Sprężone powietrze

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

nam67

Sprężone powietrze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nam67 »

Mam jedno pytanie. Czy może mi ktoś powiedzieć czym róźni się powietrze w sprayu przeznaczone do areografów od takiego zwykłego, które można kupić w sklepie komputerowym :-? ?
Ali G

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ali G »

Mie sie wydaje ze to sprezone do areografow jest do malowania modeli a to ze sklepu komputerowego to jest do komputerow.
zych
Posty: 18
Rejestracja: sob maja 06 2006, 16:15
Lokalizacja: Tarnów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zych »

No co Ty nie powiesz
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

o ludu :haha: ale teraz wygłosiłeś mądrośc..
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Ali G pisze:Mie sie wydaje ze to sprezone do areografow jest do malowania modeli a to ze sklepu komputerowego to jest do komputerow.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: dawno tak się nie uśmiałem - myśl miesiąca normalnie.

nie wiem czy te dwa specyfiki nie różnią się ciśnieniem sprężonego powietrza, ale na pewno różnią się głowicą; na pojemnik ze sprężonym powietrzem do areografu nakręcasz specjalną nakrętke z iglicą przebijającą jednocześnie pojemnik i będącą końcówką do podłączenia węża do areografu - zastanów się jak byś umocował wężyk na pojemniku z powietrzem do przedmuchiwania kompa, który jest zwykłym sprayem.
HakenBush

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: HakenBush »

Pierwszy post Ali G, i już ośmieszone. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ali G- pierwsze pomyśl co napiszesz, ja na forum zaczynam coś pisać, i już to kasuję, bo niektórzy mogą mnie ośmieszyć.

P.S. Tomaszu D, pewnie znów napiszesz do mnie PW, albo i nie, kiedy pokarzę swoje wypociny to już niedługo pierwsza moja relacja będzie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
valpurgius
Posty: 90
Rejestracja: pn lut 21 2005, 16:08
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: valpurgius »

Z moich obserwacji wynika, że sprężone powietrze do komputera, to powietrze. A to do aerografu, przynajmniej Wamodu, to jest jakaś mieszanina gazów, albo sam butan (pachnie dziwnie i jest palne). o ile komputerowe możesz użyć do aerografu (jeśli głowica pasuje), to nie radzę odwrotnie, szczególnie na pracujące wnętrzności kompa tego rozpylać :)
Obrazek
nam67

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nam67 »

Tomasz D. pisze: nie wiem czy te dwa specyfiki nie różnią się ciśnieniem sprężonego powietrza, ale na pewno różnią się głowicą; na pojemnik ze sprężonym powietrzem do areografu nakręcasz specjalną nakrętke z iglicą przebijającą jednocześnie pojemnik i będącą końcówką do podłączenia węża do areografu.
No właśnie, o to mi chodziło :D Ale mam jeszcze jedną wątpliwość. Czy nakrętki na wężach od areografu wszystkie są takie same? Chodzi mi o to czy wąż na pewno będzie pasować do butli
Pawli
Posty: 126
Rejestracja: wt maja 02 2006, 21:56
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawli »

Ali G - mam nadzieję, że masz swoją stronke ze Złotymi Myślami.
Prosimy o link. A od czego się różni wiatrak na polu do wiatraka do komputera :lol:

Pozdro
Pierwszy Model - Messerschmitt Bf 109 G-10
Catalina – Relacja

Kto czyta ten błądzi, kto skacze ten rządzi - Le Parkour
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

nam64 - czy ty aby nie kupiłeś aerografu, a olałeś sprawę kompresora ???????
W innym temacie pytałeś się o aerograf przeznaczony do współpracy raczej z kompresorem, a nie sprężonym powietrzem - do tego jak napisał Tomasz potrzebujesz specjalną końcówkę którą nakręca się na zbiornik. Takie aerografy oferuje miedzy innymi Revel w cenie 40 - 50 zł. Jeśli kupiłeś coś co kosztuje 300 zł to chyba czeka cię podobny wydatek na kompresor lub wyprawa na złom po agregat.
Pozdrawiam :haha:
P.S. Hakenbush widziz poprostu czasem jest tak, że człowiekowi chce się śmiać :haha: - jak mi teraz (a spodziewałem się tego)
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
ODPOWIEDZ