Coś zaginionego "HALNY"

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

witam na szybciutko jedno zdjęcie jak zaczyna wyglądać i co przypomina to coś hahaha, najgorsza rzecz zrobiona czyli przyklejona nadbudówka do pokładu i została dopasowana... a to trochę kosztowało pracy...
Obrazek
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

I tak upływa powoli czas.... prace powolutku brną do przpodu, tym razem reflektor :) jak powstawał przedstawi to kilka fotek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Alan
Posty: 121
Rejestracja: śr lis 26 2003, 23:31
Lokalizacja: Poznań - WLKP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alan »

Ładniusi, bardzo mi sie podoba wykonanie. W podstawówce go robiłem i pamiętam, że było z nim troche kłopotów (niedopasowania elementów). Będę śledził wątek.
Pozdrawiam - AlaN
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

zgadza się, model ma trochę konstrukcyjnych niedociągnięć, żeby nie ująć tego dość dobitniej ;) pomijam fakt hihi żę i tak nie wykonuję go z orginalnego zestawu.... a to już mój drugi hihi w podstawówce też już go kleiłem, niestety nie dokończyłem, ale tym razem hihi się uparłem, pomimo nieustającej walki z tym co napisaliśmy razem powyżej :)
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

AAAUUUU modelarstwo to bolesne hobby i wymaga wiele poświęceń, a jak fajnie wygląda palec przebity igłą hahahahaha najpierw jeden potem drugi hihi oj będzie bolało :)
Awatar użytkownika
Alan
Posty: 121
Rejestracja: śr lis 26 2003, 23:31
Lokalizacja: Poznań - WLKP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alan »

O ile dobrze pamiętam, to stopnie do sterówki między burtą a sterówka był źle nadrukowane na pokłądzie i nadbudóce. Ty widzę, że tego problemu nie masz - całość zamalowana ;) . Na dziobie (nie wiem czy na rufie także) jest taka - nie wiem jak to sie nazywa - siatka zwinięta w wałęk i obłożony dziób. Z czego to wykonasz? Tam zalecali chyba gazę, no, ale teraz czasy inne :)
Pozdrawiam - AlaN
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

To bardzo dobre pytanie, niestety jeszcze sie nad tym nie zastanawiałem, jakiekolwiek sugestie mile widziane ;)
Awatar użytkownika
irimi
Posty: 291
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 22:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irimi »

B_Milek, model jest wspaniały.
Mam jednak małe zapytanie. Nie wiem czy jest to jakiś błąd czy niedopatrzenie, ale na swiatłach pozycyjnych (zielone swiatło) jest z przodu jakis "kawałek blachy", który całkowicie zasłaniałby światło od przodu. Jest też taki element na fotkach oryginału, ale znacznie mniejszy. Byćmoże to tylko moje wrażenie, ale warto to chyba sprawdzić.
Pozdrawiam!
Cierpliwość łyżką dół wykopie.

"It's not a race, it's a journey..." RUSH, Out of the cradle
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

też tak uważam, ale co ciekawe element ten jest taki jak w "wycinance" i bądź tu mądry i pisz wiersze, w planach modelarski nie widać zbyt dobrze tego elementu, na zdjęciach też, a na fotkach statków bliźniaczych ten kawałek "blachy" jest mniejszy, tylko czy na HALNYM też tak było ......... hmm
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

dni upłyają .... czas ... bla bla.. co można robić w tak upalne dni ?? odpowiedź jest prosta. oto moje mizerne wyniki z walki z masztem
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
ODPOWIEDZ