyłem, że koła już są odlane w parach. W innych modelach każdy talerz jest osobno.
liczba elementów nie jest oszałamiająca ale czego się spodziewać po czołgu który praktycznie nie istniał. owszem są zdjęcia pokazujące prawie gotowy kadłub ale to wszystko.
Obrazek Obrazek Obrazek
Detale wieży
Obrazek
Dodatkowe elementy i kalki. W zestawie zą dołączone dwie figurki, które mają rekompensować małą ilość elementów. Są wykonane z jakiegoś plastiku, ale dają się wyginać jak guma. trochę to przypomina tworzywo z jakiego inni producenci robią gąsienice, taki gumo-plastik ;-) Same gąsienice zrobione są z bardzo elastycznej gumy, mimo to nie rozciągają się jakby się wydawało. Bardzo dokładnie odwzorowana jest ich faktura po obu stronach. W zestawie jest także blaszka zawierająca hamulec wylotowy i siatki na silnik.
Obrazek
Cena: ja zapłaciłem za niego 42 zł, ale to był sklep modelarski, w którym są dość wysokie ceny. Nie wiem jak u innych.

P.S. To wszystko co mogłem wycisnąć z mojego Kodaka :lol: Jakby co to pytać.
edit: zapomniałem dodać, długość wanny kadłuba to 12 cm.
dr Manfred
Posty: 420
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

Witam !
Jeśli chodzi o koła odlane w parach to ostatnio nabyłem Dragon'owskiego T-34/85 w skali 1:72 i tam też tak jest. To chyba dobrze...! Mniej roboty i kłopotu :) . Podobnie jak niezbyt duża liczba elementów!

Serdecznie pozdrawiam !
Human

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Human »

Chyba bardzo niedobrze, Dragon traktuje modelarzy z Braille Scale jak dzieci i wypuszcza takie koszmarki jak koła do Teta. Zwróć uwagę że wszystkie koła mają zaślepione otwory ulgowe, powodzenia z wierceniem :)
Marek Ziętek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek Ziętek »

Witam, i tu trafiłem na to forum ,Kuba i powierciłem te koła i jest oki wyszło tak jak trzeba, koła zawsze są dla mnie stratą czasu a tu Dragon wychodzi nam na przeciw i jest szybciej i równo oczywiście poza teciakami :) 20 minut i gotowe powiercone ,ale w 251/c jest juz dużo lepiej prawda Kuba?


Jeszcze raz Witam wszystkich przedstawie się Marek Ziętek, tylko pancerka w 1/72. :lol:
Human

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Human »

ale w 251/c jest juz dużo lepiej prawda Kuba?
Nie wiem Marek, mam ausf. D :) i faktycznie w D jest lepiej :D

Dragon wyszedł nam naprzeciw, zrobił Shermana na poziomie Revla :(
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Marek Ziętek pisze: Jeszcze raz Witam wszystkich przedstawie się Marek Ziętek
Też Cię Marku witamy. A jako że chyba znalezienie naszego forum było dla Ciebie urodzinowym prezentem - życzymy 100 lat :bukiet:
Marek Ziętek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek Ziętek »

Dzieki za życzenia , tak się złożyło że to dzisiaj mam urodziny,i się tu zalogowałem :D .
Awatar użytkownika
Artur Domański
Posty: 476
Rejestracja: ndz mar 07 2004, 12:20
Lokalizacja: Włocławek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artur Domański »

Marek Ziętek pisze:Dzieki za życzenia , tak się złożyło że to dzisiaj mam urodziny,i się tu zalogowałem :D .
Witaj Marku i przy okazji 100 lat!!!!!! i SUPER MODELI
Powoli coś tam dłubię
dr Manfred
Posty: 420
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

Zapytam w tym wątku, bo nie chcę zaśmiecać forum nowym !
W jakim jescze malowaniu występował E-100 oprócz dwóch pokazanych w instrukcji ?
Kupiłem ten model, ale nigdzie w necie nie mogę znaleź nic konkretnego na jego temat, tym bardziej malowania.

Z góry dziękuję za podpowiedź lub link :)

Serdecznie pozdrawiam !
ODPOWIEDZ