Spadochroniarze IDF - moje pierwsze figurki [w budowie]

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Ty mnie tu nie stresuj Yuniorze, jeśli chcesz żebym kiedykolwiek skończył te figurki (i wziął się wreszcie za jakichś hamerykanów). :D

Skoro już i tak nie wszystko w moich figurkach jest we właściwym kolorze, to radiostacja o nieodpowiedniej barwie nie zrobi im już większej różnicy. :lol:
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Przy okazji fotografowania Bradleya pstryknąłem też figurki, a właściwie to podstawkę, którą zamierzam im zrobić. Scenka ma przedstawiać żołnierzy na patrolu. W tej płycie kartonowo-gipsowej wydrapię kamienny mur a na podłoże nasypię piasku i ewentualnie dodam jakieś mamyki i krzak no i może kilka kęp trawy pod murem. (Mam tylko nadzieję, że będę to potrafił zrobić. :) ) A po drugiej stronie muru ma stać zardzewiała beczka a obok niej kupa gruzu. Zdała by się jeszcze jakaś stara opona, ale niestety nie mam żadnych zbędnych.
Wracając zaś do figurek, to jak można zauważyć zacząłem dorabiać im paski do plecaków i broni. Robię je z taśmy maskującej Tamiyi pomalowanej na odpowiednie kolory.
Oto parę zdjęć:
Obrazek
Obrazek
Obrazek]

Oczywiście jak macie jakieś sugestie, to chętnie ich wysłucham. :D
Ostatnio zmieniony śr lut 07 2007, 13:09 przez Tomek_K, łącznie zmieniany 1 raz.
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
izi
Posty: 107
Rejestracja: czw mar 02 2006, 16:56
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: izi »

Plis, fuknij je matowym lakierem :)
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Dobrze Izi. Zrobię to, jak tylko uda mi się kupić jakiś porządny mat, bo ten co mam to właśnie takie błyszczące efekty daje. :lol:
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
izi
Posty: 107
Rejestracja: czw mar 02 2006, 16:56
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: izi »

Jak zrobiłeś pas do broni dla tego miłego pana na pierwszym planie? Wygląda świetnie!
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

przepraszam ze wtrace.... moze zbyt dawno mnie tu nie bylo i wzrok odwykl... ale... czemu te figurki maja jakis taki lekki polysk? kwestia fotki czy naprawde sie swieca?


ps. prosze mi polskich znaczkow na czerwono nie dorabiac... moja klawiaturka takich nie umie, a uczyc jej nie zamierzam. o!


edit: umknela mi ostatnia strona relacji na ktorej zagadka sie wyjasnia. wobec czego pytanie juz troche po czasie ;)

pozdrawiam :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

izi pisze:Jak zrobiłeś pas do broni dla tego miłego pana na pierwszym planie?
Taśmę maskującą Tamiyi pociąłem tak "na oko" na paski. A potem z najcieńszego miedzianego drucika, jaki w domu znalazłem, przy pomocy pincety zrobiłem klamry. I poprzyklejałem wszystko do siebie cyjanoakrylem.
Następny pasek w produkcji wygląda tak:
Obrazek

A jak tam prace nad Twoim M-48 się posuwają Izi?

O, miło Cię widzieć Galwani. :D Powiedz, kiedy wracasz?
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
izi
Posty: 107
Rejestracja: czw mar 02 2006, 16:56
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: izi »

Aaa, to w ten sposób.Dzieki za opis :)

Co do M-48, to stoi on sobie w szafce i czeka na wenę twórczą ;)
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

w sumie nie bedzie psot na temat ale zostalem zapytany to odpowiedziec wypada ;)

wracam prawdopodobnie w przyszlym roku.. kolo marca... mam nadzieje :) a teraz buduj dalej bo jako ze sie do sieci podlaczylem wreszcie to chetnie popatrze skoro sam posklejac nie moge ;) [bo nie mam czym, nie mam gdzie, nie mam jak i czasu tez brakuje ;) ]

pozdrawiam :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Hmmm diorama na czasie LIban 2006 hehe. Tomku operatora mg postawil bym na skraju murku, coby oslanial przejscie na druga strone dziury :cool:
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
ODPOWIEDZ