BRDM - 1 - Relacja remontowa

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

A może orientujesz się, gdzie pojawiało się godło pod postacią żółtego kota drapieżnego, chyba pumy?

I co z tymi oznaczeń nad żubrem: liczba (cyfra) czy litera, a może jedno i drugie? Na przykład litera dla wozu dowódcy???

gulus
andrzejp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: andrzejp »

Co do oznaczeń nad "żubrem" to może być liczba jak również litera. Oznaczenie to było oznaczeniem całego pododdziału, pojazd dowódcy zazwyczaj był wyróżniany numerem taktycznym (zazwyczaj końcówka numeru 0 /zero/). W MWP w W-awie na Sadybie jest BRDM-2 z wyrzutnią Strzała 1, z "żubrem" i cyfrą 4. Wydaje mi śię , że jest to malowanie orginalne (w tej chwili pojazd jest odświeżony, lecz jak pamiętam to oznaczenie było tam od początku).
Jeśli chodzi o "pumę" to tylko spekuluję, że może to być oznaczenie któregoś z pododdziałów 20 Dywizji Pancernej.
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Andrzej napisał:
Co do oznaczeń nad "żubrem" to może być liczba jak również litera
Zgadzam się z Andrzejem co do tego, nie będę drążył już dłużej tego tematu, ponieważ brakuje i mi literatury, oraz dokumentacji fotograficznej aby jednoznacznie ustalić co powinno być nad "żubrem" dlatego też zdaję się na to co zostało zaproponowane w kalkach Ynotu.

A budowa modelu dobiega prawie do końca, powstaje też podstawka, z kawałka styropianu wymodelowałem zarys terenu, ramkę zrobiłem z listewek odpowiednio dociętych i następnie pokryłem atlasem do płytek, ukształtowałem go za pomocą małej szpachelki, odcisnąłem ślady opon, wygładziłem miejsce pod "mokrą robotę".

Gdy to miałem zrobione nakleiłem na "wikol" trawę i zacząłem malować zaczynając od koloru tamiyi flat earth i kolejno go cieniując kolorami flat eart zmieszanym z buff, a na koniec samym buff.

Teraz trzeba tylko zrobić "wodę" i będzie już blisko skończenia remontu.

Obrazek Obrazek
Ukończone: M 113 Fitter
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Cześć.
Na dioramce pojawiła się woda, zrobiłem ją z żywicy poliestrowej, zabarwiłem ją troszkę kolorem H 32, żeby złamać żółtawy odcień żywicy, zalałem zagłębienie na dioramce i wyszło jak na fotkach. A trzeba bardzo dokładnie dobrać ilość żywicy i utwardzacza, ja zrobiłem to strzykawkami. Pojawił się także karabin maszynowy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ukończone: M 113 Fitter
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Ekstra woda, nawet udało Ci się ją trochę pofalować. Jedyne co mi się nie podoba to monotonność nadbrzeża. Może trochę trzcinki, trawki zielonej, przynajmniej z tyłu pojazdu. Jakby BRDM wjeżdżał z terenów bardziej zielonych na piaszczyste tereny (plaża?).
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

O ku.... woda normalnie miodzio z cacy :!:
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
#$@Marcin@$#
Posty: 53
Rejestracja: wt gru 14 2004, 15:18
Lokalizacja: Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: #$@Marcin@$# »

Ta "kałuża" jest taka "pikna", pełny realizm w tej "kałuży"
Ostatnio zmieniony pt gru 09 2005, 23:02 przez #$@Marcin@$#, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

No woda wyszła jak w rzece mojego miasta...nieszczęsnej Warty ale dlatego jest ...” O ku.... woda normalnie miodzio z cacy ”...
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Cześć.
Cieszę, że podstawka się podoba, Gulusie
Może trochę trzcinki, trawki zielonej, przynajmniej z tyłu pojazdu
jak byś czytał w moich myślach... ;-)

Obrazek
Ukończone: M 113 Fitter
Sokół

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sokół »

Fidel mam pytanko, czy BRDM-a masz przyklejone,zamocowane na stałe do dioramki, a teraz w sprawie tej wody to tak najpierw malowałes podłoże żeby ukrec odcień żywicy, czy najpierw wylać żywice a potem ja pomalować
ODPOWIEDZ