<< Potrzebna rada od Pilota >>

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kuba
Posty: 131
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 12:55
Lokalizacja: Lancut

<< Potrzebna rada od Pilota >>

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kuba »

Dzień dobry. Pisze bo mam prośbę do całej rzeszy modelarzy, a mianowicie, czy jest może na forum jakiś pilot. Potrzebuje porozmawiać z taką osobą na temat studiów. Ewentualnie może ktoś zna jakieś forum lotnicze itp. to niech podeśle linka. Z góry dzięki i Pozdrawiam Jakub G.
....::::RASTAFARAJ::::....
robal

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: robal »

http://www.aztec.pl/forum/

Generalnie to forum jest dla fanow i entuzjastow wirtualnego latania (FS2004), ale powinienes takze znalezc kilka osob, ktore orientuja sie w temacie. Szczegolnie polecam dzial "Prawdziwe lotnictwo"....
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Witam.

Moj brat cioteczny jest pilotem siedzi teraz na szkoleniu na transportowcach w krakowie a studiowal tutaj : http://www.wsosp.deblin.pl/.

Pozdrawiam
StRuNa
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3226
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 100

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Pilotem co prawda nie jestem ale studiowałem na Politechnice Rzeszowskiej na Wydziale Lotniczym. Oprócz kierunków konstruktorskich jest tam także specjalność pilotażowa. Po ukończeniu studiów uzyskiwało sie licencję zawodową. Nie wiem jak to teraz wyglada ale daaawno temu trzeba było mieć już co nieco nalatane aby się tam dostać. Bardzo przydatna była podobno rekomendacja ZSMP. :twisted:
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
kuba
Posty: 131
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 12:55
Lokalizacja: Lancut

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kuba »

Dziękuje wszystkim za szybką odpowiedz. Pozdrawiam :)
....::::RASTAFARAJ::::....
Awatar użytkownika
hide
Posty: 256
Rejestracja: ndz lis 27 2005, 15:53
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hide »

Tempest pisze:Pilotem co prawda nie jestem ale studiowałem na Politechnice Rzeszowskiej na Wydziale Lotniczym. Oprócz kierunków konstruktorskich jest tam także specjalność pilotażowa. Po ukończeniu studiów uzyskiwało sie licencję zawodową. Nie wiem jak to teraz wyglada ale daaawno temu trzeba było mieć już co nieco nalatane aby się tam dostać. Bardzo przydatna była podobno rekomendacja ZSMP. :twisted:
z tego co się orientuję to by dostać się do dęblina również należy mieć określoną ilość godzin wylatanych (bodajrze na szybowcach) no i kilkanaście skoków ze spadochronem. a słyszałem również ze ciężko dostać się z etapu studiów. dęblin prowadzi edukację chyba już od gimnazjum. Liceum lotnicze mają na 100%
Mama Just killed the man...
put the gun against his head...
push the triggle....
now he's dead...
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Hide jezeli chodziles do tamtejszego liceum to na studia potem dostajesz sie w pierwszej kolejnosci bez zadnych problemow. Dodatkowa zaleta jest to ze szkola zalicza ci odrazu sluzbe wojskowa. Z tego co pamietam moj brat w liceum mial tylko troche skokow spadochronowych. Natomiast na stuidiach odbywaja sie loty na Orlikach w Radomiu (studenciaki lataja mi nad glowa) i Iskrach w Deblinie.

Pozdrawiam
StRuNa
Awatar użytkownika
Scooby
Posty: 112
Rejestracja: pn mar 03 2003, 14:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Scooby »

I oczywiscie musisz miec zrowie kosmonauty. Prawidłową przegrodę nosową itp. Chłopaki ode mnie z aeroklubu narzekali że ciężko jest się dostać ze względu na duże wymagania zdrowotne.
Pozdrowienia
Scooby
Awatar użytkownika
Scooby
Posty: 112
Rejestracja: pn mar 03 2003, 14:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Scooby »

Mówię oczywiście o Dęblinie.
Pozdrowienia
Scooby
Awatar użytkownika
hide
Posty: 256
Rejestracja: ndz lis 27 2005, 15:53
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hide »

bo to szkoła z tradycjami ;-) nie jesteś odpowiednio dobry na starcie to dziękujemy. Chciałem składać papiery do Dęblina ale zrezygnowałem bo nie miałbym szans dostać się do tej szkoły a szkoda bo bycie pilotem myśliwca to wspaniały zawód :)

pozdrawiam
Mama Just killed the man...
put the gun against his head...
push the triggle....
now he's dead...
ODPOWIEDZ