Rozmyślania nad sprzedażą modeli

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

:idea: :roll: :mrgreen: :haha: :rasta:
Awatar użytkownika
cygielski
Posty: 212
Rejestracja: czw sty 29 2004, 16:39
Lokalizacja: Czikago

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cygielski »

Znam trochę ludzi, co powyjeżdżali z Polski ostatnio i jeszcze wcześniej. Kilku po jakimś czasie wróciło, bo rodzina, znajomi, stare kąty, itp. - jednym słowem nostalgia. Większość za skarby nie dałoby się tu z powrotem zaciągnąć, no chyba że na wakacje. To coś chyba jednak mówi?
(Z drugiej strony znam tu trochę ludzi, którzy co prawda ostro orzą, ale zarabiają taką forsę, jak mało kto na zachodzie. I to całkiem legalnie i moralnie.)
Pozdrawiam,
Szymon
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

cygielski pisze:Z drugiej strony znam tu trochę ludzi, którzy co prawda ostro orzą, ale zarabiają taką forsę, jak mało kto na zachodzie. I to całkiem legalnie i moralnie.
Oj Szymon, Szymon przecież "wszyscy" wiedzą, że ci co mają duuuże pieniądze to:
  1. kradną
  2. kradli
  3. brali łapówki
  4. biorą łapówki
  5. maja zaje ... plecy
Obrazek
Awatar użytkownika
Sebastian B.
Posty: 288
Rejestracja: czw gru 23 2004, 13:35
Lokalizacja: Tichau

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebastian B. »

Albo orali a teraz są posłami :haha:
Teoretyk ostatnio...
Vlad

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vlad »

Witam.
Małe rozgoryczenie mnie dopadło ,gdyż jak czytam odpowiedzi to sam nie wiem już czy jechać ?Z drugiej strony za 980 zł. muszę opłacić mieszkanie ,media,coś zjeść i kupić jakieś ciuchy.Każdy chyba ma jakieś obawy przed wyjazdem w nieznane zdala od domu ,lecz trzeba podjąć decyzje ,czy żyć z obawą czy starczy do wyplaty ,czy wyjechać i sie na nowo użądzić .Wybrałem to drugie ,i wcale tego nie żałuje widząc co nasi posłowie wyrabiają i nad czym sie zastanawiają .Pozostało mi jakieś 30 lat pracy więc zdążę jeszcze zarobić na starość ,a wtedy jak klimat sie ociepli to wrócę :D
Awatar użytkownika
Marek P.
Posty: 285
Rejestracja: ndz cze 01 2003, 11:59
Lokalizacja: Olecko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek P. »

Vlad: jeśli masz okazję - jedź! Strach i niepewność zawsze były motorem przyszłości. Ale na Najwyższego... (ha ha ha ha ha :-))) - tak dla rozluźnienia i rozładowania atmosfery) nie kieruj się tym... że Ci się nie podoba to co wyprawia Sejm. Daj sobie spokój z taką argumentacją, bo popadniesz w paranoję, depresję czy jeszcze gorsze cholerstwo. Zrób to dla Siebie i Rodziny. Jak posiedzisz dłużej "gdzie indziej" to też zobaczysz, że mają tam rząd, jakiś parlament, jacyś posłowie, jakieś prawo itd. To nie prawda, że gdzie indziej jest różowo i wspaniale.
Szanuję ludzi mających odwagę podjąć taki czy inny krok w ich życiu. Ja taki krok podjąłem kilkanaście lat temu decydując się robić to co robioę do dziś. Znosiłem upokorzenia, drwiny, szturchańce i kopniaki (dziś jak ktoś coś takiego mnie spotyka to robię wokół tego dużo szumu i wcale nie boję się adwersaża nazwać idiotą czy bęcwałem, bo w porównaniu z tym co już przeszedłem w życiu to tylko ugryzienie pcheł). Chwytaj chwilę! Masz okazję to ją łap i się tego trzymaj! Nie twórz ideologi, że tworzysz i robisz coś przez innych! To TY podejmujesz decyzję, bo to Twoje życie! Innych olej. Tylko TY decydujesz za siebie i tyle. Nie wyjeżdżaj przez posłów! Wyjedź bo tak chcesz.
Rób to co uważasz za słuszne i ważne dla siebie. A potem napisz jak Ci tam jest.
Obrazek
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Vlad...
Powiedz... A czy w tym miejscu, w którym jesteś, są mentorzy, samozwańczy przywódcy, moralne autorytety...?... Itp. itd....

Jeśli ich nie ma to nie zdradzaj gdzie jesteś, bo za chwilę będą chcieli to miejsce uszczęśliwić swymi poglądami, jedynie słusznymi i nie do podważenia... Zachowaj tę kolebkę w tajemnicy...

Na samym początku napisałeś...: Nie było moim zamiarem brać więcej niż wydałem ,chociaż wtedy to były duże kwoty ,teraz takimi nie są .
Pozdrowienia od wyjeżdżającego na stałe z tego wrednego kraju .:...

Widzisz...Modelarstwo dawno przestało być materiałem zaliczanym do rozpowszechniania do szkół, jako rozwijające hobby...Modelarstwo pod każdą postacią jest teraz źródłem utrzymania dla wielu ludzi, i właśnie, dlatego tak nie wielu zrozumiało, dlaczego ty nie chciałeś wystawić swych nie wykonanych modeli kartonowych na allegro...
Proza życia...
:idea: :roll: :-?
ODPOWIEDZ