A może by tak Mark V w 1:15 ????

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

A może by tak Mark V w 1:15 ????

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Witam znowu :D
Zastanawiam się nad budową następnej skorupki z I WW ... mam małe co nieco do Marka V , ale .... W tej skali to strasznie wielkie caco by wyszło , 53 cm z hakiem długości , ale to jeszcze małe kuku ... jak widzę te tysiące nitów :shock: ( przepraszam szanowny Edmundzie ;-) ) to mi się robi słabo jakby .... ... Brakuje mi przekroju kadłuba , plany jakieś tam mam i dość sporo fotek ... Czy ma ktoś przypadkiem taki przekrój w jakiejś skali ( 1:35 , czy cuś w tym rodzaju ) ;-) . Również schematy malowań mnie interesują , sowieckich kilka mam - front zachodni raczej wchodzi w rachubę ....Miałem rąbać TKS a , ale Mark jakoś bardziej mnie kręci .... Jak zacznę to oczywiście czy chcecie czy nie puszczę tutaj foty z budowy :razz:
Pomóżcie rodacy z tym przekrojem .......W necie buszuję i nic nie mogę trafić .....kurna :(
Pozdrawiam -Andrzej
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Cześć Andrzej. Nie musisz przepraszać. Już się przyzwyczaiłem, że średnio raz na tydzień ktoś nitami po forum rzuca. Szczególnie "pancerniacy". Co oni w tym widzą? :lol: Całe szczęście, że oblekłem się w pancerz. Dzięki temu odbijam nity niczym piłeczki pingpongowe.

Cieszę się, że zobaczymy Twoje nowe dziełko.

Uśmiech markowany, ale na piątkę.....
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

No to zaczynamy karuzelę :) Edmundzie ładne mi to dziełko kurcze - bydle wielkie jak nie wiem co będzie (805 cm : skala 15 = 53,666666666 cm długości ):shock: . Nazbierałem po necie trochę materiałów i jest pomalutku z czym zaczynać ;-) .. Ciekawe ile mi czasu toto zajmie . Oto pierwsza fota - zaczynam rozrysowywanie tego cuś z boku wystającego - nazywa sie to ponoć barbeta :lol: . Wersja tzw męska z dwoma działami . Ale z nim będzie zabawy - już zacieram rączki z radości :).Dla porównania na planie leży kawałek SU-100 w 1:35 .
Pozdrawiam ..-Andrzej
Obrazek
PS. Na warsztat wrzuciłem dwie fotki jak nakładam fakturkę delikatną na pancerz w skali 1:35 - Su-100 , o ile kogoś interesi ;-)Pędzel - farba nitro z domieszką talku , gipsu lub szpachli ...Odrobina !!!!!!!!! i nie bać się !!!!!
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Metalmic
Posty: 272
Rejestracja: sob mar 26 2005, 12:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Metalmic »

Witaj Andrzeju. Ciesze sie ze znowu bede mogl zobaczyc Cie przy pracy. Nieco szkoda ze nie tks ale na niego pewnie przyjdzie czas. Trzymam kciuki za Ciebie i to to ...malenstwo. Zycze powodzenia i wytrwalosci przy nitach (sam popelnilem go z lekka walorka ale w "normalnej" kartonowej skali i bylo tych nitow).
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

To teraz się zgadza i pasuje szczególnie ... BIGTANK ... :chytry:

Nie muszę chyba pisać jakie wrażenie wywarły na mnie poprzednie relacje . Powtarzałbym tylko słowa innych .

