Kraz 255 B w sprzedaży.

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

Awatar użytkownika
RENOVA MODEL
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 16 2005, 19:11
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: RENOVA MODEL »

Witam!

Jeśli chcieliby Państwo aby model Kraza dotarł do Waszego miasta,
będę wdzięczny za adresy (telefony) sklepów modelarskich.

Adresy proszę przesyłać na e-mail: mail@renova-model.com.pl

Dziękuje i pozdrawiam
-Wydawca Modeli Kartonowych-
Obrazek
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Hm... Dziękuję Poste... Nie powiem żebym nie był zaskoczony...:-)

Model KRAZ-255 otrzymałem dzisiaj rano.....
Jako że emocjonalnie jestem nieco związany z jego powstaniem...pozwolę sobie na nieco powściągliwych opinii na jego temat...

Samo wydanie robi niezwykle korzystne wrażenie estetyczne, tym bardziej że jest to przecież pierwszy numer firmy RENOWA...hm...
Nie ukrywam, że pomimo przerwania prezentacji tego modelu na niebieskim forum, śledziłem w miarę możliwości rozwój budowy KRAZ-a na Konradusie... Cóż z zadowoleniem stwierdzam, że KRAZ jest zdecydowanie lepiej opracowany niż możemy zobaczyć na kilkunastu zdjęciach z etapów jego budowy...
Myślę, że Poste pominął etap nauki na własnych błędach, pomijając błędy innych wydawnictw stworzył (jak na pierwszy wydany model....) egzemplarz prawie doskonały....

Ciekawa technicznie okładka, część biograficzna, rozbudowany opis budowy z wieloma wskazówkami...hm... rzekłbym dla modelarzy początkujących...(Ukłon w ich stronę...), duża ilość aksonometrycznych rysunków poglądowych, części w zapasie, i nawet rysunki tłumaczące sposób formownia niektórych części....

Sam model jest ...hm... I tu znowu jestem zaskoczony, opracowany z dużą starannością o kreskę i kształt poszczególnych części...(Są nawet zalecenia, co do używania typu kleju,... Z tym był bym ostrożny, bo to indywidualna sprawa modelarza i jego umiejętności....)
Opracowanie Marcina charakteryzuje niezwykle duża, wręcz ogromna ilość części do sklejenia, co typuje model raczej do bardziej doświadczonych hobbystów... chociaż myślę, że początkujący pasjonata ma szansę zawalczyć o jakość wykonania walcząc z czasem.... (model wymaga klejenia 4 x wolniej...hm....)

No największym zdziwieniem było przekonanie się że RENOWA zastosowała niezwykle korzystny stosunek CENY do objętości i jakości wydania.... 39zł. To nie wiele za prawie książkę o modelu, no oczywiście nie mało dla dzieciaków, ale do przyjęcia przy drożyźnie innych firm wydawniczych....

Podsumowanie...
Hm... drżyjcie tandeciarze wciskający nam kiepskiej jakości opracowania... w plecy bije was RENOWA.... hihihihi Zakup wart nie kupienia innej kichy... Kupcie KRAZ-255 będziecie niezwykle zaskoczeni....

PS. UWAGA moja wypowiedź nie jest w żaden sposób sponsorowana przez kogokolwiek, i została napisana pod wpływem impulsu spowodowanego wrażeniem opracowania....:-)


:) :idea: :idea: :idea: :idea:
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Kolor grafitowy został użyty po to żeby było widać na jego tle czarne linie zagieć i cieć. Wg. mnie jest to o niebo lesze rozwiązanier niż np. białe linie na czarnym tle albo kreseczki poza obrysem części.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Co do druku - to nawet widoczny jest przebieg na zegarach :) - oczywiście pod lupą :D
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
Roobert
Posty: 209
Rejestracja: wt lut 17 2004, 16:23
Lokalizacja: Resko
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roobert »

Już padło to pytanie ale nie doszukałem się odpowiedzi. Czy ten numer farby co podał Wisa dobry jest do retuszu? I jeszcze jedno: Wie ktoś czy np. Draf Model wypuści laserowo wycięte kostki bieżnika, bo z laserami u mnie cienko ;-)
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Roobert pisze: Wie ktoś czy np. Draf Model wypuści laserowo wycięte kostki bieżnika, bo z laserami u mnie cienko ;-)
Pytałem Pana Rafała z DraftModelu czy będą dostępne kostki, odpowiedział, że będą na specjalne zamówienie ale ceny jeszcze nie zna (pytałem 16 sierpnia - mogło się coś zmienić) ;-)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
RENOVA MODEL
Posty: 8
Rejestracja: czw cze 16 2005, 19:11
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: RENOVA MODEL »

Na stronie został zamieszczony opis budowy modelu w j. angielskim.

Pozdrawiam
-Wydawca Modeli Kartonowych-
Obrazek
lancer
Posty: 42
Rejestracja: wt mar 14 2006, 19:14

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lancer »

ma ktoś jakiś kontakt do draf modelu ???
Awatar użytkownika
wisa
Posty: 129
Rejestracja: czw kwie 15 2004, 16:49
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wisa »

GCBA w montażowni :)
ODPOWIEDZ