*[Relacja/Budynek] Wiktoriański domek

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

*[Relacja/Budynek] Wiktoriański domek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Witam
Gdy rano przeglądałem forum nikomu się nawet nie śniło że zostanie popełniony dzisiaj przeze mnie jakiś prosty modelik.
Tak wie przeglądam po kolei wszystkie temat, ale znajduje w nich tylko kłótnie i wzajemne zjadliwe komentarze. Już mam zamiar zamknąć stronę, ale widzę jakiś nowy wpis w dziale „linki” otwieram... i znowu tylko jakaś uwaga do osoby która dala linka do badziewnch skanów MM, kursor myszki od razu kieruje na ikonke X, jednak coś mnie skusiło do przeglądnięcia kilka poprzednich linkow. Sprawdzam jeden, drugi, trzeci aż tu trafiam na stronkę
http://www.d1.dion.ne.jp/~hamanaga/Thum ... umb55.html

W tym momencie postanowiłem wydrukować i skleić jakiś prosty modelik, po zapoznaniu się z zawartością tego linku wybrałem ten domek:
http://paperforge.homestead.com/files/upland.PDF

Dorwałem pierwsza lepszą kartkę z bloku technicznego i ciach ją do drukarki, po kilku chwilach dostaje jedna stronę z elementami modelu, aby zabezpieczyć druk pryskam kartkę lakierem do włosów (ta metoda ma dwa plusy druk się nie rozmywa i w dodatku klejony model ładnie pachnie :haha: )


Model wycinałem wyłącznie skalpelem, do sklejania stosowałem klej UHU i supergluta, a do retuszu posłużyły pastele olejne. Gdy wszystko było przygotowane zabrałem się do pracy...
Obrazek

Dochodziła godzina 10, biorę się za wycinanie i retuszowanie części w ciągu następnej godzinki tą czynność mam już za sobą
Obrazek

Pierwsza powstała główna cześć budynku niestety nie przewidziano tutaj żadnego szkieletu, ja postanowiłem rozciąć cześć imitująca strop na dwa elementy, dociąć jeden w odpowiedni sposób i na nim okleić mur, od góry zamknąłem bryle drugą częścią stropu
Obrazek


Następnie powstała górna cześć budynku oraz dwa pierwsze elementy dachu
Obrazek
Obrazek

Poddasze i główny dach
Obrazek

Balustrada, komin oraz schody do głównych drzwi.
Obrazek

Po kilku godzinach można było ustawić gotowy domek na skromnej podstawce

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Muszę przyznać że te darmowe modele wcale nie są opracowane na takim niskim poziomie. Nadają się idealnie na pierwsze modele dla osób które chciały by się pobawić w modelarstwo, kleją się szybko i łatwo, a ukończone potrafią cieszyć oko.
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 311
Rejestracja: wt lip 12 2005, 15:32
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Toff »

:spoko:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

Cześć Bartosz

Fajny domek Ci się udał.
Dzięki za wyciągnięcie tego linku. Pobrałem katedrę Notre-Dame. 4 strony instrukcji, 8 stron z częściami... Fajna sprawa.
Takie proste modeliki nadają się idealnie na drobne upominki, po sklejeniu oczywiście.

Pozdrawiam!
Piotr
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Kurka Rutek że też ja na to nie wpadłem wcześniej :) Zawsze troche stroniłem od takich modelików ale Bartosz przekonałeś mnie swoim dziełem :)
Pozdrawiam!
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Cześć Bartosz. Czuję się zbudowany Twoim dzisiejszym wątkiem. Cieszę się, że chociaż Ty jeden nie traciłeś dziś czasu.
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Dzięki za pozytywny odzew. Zachęcam do spróbowania swoich sił z tymi modelikami.
Awatar użytkownika
vireless
Posty: 11
Rejestracja: pt sie 19 2005, 18:59
Lokalizacja: łaskarzew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vireless »

ja koledze skleiłem wieże i budynki do warhamer'a. naweet wymiary pasowały nie było potrzeby skalowania.
Mig 29 MM 3/2006...
ODPOWIEDZ