Też Andrzej pozdrawia . Dodatkowo Wujek ... :papa:
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Heloł Chopy :)
Metalku drogi , TKS będzie nie bój nic - alle będzie porównanie z tym wielgasem - zrobie fotkę jeden przy drugim :) Myślę że z Markiem sobie poradzę w trzy mieszki około - jedyna trudnośc jak na razie to to iż muszę wszystko ładnie rozrysować i heja ....Kilka spraw pasuje od Whipka jak sądzę - kaemy i ich osłony chociażby ,nity i śrubki też są gotowe , zdaje się że gąsienice również , na razie jeszcze nie mierzyłem . Kupiłem wielki arkusz tektury i równie wielki arkusz takiego cuś jak podwójny brystol , z naniesionym wzorkiem a la faktura :) tyle że w paskudnym czerwonym kolorku , teraz chyba nie będę sie bawił z folia kurde - nity odpadają i śrubki cholerka ....no i szkoda butaprenu :oops:
Dzięki Wujek za słowa otuchy , oczywiście że bigtank a jakże ;-) I tak dobrze że nie robię takiej przedłużonej wersji kurde balans - dobre 10 cm byłoby toto większe :tuptup:
Pozdro .. Andrzej
PS , kartonówa jest zdaje się skopana deczko, wg moich materiałów Mark IV nie miał tych żaluzji ( chyba nie miał ) Dopiero piątka takie cosik dostała ...Nie jestem pewny - dopiero wkraczam głebiej w świat pierwszowojenny :oops: no i tylna część barbety - ta gdzie drzwi jest lekko skośna wzgledem kadłuba a nie pod kątem prostym jak w Modelikowej wersji ... ;-)
Ostatnio zmieniony ndz lut 19 2006, 0:06 przez bigtank, łącznie zmieniany 1 raz.
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

No, widzę że średnia rośnie. Już dwa razy na tydzień rzucają nitami po forum, kurde balans...

Uśmiech wielikotankowyj w oczekiwaniu na pierwsze efekty....
Awatar użytkownika
Metalmic
Posty: 272
Rejestracja: sob mar 26 2005, 12:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Metalmic »

Witaj Andrzeju. Jestem Ci winien male sprostowanie. Ulepilem oczywiscie modelikowego Mark IV (nie wiem skad wziela mi sie ta piatka). Co do zgodnosci z prawda historyczna to faktycznie najwiekszym bledem opracowania byly zaluzje silnika. Teraz to wiem bo sie rozwijam :D . A tak przy okazji to ciekawe czy wznowienie jest poprawione? Wracajac do tematu to nie bedziesz robil wersji wydluzonej ale moze skusisz sie na takie cosik do przekraczania transzei
Obrazek
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Witanko :) ..
Widzę iż trzeba zacząć przestać uzywać magicznego słowa na to czym się łączyło blachy w dawnych czasach :).Jakiś zamiennik może by tak ... Jeszcze nam się szanowny Moderator wnerwi i będzie dokładnie cenzurował teksty :razz: czy cuś .....
Ujujuj, w Modeliku jest od groma byków , cała barbeta jest do bani jak widzę , z ciekawości będę se sprawdzał to i owo w miare postępów budowy wielgasa ...Co do tego czegoś do przekraczania okopów i transzei .., to łatwiejsza do zrobienia jest faszyna albo taka beleczka na łańcuchach :) .. Nie wiem sam co będzie na wykończeniu dyndało na modelu - za wcześnie na takie cosik .. Na razie myślę czy warto się skusić na otwierane drzwi i inne włazy hmmmm. Te zawiasy są wykańczające - jeszcze gorsze niż to czym się łączyło blachy ;-) kurde :shock:
Pozdrowienia wszystkim - Andrzej
PS . Jak ktuś ma cuś do Marka V to się niech podzieli sknera jakiś jeden z drugim :lol:
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 516
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Cześć Andrzeju!
Na Konrasusie w dziale Pojazdy zamiesciłem postao pancernej archeologii.W którymś z linków zobaczysz foty z wydobycia Mastodonta.Są też fotki z wnętrza pojazdu.

P.S. Meldunek z pola walki: Lina wymieniona ,wygląda lepiej,choć nadal pętla i kausza stare.Stop.
Drugie podejscie to próba wykonania całosci .Stop.Relacja wkrótce.Stop :papa:
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
ODPOWIEDZ