[Dyskusja] Rhinoceros*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

cieciwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cieciwa »

Mam jeszcze pytanie ...

Czy te tutoriale z podanych linków Wam sie otwierają ? Bo mnie Adobe Reader krzyczy, że pliki są uszkodzone, i nie da się ich naprawić.
jungu
Posty: 119
Rejestracja: wt sie 23 2005, 11:16
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jungu »

u mnie tam chodzą, nie wiem z czym to może iść może spróbuj zainstalować czy zaktualizować na nowszą wersją Adobe reader-a...
praca w stoczni wstrzymana do wiosny (brak czasu)
HMS Cleopatra - rozpoczynam budowę poszycia...
cieciwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cieciwa »

Problem - pewnie czegoś nie zrozumiałem ..

Mam TU płaszczyznę i polipowierzchnie.
W efekcie "przecięcia" tych dwu "tworów" chciałem dostać zamknięta krzywą - to żółte, tyle, że ona nie jest zamknięta, widać wyraźnie, że "od góry" jest otwarta.
Co robię źle ?
Awatar użytkownika
messer
Posty: 712
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Spróbuj wykorzystać większą płaszczyznę, tzn. taką, której górna krawędź będzie znajdowała się wyżej niż polipowierzchnia.
A tę krzywą, którą obecnie otrzymałeś z przecięcia się płaszczyzny i polipowierzchni możesz też połączyć odcinkiem prostej a następnie zamknąć całą krzywą za pomocą funkcji "połącz".
cieciwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cieciwa »

Mam.
Ale dlaczego tak ciężko sie pracuje w Rhino ? :( [albo dlaczego ja mam takie problemy :D]
Sądzę, że już jako-tako zrozumiałem jak sie używa warstw, ale i tak budowanie czegoś jest dla mnie trudne :( Gdyby nie fakt, że większość płaszczyzn jest pochyła, to pewnie szybciej by mi było zrobić to za pomocą kartki i ołówka ...
cieciwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cieciwa »

Czy w Rhino mogę jakoś zdefiniować grubość "płaszczyzn" ? czy też muszę sam o wszystkich grubościach pamiętać ?
[nie wykluczam, ze jestem ślepy, ale nie znalazłem ...
Awatar użytkownika
myh
Posty: 83
Rejestracja: ndz gru 05 2004, 20:20
Lokalizacja: Szczecin Dąbie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: myh »

Cieciwa dobre pytanie, tez nad tym sei zastanawiam, czy da sie to jakos z automatu pojechac czy trzeba non stop pamietac o grubosci...
Na warsztacie:
* T2-71 z Modelik'a - 64% (powolna kontynuacja)
* Caterpillar P-5000 - 100%
marek b
Posty: 50
Rejestracja: czw lis 25 2004, 19:36

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marek b »

Witam
No niestety taka jest gorzka prawda . Ale przy kartonie to te 0.2 mm nie powinno stanowi chyba aż tak wielkiego problemu. Nawet w opracowaniach komercyjnych są nieraz większe niedociągnięcia. Jedynym problemem to wręgi bo różnica wynosi już około 0.4 mm (w zależności od używanego kartonu). I w tym wypadku należy pamiętać o użyciu funkcji „skaluj 2-D”
Pozdrawiam
Marek b
Awatar użytkownika
myh
Posty: 83
Rejestracja: ndz gru 05 2004, 20:20
Lokalizacja: Szczecin Dąbie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: myh »

Marku czyli jedyna metoda by nie miec potem problemow ze sklejaniem to zabawa reczna ? nie da sie z automatu ? :/
Na warsztacie:
* T2-71 z Modelik'a - 64% (powolna kontynuacja)
* Caterpillar P-5000 - 100%
marek b
Posty: 50
Rejestracja: czw lis 25 2004, 19:36

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marek b »

Witam
Niestety ja nie znam innej metody .Lecz przy dojściu do wprawy nie stanowi większego problemu. Ale ten problem występuje chyba we wszystkich programach. Jakby ktoś stworzył dodatek (skrypt, plugin) do tego programu, umożliwiający zdefiniowanie grubości kartonu to mógłby zarobić sporo kasy
:D :D :D Może ktoś się pokusi , na razie pozostaje nam „siatka” albo pamiętanie na każdym kroku o tym że karton ma grubość. :D
pozdrawiam
marek b
ODPOWIEDZ