*[Galeria/Samolot] Mig 3 - "ModelArt"

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Piotr D.
Posty: 133
Rejestracja: ndz lis 30 2003, 18:08
Lokalizacja: szczecin
x 1

*[Galeria/Samolot] Mig 3 - "ModelArt"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr D. »

W ciągu ostatniego miesiąca udało mi się popełnić ten oto model. Został on zaprojektowany przez Emila Zakowa i wydany przez wydawnictwo Answer. Model kleił się przyjemnie, mam jednak pewne zastrzeżenie. Wszystkie okrągłości i łuki są bardzo "kanciaste". Wygląda to zdecydowanie nieciekawie. Nieciekawy jest też karton na którym model został wydany. Przypomina zwykły blok techniczny i jest bardzo łamliwy. Mimo to model wart jest sklejenia, chociażby ze względu na ciekawy kamuflaż i oryginalną sylwetkę. Zapraszam do oglądania zdjęć.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
Hasio Maszkietnik
Posty: 113
Rejestracja: czw cze 02 2005, 17:34
Lokalizacja: BOJSZOWY

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hasio Maszkietnik »

Świetna robota :spoko:
..a przy tym czyściutka - czy lakierowałeś arkusze przed klejeniem? To mogłoby pomóc zachować "naturalną biel" w trakcie klejenia :)
Się skleja (z moja pomocą): Dassault Super Etendard
May the glue be with you.
Piotr D.
Posty: 133
Rejestracja: ndz lis 30 2003, 18:08
Lokalizacja: szczecin
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr D. »

Modelu nie lakierowałem przed klejeniem, co było błędem. Na pewno poprawiłoby to "charakterystyki" dość kiepskiego kartonu. Pierwszą warstwę lakieru nakładałem sukcesywnie po doklejeniu każdego większego elementu właśnie w celu uniknięcia zabrudzenia go paluchami.
Ogólnie stosowałem metodę 2 x błysk + 1 x matt.
pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Ładny. Przyczepię się jednak do tego, że wiatrochron chyba jest troszkę krzywo przyklejony i chyba ma inny profil niż ta zasuwana część - owiewka czy jak to się zwie. Okopcenia spróbuj natomiast robić suchymi pastelami - akwarele się do tego zdecydowanie nie nadają, gdyż raczej nie da się z ich pomocą uzyskać płynnych przejść kolorów.
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Hej Hartman :)
Bardzo fajny model, podoba mi się. miałem nie tak dawno ochotę go skleić. Podziwiam tępo Twojego klejenia :)
pozdrawiam :pice:
ODPOWIEDZ